Jump to content

Redmi 3 vs Redmi Note 3 vs Mi4c

MaxeL

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Jestem tutaj nowy, więc jeśli piszę w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie. :)

Przymierzam się do zakupu nowego telefonu. Obecnie korzystam z LG L90, ale już nie daje on rady. W oko wpadły mi trzy modele Xiaomi: Redmi 3, Redmi Note 3 (wersja ze Snapdragonen) oraz Mi4c. Mi4c wiadomo flagowiec, ale pod względem baterii między nimi Redmi 3 i Redmi Note 3 nie ma równych. Sam stawiałbym na Note 3 ze względu na skaner linii papilarnych (a 50mAh różnicy w baterii, to nie różnica). Choć z drugiej strony Redmi 3 z mniejszym ekranem o mniejszej rozdzielczości powinien dłużej wytrzymać bez ładowania. Oba posiadają czytnik kart microSD, więc na plus. Sam nie wiem który. Czy może wybrać inny telefon ze stajni innej marki? Cena maksymalna to $260.

Ogólnie będzie to zestaw. Oprócz telefonu mam zamiar wziąć od razu szkło hartowane, etui, MiBand oraz MiKey. Więc razem $300.

Zakupu miałem zamiar dokonać w Polsce w xiaomi.com.pl, ale po opiniach tego nie uczynię. Aktualnie myślę nad ibuygou.com, gdyż kolega Acid prowadzi serwis urządzeń od nich. Czy może jednak wybrać inny sklep?

Życzę miłego dnia i pozdrawiam,

MaxeL.

Na telefonie raczej nie gram, no może od czasu do czasu w Fallout Shelter. Ogólnie do grania mam PC. :) 

Bardziej zależy mi na wielozadaniowości, bo zdarza mi się przeskakiwać między kilkoma aplikacjami. A na obecnym telefonie niektóre procesy są ubijane, więc tracę czas na ponowne uruchomienie danej aplikacji. 

Jak szaleć to szaleć:

XRMN3 Pro 3/32 ok. 237$

Mi Band 1s ok. 31$

Case ok. 11$

Szkiełko ok. 6$

Przesyłka ok. 15$

Suma = 300$ :grin:

*ceny na podstawie Spemall

Edited by Morvi
  • Like 1

Dzięki! :) To teraz została jeszcze kwestia z jakiego sklepu zamawiać: ibuygou, spemall czy inny? I czy są może jakieś ciekawe kody zniżkowe/rabatowe na Redmi Note 3 Pro? Bo na wykopie widziałem -$33 na Redmi 3 na ibuygou.com (właśnie pojawił się wpis, że na Redmi Note 3 Pro jest -$20 zniżki) i ogólne dla nowych użytkowników w zależności od kwoty zamówienia (-$10 w przedziale $150-$279 i -$15 w przedziale $280-$449). Czy jest możliwość łączenia kodów, czy tylko można wykorzystać jeden na raz? 

Edited by MaxeL
Pojawił się kod rabatowy na Note 3 Pro

IBG znam raczej słabo, ale z tego co widać:

RMN3 Pro -12% - 255$, zniżka dla wszystkich "z automatu" - obecnie cena regularna.

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-3-pro-qualcomm-snapdragon-650-hexa-core-18ghz-3gb-ram-32gb-rom-7298.html

Plus wysyłka, plus ewentualnie 23% VAT, chyba, ze ubezpieczenie itd... Gdzieś to opisywałem w wątku RMN3 Pro.

$15 coupon can be used for purchases from $280 to $449 in value

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-3-pro-qualcomm-snapdragon-650-hexa-core-18ghz-3gb-ram-32gb-rom-7298.html

I to chyba tyle ile się da z tego wycisnąć.

• Like 1

Dzięki! :) Z Chin raczej wszystkie sklepy podpadają pod możliwość dostania VAT-u. To chyba zależy jak sklep wyśle paczkę. I do Łodzi to paczka chyba przez WER Warszawa powinna przechodzić. W takim razie jaki sklep polecasz, aby zminimalizować dostanie VAT-u?

Obecnie czekam na RMN 3 od Spemall. Finansowo wychodziło najlepiej, bo cena dobra jak na 22.02 i kurs $ też tragedii nie robił, przewalutowanie PayPal - koszt 30 zł z hakiem, tylko telefonu wciąż nie mam... Z tego co widziałem na trackingu jakiegoś gościa to paczka najpierw do WER Wrocław, a potem do najbliższego Tobie.

Wygląda to tak:

2016-03-07 18_15_47-Routing query.jpg

Z kolei status mojej przesyłki wygląda tak:

2016-03-07 18_17_44-Routing query.jpg

Zamówienie ze Spemall przez EU Express 0 VATu, ale trzeba się naczekać.

Wracając do pytania głównego, nie jestem w stanie Ci doradzić, który sklep wybrać, sprawdź sam, co kto oferuje.

Wyznaczniki, które warto brać pod uwagę:

- cena

- sposób zapłaty

- VAT 0% lub ruletka

- termin dostawy

- opinie o sklepie na naszym forum

Powodzenia!

Edited by Morvi
  • Like 1

Obecnie czekam na RMN 3 od Spemall. Finansowo wychodziło najlepiej, bo cena dobra jak na 22.02 i kurs $ też tragedii nie robił, przewalutowanie PayPal - koszt 30 zł z hakiem, tylko telefonu wciąż nie mam... Z tego co widziałem na trackingu jakiegoś gościa to paczka najpierw do WER Wrocław, a potem do najbliższego Tobie.

Wygląda to tak:

56ddb80edc4f3_2016-03-0718_15_47-Routingquery.thumb.jpg.9ee4ad492be02523bdd8dc12188448e8.jpg

Z kolei status mojej przesyłki wygląda tak:

56ddb8a5d51e5_2016-03-0718_17_44-Routingquery.thumb.jpg.ee7bc8ab2899fe473cf4b39397732253.jpg

Zamówienie ze Spemall przez EU Express 0 VATu, ale trzeba się naczekać.

Wracając do pytania głównego, nie jestem w stanie Ci doradzić, który sklep wybrać, sprawdź sam, co kto oferuje.

Wyznaczniki, które warto brać pod uwagę:

- cena

- sposób zapłaty

- VAT 0% lub ruletka

- termin dostawy

- opinie o sklepie na naszym forum

Powodzenia!

No sorry ale jesli ktos pisze ze trzeba sie naczekac,a wysylka trwa dwa-trzy tygodnie to nie powinien w Chinach kupowac, jeszcze do niedawna miesiac z Chin to byl super czas. Trzrba to docenic. Teraz nieraz Chinapostem potrafi w 6-7dni roboczych przyjsc

Wyslane z G7 przez Tapatalk

• 4 weeks later...

Przepraszam, że robię mały odkop, ale zdecydowałem się na Redmi Note 3 Pro. :)

Prawdopodobnie w późniejszym czasie kupie również Redmi 3 Pro jako prezent dla ojca. 

Teraz dodatkowe pytanie: jakie akcesoria polecacie? Tzn. interesuje mnie szkło oraz etui. Wstępnie z etui znalazłem Ipaky oraz Nillkin Frosted, natomiast ze szkła Nillkin Anti-Explosion Tempered Glass oraz Mocolo. Które z nich według Was jest lepszym wyborem? 

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...