djans

Redmi 2 2GB 2014813 ze spemall - niestabilny

Recommended Posts

Kierując się umiarkowanie pozytywnymi opiniami o sklepie spemall zakupiłem 23-go lutego tytułowy telefon. Na drugi dzień dostałem maila z tracking number, po paru kolejnych dniach był aktywny i w sumie po tygodniu, 3-go marca otrzymałem przesyłkę. Słane via Euro Express, opisane jako telefon zabawkowy - zatem bez żadnych dopłat. Opakowane solidnie w kilka zwojów buble wrap.

Niby wszystko ok - do czasu uruchomienia telefonu. Ledwie zdążyłem przejść przez podstawowe konfiguracje i uruchomić aparat, a telefon zaczął się wieszać, wywalać na pulpit, łapać czarny ekran, wysypywać komunikaty o niespodziewanie zamykanych funkcjach, etc. Po ponownych uruchomieniach za każdym razem to samo.

Pierwotnie na  4.4.4 KTU84P i MIUI 5.1.25 multilang (chyba - na pewno 5 z przodu) w wersji rozwojowej. Pomyślałem, że zwykła aktualizacja pomoże i udało mi się uruchomić OTA. Wgrała się wersja MIUI 7.1.28 multilang, również niestabilna. Z telefonem to samo. Coś tam się niekiedy dało połazić po ustawieniach, ale ciągłe zwiechy, bootloopy, itp. Każdorazowa próba uruchomienia updatera skutkowała wywaleniem do białego ekranu.

Mi PC Suite na W7 i XP uruchamiał się po podpięciu telefonu w trybie normalnym, ale podczas wykrywania wyrzucał komunikat o niewspieraniu urządzenia i go ostatecznie nie odnajdywał. Mi PC Suite w fastboot telefonu nie widzi także. Co ciekawe na W7 explorer widział urządzenie, dało się połazić po katalogach. Wrzuciłem do głównego folderu paczkę z MIUI PL i przeprowadziłem recovery. Bez uprzedniego rootowania, co się okazało niezbyt fortunne. Tęczowa siódemka uruchamia się, ale urządzenie jeszcze mniej stabilne i bardziej zmulone.

Po wielu poszukiwaniach działającego oprogramowania do flashowania w fastboot wgrałem wreszcie MiPhone2015731, potem po wielu próbach udało się ustalić, że większość romów na Redmi 2 nie jest poprawnie podpisana. Tzn. na tę chińską wersję 2014813 TD LTE właściwa jest paczka opisana numerem wt86047, przeważnie zaś mało ktor robił rozróżnienie na różne warianty Redmi 2 i pod 813 polecali paczkę wt88047, przez co przy flashowaniu wyskakiwał błąd. Jak widzę w wielu postach nie tylko mnie to dotyczyło. Flashowanie się udało (do wersji chińskiej, bo taki znalazłem rom). MIUI 7.1.2.0 stable cn.

Co ciekawe XP od razu wykrył urządzenie jako stację CD, a raczej obraz płyty na telefonie. Na obrazie byłachińska wersja Mi PC Suite. Odpaliłem, zainstalowało się, uruchomiło i... wykryło telefon. Wszędzie chińskie krzaczki ale wczytał ile pamięci wolnej ile zajętej, przyciski aktywne.

Niestety na pracę telefonu nie wpłynęło to w dużym stopniu. Nadal bootloopy, zwiechy, wywalenia. Co prawda udaje się uruchomić updatera.

Jutro zamierzam jeszcze pokombinować: najpierw chyba znów flash ale do jakiejś niższej wersji chińskiego miui, żeby potem spróbować przez updater z paczką MIUI PL.
Potem chyba root i recovery. Jeśli to nic nie da, to pozostaje zwrot fona i wydrapywanie kasy z pay pal. Przygody ze spemall nie polecam. Straciłem jak do tej pory o wiele więcej czasu, niż są warte "zaoszczędzone" pieniądze - nawet jeśli ostatecznie uda się ustabilizować fona. Dla Kobiety na pewno kupuję od dostawcy współpracującego z polskimi serwisantami...

Pytanie do forumowej braci: - jakieś sugestie co do przyczyn niepowodzeń? Np. czy nie do końca poprawne sterowniki (podejrzewam) pod XP mogły mieć wpływ na to, że mimo poprawnego sflashowania telefon nadal wariuje? Albo np. wersja programu do flashowania? Czy z programem do root przed recovery też tak może być - tzn. że najlepiej mieć świeżą windę, z idealnie dobranym sterownikiem (skąd?) i idealnie pasującą wersją oprogramowania (skąd?).


Pozdrawiam;

d.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postawiłem świeżutką partycję z W7 i na niej przeprowadziłem fastboot flash all stabilnym chińskim romem dla tego modelu:

wt86047_images_V7.1.2.0.KHJCNCK_20151209.0000.6_4.4_cn

Po automatycznym rebootcie już w trakcie przechodzenia przez podstawową konfigurację (wybór języka itp.) znów te same problemy: komunikaty o niefortunnie zamykanych aplikacjach o niespodziewanych błędach, wywalanie do czarnego ekranu, wywalanie do ekranu z logiem MI, etc.

Nie mam pojęcia co można jeszcze zrobić, skoro flash_all przy użyciu oficjalnego, stabilnego, chińskiego ROM-u (nie jakiegoś customa) nie doprowadził urządzenia do normalnego funkcjonowania.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co jeszcze można zrobić? Czy to wygląda na jakąś wadę fabryczną i nie ma sensu próbować zabaw z softem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyślij na gwarancję, jeżeli po flash_all dalej ma cyrki, to coś jest nie tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.