Jump to content

stevenson

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by stevenson

 1. Szczerze powiedziawszy czekam na oficjalny Developer ROM żeby wgrać i chciałem zrobić jakąś kopię zapasową żeby potem nie męczyć się ponownym wgrywaniem wszystkiego co mam. Może jest jakas alternatywa?
 2. Zainstalowałem MiPCSuite wersja jakoś 3.... i cos tam, ale nie widzi Mi Max Pro 64, instalowałem cuda sterowniki ADB, zmieniałem kable, instalowalem z innego źródła, starszą wersję itp. itd. --- nic z tego. gdzieś tam wyczytałem, że MiPCSuite jeszcze nie jest gotowe by "zobaczyć" Mi Max Pro i , że trzeba czekać na nowszą wersję.... Jakaś rada? czy trzeba czekać?
 3. Dobra.... komputer widzi telefon jako dysk.... próbuje podłączyć do MiFlash, ale w trybie fastboot i mimo F5 i refresh nie widzi telefonu - nie mogę nic zrobić. Próbowałem przez recovery. Ściągnąłem ROM - zmieniłem nazwę na update.zip i nie idzie, failed itd. Acha! MiSuite - ten program do obsługi - tez nie widzi telefonu. Może jakiś pomysł?
 4. Z telefonem nr 2 poradziłem sobie. Nie wiem czy mogę, ale znalazłem taka metodę dojścia do ROOT i u mnie zadziałała, może więc jeszcze komus się przyda. Jest po angielsku, ale.... 1. 1. Download to your pc what is needed -> a) Rom --- chinski TWRP Recovery and c) ADB (You download this file which in the folder includes everything. The TWRP Recovery file is the leo.img) 2. Connect your Mi Note Pro with your PC. This would install the drivers needed. At the end you should have a new device called Mi Note Pro 3. Extract adb.rar to a folder (it will create c:\adb). Inside you will find the TWRP Recovery leo.img .This you will need it, as you will work under dos and sometimes doesn't understand well big names. Copy the rom from your pc to the root of the mobile. 4. Now we go to our mobile. Settings => Additional Settings => Developer options and activate USB Debugging. If you cannot find this option, you will have to activate it, by going to (Settings) => (About Phone) tap multiple times on MIUI Version till you get a message that you are a developer now. Now do the above written. 5. Now we are going to do the rest of the job under DOS. Press Windows Key + X . From the menu appeared, choose Coomand Prompt (Admin). When the DOS open, we write cd\ and cd adb as shown. 6. Now We connect our mobile with the pc through USB. At the DOS window we write adb devices Now our device is connected with the pc. We type adb reboot bootloader The device reboots in Fastboot mode (we see MIUI MITU) After that we type fastboot boot leo.img By this way we install temporally TWRP in our device and by this way we can install any rom we like. You will see a new menu will appear. From there choose install, find the rom and swipe to flash. The procedure will start and you will have your ROM installed. Pierwszego telefonu nie widzi komputer i mimo zmiany kabli, itd. restartów nic nie idzie. No i mam PL.
 5. a jakby do obydwóch modeli zrobic MiFlash i wgrać nowy soft, to czy to wystarczy potem by dograć polski soft?
 6. wszystko robię tak jak jest w przepisie, ale nie mam czewgfos takiego: Przechodzimy na pulpicie do Security > Permissions > ROOT i zaznaczamy dostęp do root dla Flashify (będziemy musieli wybrać „Next” kilka razy i na końcu „Accept”) --- nie ma dojścia do Root nie wiem jak załadować twrp inaczej?
 7. Witam, od 2 dni jestem posiadaczem 2 telefonów MI Note. Oczywiście chciałbym zrezygnowac z przepięknego języka chińskiego na rzecz angielskiego i polskiego, tyko nie wiem jak dobrac stosowne ROM. Telefon nr 1 - po włączeniu pokazuje się tapeta z zółto-porańczowymi kółkami. Opis sprzętowy jest następujący: Model: MI NOTE LTE, android: 4.4.4. KTU84P, MIUI: 6.3.6.0 (KXECNBL) stable, CPU - Quad-core 2,5 GHz, RAM - 3 GB, memory- 16GB. Przy próbie robienia jakiegokolwiek updatu - jest program updater jest informacja ,że trzeba wejść na stronę zhushou.xiaomi.com i pobrać program - nie ma 3 kropek w prawym górnym rogu do samodzielnego updatu. Mimo prób wszelakich (zmiana kabla, instalacja tego programu) komputer nie widzi telefonu. Jest fastboot mode, można wprowadzić w recovery. No i nie działa eksplorator plików, po naciśnięciu info, że nie działa. Telefon nr 2 - po włączeniu pokazuje się tapeta z postacią z podniesionymi łapkami. Opis sprzętowy: Model - MI NOTE PRO, android - 5.0.2 LRX22G, MIUI - 7.0 stable 7.0.5.0 (LXHCNCI), CPU - Octa-core Max 2,0 GHz, RAM - 4GB, Memory - 64GB. Tutaj program widzi telefon i można z nim działać. Są kropki w updaterze. Jakie dobrać ROM-y do tych modeli. Może jakaś rada co do modelu nr 1 , że zobaczył go komputer? Czy po ściągnięciu stosownych ROM-ów wpakować je tak jak zostały ściągnięte, rozpakować i wtedy, czy zmieniać nazwę na update.zip - jak wyczytałem w tutoriali...
×
×
 • Create New...