Jump to content

Adzik

Użytkownicy
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Adzik

 1. Od pewnego czasu kopię się z integracją z Alexą. Urządzenia Yeelight przez Skill i aplikację Yeelight - działają bez pudła. Aplikacja Mi Home - tylko przy ustawieniu regionu US. I teraz sytuacja się komplikuje: kupiłem Smart Plug. Nie mogę go zarejestrować na regionie US. Na Niemcy działa. Ale urządzenia z regionów nie-US nie są widziane przez aplikację Alexa Jak to pogodzić?
 2. Hej, Mam male mieszkanie, ale mieszkam w centrum Warszawy i regularnie znajduje kilogramy kurzu w każdym zakamarku. Do tego mam dość dużo "tekstyliów" - dywan z długim włosiem, spory narożnik. Chcę zastąpić normalny odkurzacz ręcznym. Na początku pomyślałem po prostu o Xiaomi G9 albo G10 (aczkolwiek mopa nie potrzebuję). Ale popełniłem błąd i zacząłem robic research w internecie i doszedłem do wniosku, że najlepiej jest kupić Dreame T30. (Aczkolwiek ta karbonowa rura jest cool...) Czy warto dopłacać wiecej? Czy Xiaomi ... dziala?
 3. O popatrz. 1.4.6_0043 Tylko według tego jest to najnowsza wersja 😕
 4. > Jakie temperatury? Wybacz, przejęzyczenie. Naturalnie chodziło o wilgotność. Uważam, że naprawdę skonfigurowałem tę automatyzację sensownie. Mimo wszystko jednak zachowuje się jak chce! Poniżej znowu screenshoty. Jeśli wilgotność spadnie poniżej 50% -> Włącz nawilżacz. Do tego ustawiłem, że ma to działać między 8 a 23. I na drugim screenie widać że skrypt uruchomił się po północy. Myślałem, że to kwestia może strefy czasowej? Mam ustawiony region USA (integracja z Amazon Alexa). Testowo ustawiłem automatyczne włączanie o konkretnej godzinie - i wszystko się zgadza co do minuty. Bramka też ma ustawione GMT+1.
 5. Hmm jestem w kropce. Jednak ten nawilżacz się nie włączył. A widać, ze zebrał temperatury kilka razy od godziny 8 🤔 (Po prostu zależy mi aby nie działał w nocy bo jest za głośny) I problem jest w "ifie" bo ani nie dostałem notyfikacji ani lampka się nie włączyła 🤔 Co robię nie tak?
 6. Żarówki są po wifi. Wydaje mi się, że odświeżanie temperatury nie jest natychmiastowe. Bo ewentualnie wczoraj wieczorem lampa się zapaliła. Stawiam że to kwestia oszczędzania baterii w czujniku 🤔
 7. W przypadku Mi Home - trzeba przenieść urządzenia na serwer USA. Też się kopałem z tym problemem :)
 8. Hej, nabyłem bramkę - wykrywa termometr. W aplikacji testowo zrobiłem scenę aby poniżej 30 stopni zapaliło mi lampę. Zapisałem... lampa się nie świeci Czy coś powinienem zrobić więcej? Edit. rozszerzę pytanie o inne urządzenia, np. żarówki. Skąd wiem, czy dane urządzenie łączy się przez bramkę czy prosto do routera? WYDAJE mi się, że jest to pewna wartość, dzięki temu że wszystkie żarówki są podłączone do huba, mniej urządzeń obciąża router.
 9. Ale czujnik sam w sobie jest okej? Bo kupiłem go stacjonarnie w sklepie, gdzie informowano mnie, ze jest to zwykły termometr bez żadnego "smart". A w domu z zaskoczeniem zauważyłem, że nadal jakiś bluetooth tam się znajduje.
 10. Hej, Mam nawilżacz powietrza Mi Smart Antibacterial Humidifier. Mam czujnik Mi Temperature & Humidity Monitor 2. Chcę aby nawilżacz włączał się zależnie od wilgotności powietrza po drugiej stronie pokoju (tam gdzie jest czujnik). Wedle mojego rozumienia - sam czujnik działa przez BT LE i do telefonu podłącza się tylko gdy uruchomię aplikację. Więc bez bramki nie jestem w stanie spiąć czujnika i nawilżacza. W związku z tym potrzebuję bramkę Mi Smart Home Hub aby to zautomatyzować niezależnie od telefonu. Dobrze rozumiem?
 11. Dzięki! Dokładnie to było rozwiązaniem problemu.
 12. Hej, Zamiast kupić żarówkę Yeelight, kupiłem z serii Mi Smart LED Bulb Essential. W związku z tym nie mogę używać aplikacji Yeelight - tylko Mi Home. Tak jak dotychczasowe żarówki bez problemu korzystają ze skilla Yeelight, tak nowa żarówka absolutnie nie jest wykrywana przez Alexę przez skill Mi Home. Wewnątrz aplikacji MiHome od Xiaomi żarówka normalnie jest wykrywana. Przez asystenta google też. Ale nie przez Alexę :/ Czy macie pomysł jak ten temat ugryźć? Czasem widziałem informacje że coś musi być na innym serwerze... Ale nie rozumiem na jakim i o co chodzi :)
×
×
 • Create New...