Jump to content

Metal

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  MN10Lite(toco,twrp)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Metal's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Co do jednego dnia testowania tego miui 12, jedynie zauważyłem gesty działają topornie tak jak w 11.0.8. W 11.0.6 działały dużo sprawniej. SoT miałem robić taki normalny przy swoim używaniu, ale nie wyłączyłem twitch'a i zasnąłem. Dopiero nad ranem około 10 się przebudziłem i go wyłączyłem. Dzisiaj spróbuję przetestować SoT i dam znać.
 2. Wyżej jest link, nawet ja to tam pisałem o tym co i jak. https://mega.nz/file/0lAywALA#hx6U3_xgW3fpndSR0OWsRBxEncQ9CGQb2ezMOAldTRQ Używam to TWRP. Ostatnio właśnie z tej 8 (cofniętej) wersji na 6 przeszedłem i tak z ciekawości sprawdzałem czy działa przywracanie backupów i się okazało iż nie jest to możliwe. Nie wiem czy to przez brak pamięci zewnętrznej, której nie ma w tym telefonie, czy to przez wersję tego twrp. Na pewno instalacja i wszystko co z nią związane przechodzi okej. Tam przy wipe się pokazuje coś tam o tym, że nie widzi metadata czy jakoś tak, ale tak jak pisałem - działa dobrze.
 3. Wiadomo coś odnośnie aktualizacji do miui 12 na mi note 10 lite?
 4. Lepiej przejść do fabrycznych, odblokować bootloader. Potem podłączyć telefon do komputera wypakować adb, twrp(pobrane z linku wyżej - sam z niego korzystam): fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img fastboot flash recovery twrp.img fastboot boot twrp.img W TWRP: Wipe -> format data Po reboocie w twrp powinniśmy mieć już system plików. Wrzucamy obraz dysku(pobrany stąd) z komputera. Pobieramy bez -fastboot. Instalujemy go z poziomu twrp i już. Potem logujemy się do konta google, pobieramy wszystko i ustawiamy programy itd. Na sam koniec wchodzimy do TWRP i robimy sobie kopie zapasową wszystkiego - zgrywamy ją na komputer i cieszymy się telefonem. Przy chęci używania NFC: Czyścimy dane programów bankowych i google pay(najlepiej, chyba że nie używałeś\aś) Pobieramy Magisk, wrzucamy do katalogu twrp, instalujemy z pozycji twrp. Odpalamy, otwieramy menu(lewy górny róg), ustawienia. Włączamy opcję Magisk Hide. Dodajemy te programy które chcemy - w tym wypadku bankowe aplikacje, google pay i usługi google pay. W TWRP przechodzimy w zaawansowane, Menadżer plików. Ustawiamy chmod 440 na ten plik: "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db". Potem dodajemy kartę do google pay i się cieszymy wszystkim. Edit: Daję link do poradnika na xiaomi.eu, bo z niego korzystałem w połowie. A dokładniej korzystałem z załączników z tego wątku. https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-note-10-lite-flashing-custom-rom-and-installing-magisk-guide.56180/#post-548228
 5. U mnie na tym lite działa bez problemowo. Obecnie korzystam bardziej z "podnieś aby wybudzić" i odblokowania za pomocą twarzy. Lecz gdy jest ciemno i używam czytnika to za każdym razem mi zaskakuje czytnik. Oczywiście na te palce, które mam dodane. Ale z doświadczenia wiem, że przy dodawaniu palca, trzeba go praktycznie z każdej strony przyłożyć, aby działał poprawnie. Co do pierwszego pytania odnośnie dzwonienia, to nie zauważyłem.
 6. Dużo lepiej działa eu, ma wiele fajnych bajerów jak pokazywanie typu wifi w statusie, nagrywanie rozmów, po lewej stronie brak google feed tylko widgety. Jak wykombinujesz coś z google pay to pisz, ja czekam na twrp.
 7. Jeśli chodzi o TWRP to nie ma jeszcze w mi note 10 lite i 9 pro. Jeśli chodzi co kupić, to ja się właśnie zastanawiałem nad note 9 pro od dłuższego czasu, ale zmieniłem zdanie w ciągu jednego dnia jak go zobaczyłem. Szczerze? Amoled mnie przekonał bardzo mocno. Od tygodnia mam note 10 lite na globalu jeszcze i jestem zadowolony. Wyczekuję TWRP. :D
×
×
 • Create New...