Jump to content

Zelazny_Maniur

Użytkownicy
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4

Recent Profile Visitors

574 profile views

Zelazny_Maniur's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Testowałem na różnych wersjach MIUI Polska, Global oraz Cyanogenie. Problem cały czas występuje na wszystkich systemach. Nie mam czasu na walkę z telefonem, bo potrzebuję pewnego urządzenia do pracy i do użytku prywatnego. Zamówiłem już RN3 Pro, Mi4 idzie na handel. Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem na organy (ekran idealny - szkło od wyjęcia z pudełka, płyta główna też sprawna), możemy się dogadać.
 2. @Celsjusz Witaj. Mógłbyś napisać coś więcej na temat aparatów w obydwu telefonach? Będę wdzięczny za kilka zdjęć porównawczych w trybach auto i hdr z tylnich i przednich kamer
 3. Masz na myśli całą taśmę na której jest przycisk power oraz głośność (tę, która jest wpięta do płyty głównej)? Czy uszkodzony przycisk power może być przyczyną ciągłych restartów? Pytam, bo w ustawieniach CM13 włączyłem uruchamianie aparatu przy podwójnym kliknięciu przycisku zasilania. I czasami gdy na zablokowanym ekranie tylko muskam palcem (nie wciskam) przycisk zasilania, to włącza się aparat - znak, że telefon faktycznie rejestruje wtedy podwójne użycie przycisku power. Natomiast gdy korzystam z telefonu leżącego na biurku, gdy nic nie dotyka przycisku power, to też czasami dzieją się takie dziwne rzeczy, a aparat się nie włącza, menu zasilania też się nie pokazuje.
 4. Witajcie, Od kilku tygodni moje Mi4W 3/16 restartuje się w losowych momentach. Problem występuje zarówno na najnowszym MIUI by xiaomi.eu (sprawdzane ostatnio na 6.7.28 oraz dwóch wcześniejszych wersjach) oraz na CM13 (zarówno na snapshocie z kwietnia, jak i kilku ostatnich wersjach nightly). Problem zaczął pojawiać się mniej więcej w czasie, gdy awarii uległ przycisk zasilania (niestety nie pamiętam, czy było to w tym samym momencie). Stał się bardzo wrażliwy, reaguje na sam dotyk, nie trzeba go wciskać. Przyciski głośności natomiast zachowują się poprawnie - reagują dopiero na wciśnięcie, opór tych dwóch przycisków jest taki sam jak na początku używania Mi4. Mimo to restarty pojawiają się nawet gdy telefon leży na biurku i przycisk zasilania nie jest przyciskany. Dodam, że przy takim restarcie telefon bardzo mocno się nagrzewa i czasami (nie zawsze, chyba nie ma to reguły) wpada jakby w bootlopa i cały czas restartuje się do loga Mi bez ładowania systemu. Wtedy trzeba wejść do TWRP lub Recovery i z tego poziomu zrobić reboot do systemu. Zauważyłem, że częściej problem występuje po paru minutach od odłączenia od ładowarki, niż jak telefon leży pół dnia nieruszany na biurku. Czy jest możliwość zdiagnozowania problemu np. za pomocą logcata? Dodam, że przy każdorazowym sprawdzaniu kolejnego romu wykonywałem full wipe włącznie z media, a przed samą instalacją czyściłem partycję system. Czy jest jakaś realna szansa na to, że te dwa problemy występują niezależnie od siebie? Bo zamówiłem od majfrendów taśmę przycisku zasilania i głośności, ale przyjdzie dopiero za miesiąc. Do tego czasu chciałbym jakoś uporać się chociaż z problemem restartów. Pozdrawiam!
 5. Telefon dotarł kilka dni temu. Wszystko solidnie opakowane, przejściówka w zestawie, telefon z wgranym MIUI Polska, zgodnie z prośbą oklejony znaczkami CE. VAT nałożony w Poznaniu, ale nie ma co płakać. Polecam tego allegrowicza
 6. U mnie chyba jednak przyjdzie zapłacić. Orientuje się ktoś jak przebiega ten proces? Czy paczka przyjdzie do mnie normalnie, tyle że z nakazem zapłaty? Czy może najpierw wysyłają nakaz uiszczenia podatku, a dopiero po zaksięgowaniu opłaty na ich koncie wysyłają paczkę do mnie?
 7. Witam, dzisiaj zmienił się status paczki z moim Mi4 w następujący sposób: Ktoś miał tak samo? Urząd Celny zatrzymał paczkę i przyjdzie zapłacić podatek, czy przeszło bez? Jestem skołowany takimi zmianami statusu. Pozdrawiam. EDIT. Głupi ja, nie zauważyłem, że wyżej jest identyczny problem Jeśli sprawa jest rozwojowa, to dam znać dla potomnych w jaki sposób się rozwinęła
 8. Buriza dodaje przejściówkę na gniazdka EU w zestawie z Mi4? Jeśli nie, to mógłby ktoś podlinkować dobrej jakości przejściówką z alledrogo?
 9. @robercuss Płatność zwykłym przelewem to głupota z powodu prowizji, o której napisałeś. Przecież na Aliexpress można wybrać od niedawna płatność poprzez Przelewy24. Dziś na próbę zamówiłem pióro i po uwzględnieniu prowizji i wszystkich kosztów przelewu wyszło, że 1 USD = 3.85 PLN. Czyli wychodzi na to, że mają jakieś 1,9% prowizji dla siebie. Nie wiem tylko skąd biorą kurs dolara, prowizję obliczyłem na podstawie przeliczenia przez Google. Tak czy inaczej dobra oferta, bo płatność kartą debetową Visa/MC dolicza prowizję w wysokości prawie 6% , a do tego przewalutowanie jest po kursie banku, w którym mamy kartę. @Nezumi Źródło tutaj KLIK, dotyczy tylko osoby fizycznej. Nie dotyczy firm. Czyli producent udziela rocznej gwarancji i w tym okresie można słać telefon na gwarancję do Xiaomi. Po tym okresie można szarpać się ze sklepem z tytułu niezgodności towaru z umową. Nie wiem czy sklepy takie jak xon24 działające na Allegro, ale mające zarejestrowaną działalność w Chinach nie działają w tzw. szarej strefie nieuregulowanej jednoznacznie przez prawo. Najlepiej, gdyby wypowiedział się na ten temat sam Buriza jak to z tym jest. Podsumowując: - Buriza ma dobre ceny, wystawia się na Allegro, ale to sklep działający w Chinach z opcją tzw. dropshippingu. W razie problemów odsyłamy telefon na gwarancję producenta albo do nich (xon24), a oni dalej do Xiaomi, albo samemu bezpośrednio do Xiaomi. Koszt wysyłki ponosi kupujący, przy czym jeśli samemu odeślemy bezpośrednio do Xiaomi, to proces przebiega szybciej. Paczki wysyłają pocztą, istnieje ryzyko naliczenia VAT 23% wartości paczki wraz z kosztami przesyłki przez Urząd Celny. Nie wiadomo tylko jak z prawami konsumenta typu niezgodność towaru z umową. - Goldway ma jeszcze taniej niż Buriza, wysyła kurierem DHL, a więc teoretycznie szybciej niż pocztą. Gwarancja przebiega tak samo jak wyżej. Na plus jest ochrona kupującego na Ali i możliwość otwierania sporów w razie problemów z paczką. - XFS to zagadka. Z tego co czytałem na forum nie do końca wiadomo czy sklep działa w Czechach, czy w Chinach, a z Czech tylko wysyła towary. Przesyłka jest szybsza niż w przypadku powyższych (o ile towar jest na stanie w Czechach) i nie ma ryzyka opodatkowania paczki. Cena z kolei jest dużo wyższa, coś za coś. Wszystkie trzy wysyłają oryginalne telefony.
 10. Powitać wszystkich. Zamierzam sprawić sobie Mi4 16/3GB WCDMA. Przeglądając forum i różne oferty zastanawiam się, czy lepiej zamówić bezpośrednio z HK Goldway, czy od Burizy z allegro. Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości i mi doradzić? Pierwszy wysyła kurierem DHL, a drugi pocztą. Cenowo (razem z przesyłką) Goldway wychodzi korzystniej o kilka złotych. Jak z czasem dostawy i czy paczki są opakowane w papier prezentowy, żeby nie wzbudzać podejrzeń w naszym UC? Czy zamawiając od xon24 (de facto chińskiego sklepu) poprzez allegro przysługują mi polskie prawa konsumenta, takie jak np. niezgodność towaru z umową w razie jakiejś awarii sprzętu? Wie ktoś dokładnie jaki jest przelicznik i prowizja płacąc przez Przelewy24 na Ali? Czytałem gdzieś, że prowizja wynosi 1,9%, ale na ich stronie nie znalazłem żadnego kalkulatora walutowego i nie jestem pewny...
×
×
 • Create New...