Skocz do zawartości

fuji

Użytkownicy
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fuji

  1. Mam BIP bez modyfikacji. Brakuje mi tylko i wyłącznie identyfikacji dzwoniącego - nie działa, gdy w telefonie mam język polski, z angielskim działa. Czy programiści BIP o tym wiedzą, ignorują nas, czy nikt ich o to nie męczył? Gdzie i do kogo pisać w tej sprawie? Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego nie chcę modować zegarka. Przy innych językach niż angielski też jest ten problem? Co to za aplikacja? Możesz podać link lub pełną nazwę? W sklepie widzę grę i jakieś apki finansowe.
  2. Mam BIP bez modyfikacji. Brakuje mi tylko i wyłącznie identyfikacji dzwoniącego - nie działa, gdy w telefonie mam język polski, z angielskim działa. Czy programiści BIP o tym wiedzą, ignorują nas, czy nikt ich o to nie męczył? Gdzie i do kogo pisać w tej sprawie? Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego nie chcę modować zegarka.
  3. Czy na nowym firmware 1.1.6.48 działa już identyfikacja połączeń przychodzących w języku polskim?
  4. Po aktualizacji do Android 9 mi box co jakiś czas sam się uruchamia o dowolnych porach i przez to włącza TV (CEC aktywne), co jest niewskazane. Co może być przyczyną? Przed aktualizacją nie było takich cyrków.
  5. Faktycznie x-plorer pozwala na zapis na USB, ale kodi rzekomo pozwala na download na USB, a jednak w rzeczywistości nic nie zapisuje. Jak nadać kodi uprawnienia do zapisywania na USB? Nie chodzi o funkcję "download enable" we wtyczkach kodi, np. w exodus redux, bo to jest włączone, a o uprawnienia dla samego kodi. Wtyczka pokazuje, że pobieranie jest w trakcie i procentowo się zmienia, a na USB zero śladu po ściąganych plikach. Na chwilę obecną sprawdziłem, że po włożeniu pendrive do USB mibox tworzy w nim katalog Android. W tym katalogu Kodi tworzy swój subfolder i do tego folderu kodi jest w stanie zapisywać dane. Jest to może mniej przejrzyste, bo nie mogę w kodi zapisywać bezpośrednio do nadrzędnego folderu pendrive, ale przynajmniej wiem, że w ogóle kodi jest w stanie zapisywać na USB w androidzie Pie.
  6. Pendrive pod windows działa prawidłowo i jest zaskakująco szybki. Ciekawe jest to, że 16gb jest identycznym modelem, co ten nieszczęsny 128gb - różnią się tylko pojemnością. I ten 16gb bez problemu działa, formatuje się w mibox. W ogóle mi box przy formatowaniu pamięci USB zawsze tworzy dwie partycje, pierwsza jest 16MB na jakieś pliki systemowe, a druga jako pamięć użytkowa o pozostałej pojemności pendrive.
  7. Podzieliłem pendrive na dwie partycje 50/50. Próba formatowania w mibox zakończona niepowodzeniem. Mibox i tak usunął dwie partycje, stworzył jedną dużą i jak zawsze nie wykonał skutecznego formatowania. Na zagranicznych forach czytałem wypowiedzi innych sfrustrowanych użytkowników, którzy mieli ten sam problem i pisali, że nie będą kupować kolejnych pendrive z nadzieją, że a nóż widelec któryś zadziała. Ja się poddaję, walka przegrana, pendrive kupiony specjalnie do tvbox bezużyteczny, pozostaje mi używać mniejszego o pojemności 16GB :/
  8. Partycjonowanłem, formatowałem w gparted z NTFS, fat32, exfat (formatowanie exfat w Windows) - nic nie pomogło. Próba skonfigurowania pendrive jako pamięć wewnętrzna mi box s 4k za każdym razem kończy się niepowodzeniem: formatuje i kończy z komunikatem, że nie może dokończyć formatowania. Zostaje mi jeszcze podzielenie na dwie mniejsze partycje i spróbowanie tym sposobem nowych doświadczeń.
  9. W gparted exfat jest niedostępny przy zakładaniu partycji (wyszarzony) dla pendrive. Jaki fs macie u siebie?
  10. Jaki filesystem był na Goodram przed sformatowaniem w mibox? Obstawiam, że z tym formatowaniem to jednak losowe przypadki w zależności od pendrive. Formatowałem również w easus partion home free, ale w gparted nie. Jaki filesystem zakładałeś? Co do pojemności - jeśli obsługuje dyski twarde, to 128GB nie powinno dla niego stanowić problemu.
  11. Nie, tego nie próbowałem. Co miałbym w ten sposób uzyskać, mniejsze pojemności dla mibox?
  12. Widzę, że się nie rozumiemy. Tak, jak napisałem w pierwszym poście próbowałem fat, exfat, NTFS - formatowanie pendrive w Windows. Aby dysk był obsługiwany w mibox, to on i tak wymaga i wymusza własne formatowanie pamięci, które kończyło się z problemami przytoczonymi w moim pierwszym poście. Nieważne, jaki fs miał pendrive. Jeśli nie sformatujesz pendrive w mibox, to nie zastosujesz go jako pamięć wewnętrzna urządzenia.
  13. No tak, ale tu mamy do czynienia z pendrive, gdzie zasilanie nie stanowi problemu. Nie mam innego pendrive o dużej pojemności, aby porównać działanie, więc nie jestem w stanie określić, czy to jest jednostkowy problem z Kingston, czy nie.
  14. Próbowałem z exFAT, FAT32, NTFS - nie ma znaczenia, jaki system - zawsze jest tak samo. Ostatnia próba była z NTFS i chyba tylko tutaj formatowanie w Mi Box zakończyło się pozytywnym komunikatem. Nie próbowałem jedynie filesystemów linuxowych (ext2, 3, 4). Nie pamiętam też, jaki był oryginalny filesystem pendrive 128GB przed jego sformatowaniem w Mi Box, bo nie przyszło mi to do głowy - wydawało mi się, że bez względu na to, co tam będzie on i tak sformatuje partycję ze swoim domyślnym fs. Wracając do Twojego pytania... tak, był NTFS i nic to nie dało - po sformatowaniu pamięć ciągle jest "bezpiecznie odłączona".
  15. Witam Używam DataTraveler 100 G3 16GB jako pamięć wewnętrzna urządzenia - sformatowany w Mi Box S 4K. Działa i jest ok. Taka pojemność pamięci jest niezadowalająca, dlatego zakupiłem identyczny model pendrive, ale o pojemności 128GB. Próbowałem na wiele różnych sposobów sformatować ten pendrive w Mi Box do zastosowania jako pamięć wewnętrzna urządzenia (współdzielona), ale za każdym razem kończy się to jakimiś problemami. Formatowanie trwa kilka minut i zwykle kończy się komunikatem, że nie można sformatować pendrive. W ustawieniach Mi Box w zakładce"pamięć" Kingston jest widoczny jako urządzenie "bezpiecznie odłączone" i nie da się go w żaden sposób aktywować do użytku. Odłączanie pendrive i ponowne wsunięcie do urządzenia Mi Box, czy też restartowanie systemu, wyłączanie Mi Box fizycznie z prądu i ponowne włączanie nie zmienia statusu pendrive - ciągle jest "bezpiecznie odłączony". Wtedy muszę pendrive sformatować/spartycjonować od nowa na komputerze (windows standardowe narzędzia lub programy przeznaczone do partycjonowania/zarządzania dyskami) i wówczas jest widoczny/dostępny w Mi Box, jako standardowe urządzenie pamięci zewnętrznej. Przy ostatniej próbie formatowania pendrive do użytku jako pamięć wewnętrzna współdzielona proces zakończył się sukcesem (formatowanie), ale pendrive nadal jest nie do użytku - widnieje ciągle jako "bezpiecznie odłączony". Gdzie tkwi problem? Pendrive jest 100% sprawny i jego "brat", ale o pojemności 16GB działa bez żadnego problemu. Zastanawiałem się jeszcze nad tym, czy problemem nie jest to, że oba pendrive mają identyczną nazwę modelu... Pendrive zakupiłem specjalnie do Mi Box :/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...