Jump to content

streetspy

Użytkownicy
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

streetspy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Bug zgłoszony do Xiaomi. Wszystkich którzy zmagają się z podobnym problemem proszę o kliknięcie na 'Confirm' co zwiększy szanse, że deweloperzy zainteresują się problemem. Link: http://en.miui.com/thread-6045257-1-1.html
 2. Jestem pewien, roaming tak czy siak jest włączony w ustawieniach.
 3. Cześć, posiadam Mi A2 Lite z kartą PLAY i zauważyłem, że telefon w obszarach gdzie jest słaby zasięg 4G przełącza się na pasmo 3G ale niestety transmisja danych komórkowych przestaje być aktywna. Nie docierają do mnie żadne wiadomości na WhatsApp. Jedynym rozwiązaniem w tym momencie jest włączenie i wyłączenie na kilka sekund trybu samolotowego co wymusza ponowne zalogowanie się do BTSa i transmisja danych nagle rusza. Wygląda tak jakby był jakiś problem z przełączaniem się pomiędzy 4G a 3G. Połączenia telefoniczne działają bez problemu, jedynie zawiechę łapie transmisja danych. Czy ktoś z Was ma podobny problem i czy udało się go jakoś rozwiązać?
 4. Słusznie. Na oficjalnym forum jest wypuszczone ostrzeżenie przed powrotem do Oreo, które może powodować nieodwracalne uszkodzenia, także dla tych co już mają Pie - lepiej zaczekajcie na update niż próbujcie cofnąć softa do Oreo. https://en.miui.com/thread-4838429-1-1.html
 5. Oba sloty są sprawne, jedynie zamienione kolejnością. IMEI nie został zamieniony. Jedyna upierdliwość jest taka, że po wsunięciu tacki z SIM nie wczytuje karty automatycznie, dopiero po restarcie telefonu. Ogólnie da się z tym żyć do czasu aż wypuszczą bardziej stabilny Pie. UPDATE: Niestety ponowna aktualizacja do Pie ani instalacja 9.6.4.0 nie rozwiązały problemu z SIM. Sloty są zamienione i nie działa autowykrywanie nowej kart SIM (potrzebny restart). Czy ktoś ma pojęcie jeszcze jak to naprawić?
 6. Działają oba sloty - jedyne co się zmieniło to, to że ich kolejność została zamieniona. W trakcie jak telefon jest uruchomiony, jak podmieniam karty to telefon sam z siebie ich nie rozpoznaje po wsunięciu szuflady. Muszę restartować, żeby złapało sieć. W trakcie wgrywania oprogramowania nie usunąłem SIM i nie wiem czy to miało jakiś wpływ, ale warto jednak usunąć. Nie mam też na liście konta SIM, żeby usunąć aby nie pokazywało kontaktów SIM w dialerze. Co do aktualizacji, to wyskakuje kolejna Oreo z zabezpieczeniami, a dopiero potem Pie, którego teraz unikam jak ognia.
 7. Po pierwsze w opcjach programisty należy włączyć 'Zdjęcie blokady OEM', a następnie odblokować OEM za pomocą tego narzędzia https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/mi-a2-toolkit-unlock-bootloader-root-t3834585, po tym wszystkim użyłem stabilnej wersji ROMu dostępnej tutaj (https://en.miui.com/download-354.html) i wgrałem za pomocą narzędzia opisanego we 'Flashing guide' >> Fastboot update
 8. Ja też wróciłem z Pie na Oreo i karty SIM zostały zamienione kolejnością. Niestety trzeba też restartować telefon, żeby rozpoznał że nowa karta SIM została umieszczona w telefonie. W kontach nie mam też konta SIM, żeby usunąć go i pozbyć się pokazywania kontaktów SIM w dialerze.
 9. Android Pie to wielka wtopa, pełna niedoróbek. Jakość rozmów jest dramatycznie słaba i czyni ten telefon nieużywalny do wykonywania połączeń. Wróciłem do Oreo i telefon od razu odżył. Warto poczekać aż wypuszczą jakąś bardziej stabilną kompilację Pie. Dodam, że przy stramowaniu muzyki na głośnik JBL muzyka nie jest odtwarzana płynnie, słychać przerwy i trzaski. Czasem gra dobrze a czasem się krztusi. Sytuacja jest zupełnie losowa, czasami pomaga ponowne sparowanie głośnika. Na Oreo niestety ten sam problem. Czy znacie jakiś sposób żeby poprawić transmisję po bluetooth?
×
×
 • Create New...