Jump to content

ZwalistyŁoś

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ZwalistyŁoś

 1. Wszystko już działa. Nie bootowałem telefonu do MIUI, tylko od razu flashowałem custom i jest OK. Za pierwszym razem jak wrzuciłem recovery (TWRP a potem OrangeFox), to przy pierwszym odpaleniu krzyczało, że partycja systemowa jest tylko do odczytu i mogłem przesunąć palcem w prawo po ekranie, żeby zezwolić na modyfikacje. Jak sflashowałem telefon przez fastboot pełnym ROMem MIUI, tak od tej pory po wgraniu recovery od razu mam dozwolone modyfikacje. To normalne? Wygląda tak jakby coś w systemie się na stałe przestawiło.
 2. @mariusz.ur Czy jakbym od razu po zbootowaniu do OrangeFox zainstalowal LineageOS to też ruszy i nie będzie podmieniać?
 3. @FromWP Flashowanie za pomocą skryptu zawartego w archiwum z ROMem działa bez zająknięcia. Mam teraz jednak problem z wgraniem recovery, a raczej z jego "utrzymaniem". Próbowałem TWRP jak i OrangeFox. Cokolwiek bym nie robił, wystarczy jedno zbootowanie do MIUI i wgrane recovery znika (zostaje zastąpione stockowym recovery MIUI). Wszędzie piszą, że trzeba wgrać przez fastboot, odpalić recovery i jeszcze raz z poziomu już samego recovery zainstalować .zip. Tak też zrobiłem, ale niestety nadal jest problem z samoczynnym zastępowaniem np. OrangeFox'a. Takie kroki podejmowałem: 1. Fastboot flash recovery <nazwa_recovery.img> 2. Reboot do recovery za pomocą ON/OFF + volumeUP. 3. Z poziomu OrangeFox instalacja zipa z recovery 4. Automatyczny reboot do recovery. 5. Reboot do systemu. Coś źle robię?
 4. czyli na dobrą sprawę, to jak pobiorę sobie .tgz, rozpakuję w jeden katalog i z CMD jako admin z zainstalowanymi wcześniej ADB i sterownikami, odpalam skrypt typu flash-all i powinno być ok, tak? Tak pamiętam flashowałem Nexusy.
 5. Skąd można bezpiecznie pobierać najnowsze wersje Mi Flash? EDIT: A tak w ogóle, to czy Mi Flash jest niezbędny? Da się wgrać cały ROM za pomocą komend w trybie fastboot? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 6. Z tego też powodu pobrałem plik "pełnej" aktualizacji OTA ważący 1.6 GB ze strony MIUI i zrobiłem update manualnie. Wszystko okey ale nadal dziwi mnie ta sytuacja z OTA z 9.5.19.0 do 9.6.3.0. Wygląda to tak jakby cały czas zachodziły zmiany w pobranym pliku. Pytanie tylko co go modyfikuje... Dodam, że na forum MIUI tym anglojęzycznym pełno ludzi miało problem z tą aktualizacją tj. pobierało im najpierw te 680 MB właściwej OTA (takiej samej jak u mnie) po czym podczas instalacji występował błąd i telefony pobierały od nowa aktualizację z tym, że już tą pełną ważącą 1.6 GB.
 7. Witam! Jeżeli wybrałem zły dział, to proszę o przeniesienie tego tematu. Korzystam z Redmi Note 5 - polska dystrybucja, soft fabryczny w wersji global. Dziś tel pobrał aktualizację OTA do wersji 9.6.3.0. Gdy sprawdzam sumę kontrolną MD5 tego pliku, to ona o dziwo nie jest zawsze taka sama: tzn. po reboocie urządzenia już jest inna (choć nie zawsze). Sprawdzałem kopiując plik na PC jak i z poziomu tel. Czy w MIUI takie zjawisko jest normalne? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim i jest do dla mnie co najmniej dziwne. Może ktoś wie coś na ten temat? Z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
 • Create New...