Jump to content

nabaC

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

nabaC's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam, mam problem z moim Redmi Note 5 Pro, zmieniłem domyślny odtwarzacz na MX Player, ale to nic nie zmienia, domyślnie filmy dalej otwierają się w fabrycznym Mi Wideo. Największym problemem jest jednak fakt, że wybrać ręcznie w jakiej aplikacji ma się odtwarzać plik mogę tylko jeśli plik znajduje się w pamięci wewnętrznej. Gdy podpinam pendrive i otwieram filmy przez manager plików, to opcji wyboru aplikacji w ogóle nie ma, zawsze otwierają się w Mi Wideo. Jak chcę użyć MX Playera muszę kopiować plik z pendrive na telefon i dopiero tam go otwierać ręcznie w MX. Czemu tak jest i czy da się coś z tym zrobić? Mam pokaźną kolekcję filmów w flv i tylko MX player nie ma problemów, by poprawnie je otwierać i przewijać, w Mi przewijanie jest niemożliwe i zawsze cofa film do początku.
 2. Witam, generalnie instrukcja mówi, że telefon obsługuje karty do 128gb, niemniej trafiłem kiedyś na info, że urządzenia mogą widzieć karty większe, niż wskazywałaby na to specyfikacja o ile nie ma blokady systemowej https://superuser.com/questions/892401/if-a-device-specifies-that-it-can-support-sd-cards-up-to-64gb-would-larger-size https://www.sdcard.org/developers/overview/capacity/ Chciałbym kupić kartę 256-512gb, ale w ciemno kupować nie będę, a nie bardzo mam jak przetestować, bo żadnej takiej karty obecnie nie posiadam. Tak więc jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, to proszę się nimi podzielić. Z góry dziękuję. EDIT: Ewentualnie mam jeszcze pytanie, czy nie byłoby problemu z odczytem danych z takiego pendriva: https://www.morele.net/pendrive-sandisk-ultra-dual-drive-256gb-sddd3-256g-g46-001734300000-1622716/
 3. Problem rozwiązany, po kilku próbach jack zaskoczył i chodzi już jak należy, wyrobił się, słuchawki działają i jako słuchawki, i jako antena. W każdym razie dzięki za odzew.
 4. To już lepiej byłoby zwrócić bez wpychania, bo jak go zmasakruję wpychaniem, to powiedzą, że niewłaściwie użytkowałem. W każdym razie USB też jest strasznie ciasne i włożenie i późniejsze wyjęcie wtyczki po ładowaniu również wymagało sporej siły. Może z czasem się wyrobi.
 5. Wygląda ok na tyle na ile mogę gołym okiem ocenić. USB też wymagało mocniejszego nacisku, żeby wtyczka zaskoczyła, ale w jacku boję się ryzykować jeszcze mocniej. Słuchawek używam na co dzień w laptopie i tam wskakują gładko. Na razie poczekam czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, słuchawki nie są dla mnie szczególnie istotne, bardziej właśnie jako antena do radia jeśli już, więc wolę nie ryzykować niż popsuć całą resztę, która działa bez zarzutu. Dodam, że tel fabrycznie nowy, próbowałem i w etui i bez, gniazdo zdaje się być po prostu bardzo ciasne, tak ciasne, że wpychanie tam jacka w moim odczuciu jest dość niebezpieczne dla całego urządzenia. Jak ktoś ma redmi note 5 pro to proszę o opinię i ocenę ciasności tegoż gniazda.
 6. Dziś zakupiłem ten właśnie model telefonu i wszystko byłoby super, nawet w narzędziach znalazła się aplikacja radio fm, choć byłem przekonany, że redmi note 5 go nie posiada, jednak gdy przyszło co do czego wyszedł na światło dzienne dziwny błąd z gniazdem mini jack. Otóż testując kilka słuchawek i końcówek (żeby nie było, że jedne jakieś felerne mam) okazało się, że telefon poprawnie widzi je tylko gdy końcówka włożona jest na 3/4. Przy głębszym włożeniu przestają działać, a i tak da się je włożyć tylko do jakiegoś półmilimetrowego dystansu, na którym zaczynają sprężynować i odskakiwać. Spotkał się ktoś z czymś takim? Może powinienem wepchać je jeszcze głębiej, ale wolę nie używać siły przy tak delikatnym sprzęcie i najpierw spytać. Dodaję zdjęcie żeby było widać na ile nie chcą wejść https://imgur.com/a/oa96yEM
×
×
 • Create New...