Jump to content

filjusz

Użytkownicy
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by filjusz

 1. Panowie - idiotyczna sprawa. Usunąłem już dłuższy czas temu większość profili w PDC. Robiłem to z myślą o VoLTE i WiFi Calling a rezultat jest taki, że nie mam bardzo często w ogóle zasięgu. Wgrałem rom przez fastboot ale nie pomogło - przez pewien czas zdawało mi się że jest lepiej ale w rzeczywistości jest tak samo. Na custom romach też. Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam, że przed tymi kombinacjami z zasięgiem było wszystko w porządku - zaczął krzaczyć się dopiero po tych manewrach. Jeśli nic się nie da zrobić to trudno, ale trochę mi to wadzi. (Używałem poradnika do uruchomienia WiFi calling z jakiejś zagranicznej stronki i tam było żeby użyć opcji "remove". A że nie działało WiFi calling dalej to usuwałem profile jak idiota i nie mam pewnie z 2/3 w ogóle)
 2. O jakiej sieci piszesz? Play Oświeć mnie.
 3. Play. No i trzy dni nie używałem ale nijak ma się to do mojego wpisu. Napisałem, że funkcja "działa od ręki na zdecydowanej większości telefonów od ręki po włożeniu karty".
 4. Wszystko pięknie fanie, tylko gdzie ja wspomniałem o Xiaomi? Ano nigdzie. @Z25: nie cytuj całego wpisu z obrazami jak masz go nad swoim
 5. Z tego co zauważyłem, VoLTE działa w znacznej wielkości urządzeń które mają taką funkcję oferowaną przez producenta telefonu fabrycznie. Praktycznie nie spptykam się z sytuacją, by telefon oferował VoLTE a funkcja nie działała. Dotychczas sprawdziłem to na 20, może 25 telefonach które przyszły do mnie na serwis i na każdym działa VoLTE po przełożeniu karty z mojego telefonu od ręki.
 6. Właśnie znowu wyłączono mi VoLTE na Poco F1, ja już sobie definitywnie daję z tym spokój. Szkoda zachodu. Sieć Play, Warszawa śródmieście
 7. Ja pracuje w serwisie i aktywowałem w iPhonie który był aktualnie przyjęty na serwis: VoLTE zaczęło działać bez modyfikacji profili po przełożeniu karty. Dla odmiany niecały miesiąc temu aktywowałem w Samsungu A50 z listy Play i znowu zaczęło działać po czym po miesiącu przestało. Dzisiaj rano włożyłem kartę do A5 2017 klienta, wykonałem kilka połączeń przez VoLTE i działa znowu. To jest loteria. Ja was zaskoczę, że mi VoLTE działało nawet w Virgin Mobile na 1+5T. Też wyłączyli (a nigdzie nie znalazłem informacji by mieli VoLTE)
 8. Na Pocophonie od miesiąca. Aktywacja VoLTE poprzez włożenie karty do wspieranego przez tą technologię telefonu. Wczoraj przestało działać - przy pełnym zasięgu LTE zrzuca mi połączenie do 3G. Znikła też ikonka HD Voice. Do du*y. Daje sobie z tym już spokój.
 9. Właśnie wyłączono mi VoLTE w Play po miesiącu aktywnej usługi.
 10. Nie jest to prawda bo na 1+ wyłączyli mi po 6 miesiącach.
 11. Działa bez zarzutu do czasu aż ci wyłączą na Poco tak jak mi A WiFi Calling Ci działa?
 12. Jednak reflash modemu przywraca wszystkie profile. Zmieniłem port z USB 3.0 na 2.0 i jest okej. Komputer sygnalizował, że modem został przeflashowany a w rzeczywistości nic się nie działo. Pod 2.0 jest git.
 13. No właśnie nie, bo Xiaomi nie ma odpowiednich certyfikatów które Samsung np. wykupuje i dlatego działa on-the-go
 14. Jeśli sieć nie spada Ci z LTE do 3G w trakcie rozmowy to znaczy, że VoLTE działa a sama różnica jest po prostu niezauważalna. Od początku nie czuję różnicy w jakości rozmów telefonicznych z VoLTE w porównaniu do 3G.
 15. Mam backup wszystkich partycji na komputerze w domu. Pojutrze przywrócę i zobaczymy czy coś się zmieni
 16. W edl wgra od nowa Właśnie skończyłem wgrywać w EDL i też nic. Niezłe jaja
 17. No ja myśle, że wracają np po flashu pod miflash w trybie edl lub fastboot. Właśnie z pliku modem. Po flashu modemu w trybie fastboot z komendy fastboot flash modem modem.img profile nie wracają. Coś tam jeszcze grzebałem co prawda w jakichś innych ustawieniach w tym QPST ale to chyba nie to.
 18. Niby nic, ale nie mam żadnego profilu z tych których wcześniej używałem i zasięg sieci skacze mi cały czas. Antena jest w porządku bo otwierałem i sprawdzałem. Coś się porypało jak usunąłem 3/4 profili Po miflashu profile nie wracają
 19. To nieźle się wkopałem. Teraz telefon ledwo mi łapie zasięg w miejscach w których wcześniej był full.
 20. Dużo tych profili usunąłeś? Ja chyba z połowy już nie mam jak nie więcej. Próbowałem każdego po kolei żeby mieć działające WiFi Calling a przy zmienianiu profilu używałem opcji remove. Teraz mam ich może z 15.
 21. Faktycznie miałeś rację i po użyciu opcji remove te profile są permanentnie usuwane. Masz jakiś pomysł jak je przywrócić?
 22. Nie pomylił, Xiaomi też jest pod presją Trumpa. U mnie VoLTE jest póki co cały czas aktywne od dobrych kilku dni na nowej karcie Play ale WiFi Calling aktywowane we wspieranym A5 2017 nie mogę za czorta aktywować na Poco. Pracuję w serwisie więc mam dostęp do takich telefonów, m. in. A5 2017, A50 czy P30 Lite. Na tych telefonach VoWiFi działa z miejsca a u mnie niestety nie: nawet po wielokrotnej zmianie profilu.
 23. Ciekawe. U mnie normalnie można je aktywować bez względu czy tylko je dezaktywowałem na sub0 i sub1 czy użyłem opcji remove
×
×
 • Create New...