13dan

Użytkownicy
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 13dan

 1. Mam a właściwie miałem to samo, w serwisie powiedzieli mi że telefon musiał upaść i przez to wygięła się matryca czy coś w tym stylu i dlatego po dotknięciu na dolną obudowę w 99 przypadkach działał przycisk wstecz. Dziś odebrałem z serwisu i po zapytaniu jak naprawili stwierdzoną wadę odrzekli że "wygrzali matrycę" Jako ciekawostkę dodam że jeden z panów zapytał błagalnie "gdzie noszę telefon..." chwilę sie zawahałem bo myślałem że to żart ale kiedy odparłem że w kieszeni, jak zawszę, tylko skinął głową przekręcił oczyma i skwitował "...no własnie." To teraz jak już telefon jest z wyższej pólki to go trzeba na smyczy nosić bo taki shit teraz robią że od leżenia się psuje Przed Mi 6 miałem od chyba trzech lat redmi s1 i tyle co przeszedł ze mną to tylko nokia 3310 mogłaby to wytrzymać. Może Acid tu zawita i odpowie co to jest i czy w ogóle coś daje "wygrzewanie matrycy"?
 2. Ja trochę wczoraj i dziś testowałem. Według mnie płynniej działa nasze miui. Zaraz po zainstalowaniu CM myslałem że chodzi szybciej ale kiedy powrzucałem wszystkie swoje aplikacje, to system chodził tak jak za czasów miui5.Może trochę lepiej bateria trzymała, ale najgorzej wypadł dźwięk dzwonka i ogólnie muzyka, które przy podgłoszeniu na max. była mocno zniekształcona , głownie w pasmach basowych. Tak więc przeprosiłem grzecznie kopię zapasową w TWRP i znów jestem na miui. Jedyna rzecz, którą wyniosłem z tych testów to dobrze zapowiadający się kernel.Może to dobry następca xcelerate 7, który na ostatniej aktualizacji doprowadzał do wielu restartów. Poniżej dla zainteresowanych link do kernela. http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/kernel-god-s-kernel-r1-t3216885
 3. U mnie poza wpieniającą synchronizacją poczty, lub czasem brakiem powiadomień o przychodzącej poczcie większych problemów nie zauważyłem. Ale ta przypadłość jest od kilku romow.
 4. U mnie z poziomu naładowania baterii 13% bez problemu ładuje.Niestety jednak bateria zdecydowanie gorzej trzyma niż na xc7.Na plus to przynajmniej pulpit mi się nie wiesza przy wyjściu z aplikacji.
 5. Jest nowy kernel dla naszych redmi.
 6. 13dan

  Skasowane sms -y

  Teraz to i ja będę tak robił, jak to mówią "mądry Polak po szkodzie"
 7. 13dan

  Skasowane sms -y

  A może ktoś wie jak rozmawiać z operatorem żeby przystał na moją prośbę odczytania ich?
 8. 13dan

  Skasowane sms -y

  Przekopalem Google ale nic nie znalazłem na temat skasowanych sms-ow. Czy ktoś z was ma może doświadczenie w sprawie odzyskania sms-ow od operatora lub z telefonu. Potrzebuję ich jako dowód w sądzie.
 9. Po przetestowaniu kilku wersji uważam że 7 trzyma najlepiej.
 10. Chyba najlepsza wersja Xc to wersja 7, jeżeli komuś nie przeszkadza migotanie ekranu przy minimalnej jasnosci.
 11. Niestety po restarcie telefonu i podłączeniu go do ładowarki pojawia się komunikat o ładowaniu ale ładowania brak.Wracam z powrotem na Xc7
 12. Zastanawiam się czy te resety to wina Xc 7 czy nie.Pobedę trochę na Xc10a i zobaczę czy wszystko jest ok.
 13. Potwierdzam że po wyczyszczeniu dalwika i cache jet brak ładowania, natomiast po wgraniu samego XC10a, bez czyszczenia dalvik./cache telefon ładuje się normalnie. Czy na Xc7 resetował się komuś telefon?
 14. Dla innych mających problem z czujnikiem zbliżeniowym. Wszystko jest w porządku jeżeli wyłączy się opcje "czujnik w kieszeni" zapobiegającą połączeniom telefonicznym w kieszeni.
 15. Tak,bez MiFlash nie mogłem nic zainstalować. Będąc z powrotem na miui 6, losowe problemy z czujnikiem zbliżeniowym,jakością rozmów nadal występują. Mam nadzieję że to wina romu i że wkrótce te błędy zostaną wyeliminowane. Jeżeli ktoś ma inne pomysły na naprawę moich problemów czekam na sugestie.
 16. 13dan

  Uwalony Redmi 1s

  przeczytaj ten watek i zainstaluj rom na wyciągnietej baterii.mi pomogło http://en.miui.com/thread-54139-1-1.html Nie zauważyłem że już sobie poradziłeś.
 17. Wróciłem więc do miui 5 wgrywając wersję 45 potem,50 i na koniec 52 i niestety nie mogę z żadnej z tych wersji przejść na miui 6. Oczywiście na miui v5 nie zauważyłem problemów z czujnikiem. Zauważyłem za to że miPcSuit po wgraniu romu z miFlash w tymże PcSuit widac kartę SD a w wersji z MIui Polska karta SD jest nie widoczna
 18. Dzięki.W sobotę zrobię jak radzicie i zobaczymy
 19. Dzięki za odpowiedź. Możliwe że czujnik padł, jak będę miał chwilę to przeskoczę na 5 celem sprawdzenia mam tylko jedno ale. Zainstalowałem aplikację Z-Dewice Test i testując "proximity sensor" wszystko wskazuje na to że czujnik działa.Po zbliżeniu ręki do telefonu na odległość ok 5cm. czujnik reaguje. Może ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem,może coś w miui 6 jest jeszcze nie dopracowane?
 20. Witam. Mam problem z czujnikiem zbliżeniowym na wszystkich dotychczasowych wersjach miui 6 na moim redmi s1.Robiłem mi flash i to nie rozwiązuje problemu. Problem z czujnikiem pojawia się głównie w momencie połączeń przychodzących,wtedy włącza się odtwarzacz muzyki lub klawiatura, a czasem wycisza mikrofon. Nie mogę również uruchomić narzędzi diagnostycznych.Po kilkukrotnym klikaniu w "wersję jądra" pokazuje się komunikat "uruchamianie diagnostyki" i niestety ta nie uruchamia się.Być może te dwie rzeczy są jakoś ze sobą powiązane.
 21. Zrobiłem wipe cache i faktycznie ramu jest więcej,zobaczymy jak po kilku dniach użytkowania.
 22. ja przeskoczyłem z Miui Polska i wolnego ramu po wyczyszczeniu mam tylko 220. Po otwarciu kilku zasobożernych aplikacjitypu Fb,aparat,muzyka sound cloud,przeglądarka chrome i jeszcze kilka innych miałem ładowanie pulpitu. Najważniejsze że czujnik zbliżeniowy na razie działa i mam nadzieję że budzik też.
 23. Ciekaw jestem tego mi 4i i jak bedzie dostępny to wymienie s1 bo już niem am siły do niego. Mam nadzieję że dzisiejsza aktualizacja coś zmieni, bo na dodatek czasem nie wyświetla mi się nazwa dzwoniącego tylko sam numer. jakie konkretnie zmiany są szykowane?
 24. Ja też potwierdzam problem z budzikiem i drugi problem z czujnikiem zbliżeniowym.Podczas rozmowy włącza się głośnomówiący,muzyka itp.