hazael

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About hazael

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakby tak było, to byłbym szczęsliwy, ale niestety. Po prostu zero reakcji - dioda nie świeci, nie pulsuje już większość dnia. Odłączyłem telefon od ładowarki, bo to nie ma sensu. Już ten problem przerabiałem i zdecydowałem się kupić nową baterię. Na kolejną już nie mam zamiaru kasy wydawać.
 2. Właśnie zapeszyłeś mój telefon! Znowu ten dupny przycisk power się schrzanił i telefon wpadł w taką pętle z samoczynnym włączaniem i wyłączaniem, że bateria padła na amen. Pod USB nie idzie jej już naładować. Jest jakiś sposób, aby potraktować baterię w tym telefonie większym napięciem do jej pobudzenia?
 3. Hej. Rom z Miui 8 - wersja stabilna, którą wyżej podałem instalowałem dokładnie w dniu, w którym ten post utworzyłem. Do dziś wszystko w nim działa bez zarzutu. Sam telefon ma jedynie problem z przyciskiem power, ale jest to problem techniczny i z tego co wiem, to bolączka większości modeli xiaomi. Gdy przycisk ulega zawilgoceniu, to telefon nieustannie się samoczynnie wyłącza i włącza. Mój sposób na to, to rozgrzać to miejsce suszarką i po problemie na jakiś dłuższy czas. W kazdym razie, telefoni działa i nie ma na co narzekać. Wydaje mi się, że raczej możesz mieć coś bardziej ze sprzętem niż z romem. Mimo wszystko - mi akurat pomogła zmiana romu.
 4. Tak jak napisałem wyżej. Wchodzisz tutaj: http://en.miui.com/a-234.html - z tej listy wybierasz: Xiaomi Mi Note Latest Global Stable Version Fastboot File Download Zrób sobie najlepiej całkowity format i zainstaluj pobraną aplikację z poziomu Miflash Mijają kolejne dni i telefon wciąż spisuje się bardzo dobrze. Wczoraj i dziś weekendowo jeździłem sobie intensywnie autkiem po Portugalii korzystając z nawigacji w tym telefonie - spisał się na medal. Póki co, żadnych awarii i nie przegrzewa się.
 5. Na razie w wersji stable działa bardzo spoko. W poprzedniej "nowszej wersji" z żyroskopem przyznam, że był wielokrotnie problem -raz działało, raz nie (częściej nie działał). Poprzednio to była taka kupa, że telefon potrafił się w trakcie rozmowy sam wyłączyć. Telefon się nawet zagotowywał do takiego stopnia, że zwyczajnie parzył w łapy. Po ostatniej awarii w trybie "hotspot", (było przegrzanie i całkowite rozładowanie baterii w niecałe 20 min do takiego stanu, że żadną ładowarką jej nie dało się ruszyć), zdecydowałem się wymienić baterię na nową, sformatować telefon i wgrać stabilnego roma. Mija 3 dzień i żona nie zgłaszała mi (póki co) żadnych problemów. Zastanawiam się też, czy na to po cześci nie miał również wpływ zajętości dysku (poprzednio było zajęte aż 90%). Teraz po formacie o dziwo wykorzystuje zaledwie 3 GB przy tych samych zainstalowanych aplikacjach i pobranych na całą Europę mapach do Sygic. Zdjęcia zostały przywrócone z chmury. Sam nie wiem co tyle zapychało na 16 GB dysku. Jedno jest pewne - każdy system wymaga dla siebie trochę wolnej przestrzeni do szybszej i stabilniejszej pracy.
 6. W tej zeszłorocznej wersji stable wszystko jakoś tak śmiga aż miło. Teraz normalnie słychać rozmowy telefoniczne (wcześniej były mocne zakłócenia słyszane u drugiego rozmówcy) i od razu sieć w roamingu łapie (wcześniej czekałem od 1-2 minut). Najwyraźniej miałem jakiegoś śmieciowego roma - był nowszej wersji jednak bardzo niestabilny. Skoro do tego fona na dniach ma się pojawić Miui9 to może poczekam z kolejnymi aktualizacjami na tą właśnie wersję. Dzięki za wskazówki. Temat można śmiało zamknąć
 7. czyli wchodze w menu "wyczyść" i później "formatuj dane" ? zrobilem format. wrzucilem room na nowo i bez powodzenia. Coś z partycjami jakby nie tak. już pobrałem i zainstalowałem Miflash pobrałem też virgo_global_images_V8.1.4.0.MXEMIDI_20161227.0000.00_6.0_global_4f8a22e90b.tgz mam nadzieje, że idę w dobrym kierunku z tym flashem. Telefon żony - jutro mnie zabije --------- poczytałem trochę tu: http://forum.android.com.pl/topic/294981-instalacja-romu-za-pomocą-miflash/ Zrobiłem wszystko zgodnie z instalacją i się udało. Teraz pytanie - czy po instalacji romu z http://en.miui.com/a-234.html powinienem teraz przeinstalować rom tym z Miuipolska?
 8. No bezpośrednio z TWRP MiuiPolska Mam coś takiego: "pomiń gen. MD5 plików kopii zapasowej" - czy to o to chodzi?
 9. Problem z Mi Note (Virgo) Za każdym razem gdy próbuje zainstalować nowy ROM lub poprzednie wersje to pod koniec wysypuje mi się komunikat. Nie znaleziono pliku MD5 failed to extract dir from "system" to "/system" "Updater proces zakonczono z błedem: 7 Błąd instalowania pliku zip '/scard/twrp/xiaomi.eu_multi_MINote_7.10.26_v9-6.0.zip' próbowalem instalowac romy: xiaomi.eu_multi_MINote_V8.2.1.0.MXECNDL_v8-6.0.zip xiaomi.eu_multi_MINote_7.10.26_v9-6.0.zip Przyznam, że mam zupełnie wyczyszczony telefon z systemu i teraz nie wiem jak go postawić na nogi?
 10. Dzięki wielkie . Już wszystko jasne - na 100% jest to Virgo. Więc działam
 11. Niedawno aktualizowałem sobie MIUI dla Mi5 - poszło gładko. Mam jeszcze inny telefon (kupiony jako używany), gdzie mój rozmówca ma zawsze problem ze zrozumieniem mnie (mikrofon zniekształca mowę). Pomyślałem, że może aktualizacja tu coś pomoże. Jednak mam pewne wątpliwości. Na pudełku nazywa się "Mi Note LTE", 16GB, dual sim, proc 4x2,45 ghz. 3gb ram. Na tylnej pokrywie ma małym drukiem napisane: "TD-LTE i jakieś chinskie krzaczki" W ustawieniach systemowych w informacji o telefonie ten identyfiuje się: "Mi Note LTE". Na różnych forach i filmach podobnie wyglądajacy nazywany jest jako "Mi Note". Zainstalowałem z ciekawości aplikację "CPU-Z" i ku memu zdziwieniu w zakładce device telefon identyfikuje się jako model: "Xiaomi Redmi Note 4G (MI NOTE LTE). Chcę zainstalować na tym telefonie nowe MIUI, ale kompletnie zdurniałem które dla mojego telefonu jest właściwe. Jak wiadomo istnieje też model "Redmi Note 4G", ale ten telefon z tył wygląda zupełnie inaczej. Mój zdecydowanie wygląda jak "Mi Note" Zainstalowany android to: 6.0.1 mmb29m. Polska wersja MIUI 8.6.11.24 (rozwojowa), która nigdy nie pobierała aktualizacji. Które MIUI w takim razie mam sobie pobrać? "RedMi Note LTE" czy "Mi Note" ? Gdzie można odczytać kod - np Virgo?