Jump to content

Baron Rafau

Użytkownicy
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi8 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Baron Rafau's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Jak zwykle za szybko zapytałem Poszperałem głębiej po internecie i znalazłem TWRP, które działa na Mi8 Pro z Androidem 10 i MIUI 11: https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261746272
 2. Próbuję wgrać TWRP z tego linku: https://unofficialtwrp.com/xiaomi-mi-8-pro-twrp-3-3-1/ aby zainstalować rom xiaomi.eu. Niestety przy próbach rebootu do recovery (power + vol up / fastboot reboot recovery / fastboot boot recovery.img) zawiesza się na logo MI. Telefon jest zaktualizowany do Androida 10. Może w tym jest problem?
 3. A ja mam kolejny problem. Celnicy odesłali, ale przesyłka siedzi w Singapurze od 28.08 i słuch o niej zaginął. Geekbuying nie chce zwrócić mi pieniędzy, bo twierdzą, że jej jeszcze nie otrzymali, ale coś za długo to trwa. Na PayPal nie mam możliwości ponownego otwarcia sporu, gdyż wtedy za wcześnie go otwarłem i nie było wiadomo czy celnicy prześlą przesyłkę dalej czy może ją zwrócą, więc im darowałem i nie przekształciłem w roszczenie. Można coś jeszcze zrobić czy już nie ma szans na odzyskanie pieniędzy?
 4. Co do mojej przesyłki, to dwa dni temu, po 73 dniach zdecydowali się odesłać z powrotem przesyłkę, mimo wysłania im wszystkich dokumentów.
 5. Najlepiej wcześnie rano. Dzwoń pod numer 16 675 23 00 (centrala), bo na ten podany w liście, który przychodzi po zatrzymaniu przesyłki się nie dodzwonisz a tu jest jakaś szansa. Możesz napisać też emaila, ale musisz koniecznie podać numer magazynowy przesyłki w temacie, bo inaczej nawet nie czytają tego. Na emaila odpiszą po kilu tygodniach o ile w ogóle im się zechce.
 6. To też jest tylko wersja z Global ROMem. Nigdzie nie jest napisane, że ten telefon ma certyfikat zgodności UE. Telefon miałby wtedy z tyłu znaczek CE. Jakby się czepiali, to wyślij im przetłumaczoną deklarację zgodności + intrukcję: Xiaomi_instrukcja_PL.pdf
 7. Na Geekbuying kupiłem "Oficjalną" wersję z Global ROMem. To chyba będzie podstawa do rozstrzygnięcia sporu na PayPal.
 8. @Radian69 Mógłbyś się podzielić przetłumaczoną deklaracją? A jeśli nie, to w jaki sposób przetłumaczyć. Przepisać wszytko od nowa w języku polskim czy dopisać strzałeczkami tłumaczenie każdego słowa?
 9. Akurat jak wczoraj zgłosiłem spór do PayPal, Urząd Celny raczył mi dziś rano odpisać. Redmi 4x niby nie spełnia wymogów, ale jakim cudem przepuszczają inne przesyłki z tym telefonem? Dostałem od nich taką wiadomość:
 10. Ok, dzięki. Na szczęście płaciłem przez PayPal, ale nie wiem czy to coś da, jeśli to z winy celników, bo przesyłka nigdzie nie zginęła, tylko jest na kontroli już bardzo długo. Ten urząd celny w Przemyślu to jakaś porażka. Nie odbierają, na maile nie odpisują...
 11. I nie dałoby rady odzyskać pieniędzy od geekbuying jeśli wykupiłem ubezpieczenie przesyłki? Np. Do uporu im tłumaczyć że to urząd celny nie chce współpracować i że to nie moja wina?
 12. Witam, Kupiłem w sklepie Geekbuying Xiaomi Redmi 4x. Przesyłka szła z Chin do Polski 4 dni. 12.06 została zatrzymana przez urząd celny. W ten sam dzień wysłałem screeny ze sklepu oraz potwierdzenie zapłaty z banku. Dzwoniłem do nich a oni powiedzieli, że trzeba czekać. Od tej pory nie mogę się dodzwonić. Trzymają przesyłkę już 43 dni. Mają w ogóle prawo tyle przetrzymywać przesyłkę?
×
×
 • Create New...