Jump to content

alkonauta

Użytkownicy
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  redmi note 4x

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

alkonauta's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Dziś spotkałem się z dziwna sprawą - połączenie przychodzące video. Klepnąłem odbierz (pojawiła się opcja "połączenie głosowe") - ekran zrobił się czarny. Kilka sekund i rozłączyło. W połączeniach na liście mam "połączenie wideo". Nasz redmi note 4 nie ma wychodzących video przecież. To jak to w końcu jest? Ktoś już to testował?
 2. Można zrobić bez roota. Powiem więcej, można to zrobić bez odblokowywania telefonu. Mnie się jakimś cudem udało ściągnąć paczkę zip z aktualnym romem beta i wgrać z poziomu telefonu. W innym wątku piszą, że najaktualniejszy rom z MIUI9 global stable działa prawidłowo, więc jeśli nie uda ci się wgrać bety to po prostu zaktualizuj global stable.
 3. Zainstalować ROM beta z miui9 i problem zniknie.
 4. Proponuję zmianę romu na beta z miui9 i problem z jakością będziesz mieć rozwiązany. Romów global nie testowałem z miui9 bo beta działa znakomicie i na obecnym etapie nie ma żadnych rażących błędów.
 5. Czy możecie potwierdzić, że jakość dźwięku na romie global stable aktualnym jest poprawna zarówno podczas zwykłej rozmowy jak przez rozmowę przez BT?
 6. Ciekawa informacja. Ja na razie zostaje przy wersji beta z miui9.
 7. Nagrania wideo też wydają się być naprawione - dźwięk jest poprawny. Co prawda z każdym dniem odkrywam bugi w romie dev (nie działają mmsy seryjne, braki w polonizacji, kalendarz się sypie) to mimo wszystko mi już nie przeszkadza. A dziś sprawdzając cenę widzę, że telefon znów potaniał.
 8. Xioami zamówione. Czekam na dostawę. Czy instalowaliście rom developerski przez fastboot? Edit: Telefon mam. Po pierwsze to wprowadzili karencję na możliwość odblokowania bootloadera do 72h, ale nauczony doświadczeniem z wgrywaniem poprzednio romów ściągnąłem wersję beta w zip do aktualizacji aplikacją wbudowaną w telefon i przeszło! Teraz do rzeczy. Mam miui 9. Kwestia dźwięku po kilku próbach uważam że naprawiona! Aczkolwiek przez bluetooth tak różowo już nie jest. Na szczęście to jestem w stanie przecierpieć, bo nawet gdy korzystam z bt to większą głośność się przyda. Jutro testuję bt że sprzętem home audio. Telefon przyszedł z romem 8.1.10 i oczywiście nie szło rozmawiać. Czy ci wszyscy ludzie są głusi??? Tak nas mało narzeka na jakość rozmów? Ogólnie w wersji beta brakuje spolszczeń w paru miejscach, a w porównaniu do miui 8 jest szybszy w podstawowych czynnościach. Edit 2: Moja miniwieza ma opcję input volume dla bt ale mimo możliwości tej regulacji dźwięk jest ok. Powiem szczerze, że wcześniej tzn na poprzednim xiaomi na jakość muzyki po bt nie narzekałem. Może dlatego, że z 2 razy miałem podłączony tel do wieży.
 9. Nie upierdliwego tylko po prostu chcę po raz drugi kupić RMN4, bo szukając czegoś dla siebie nie znajduje niczego lepszego w tej cenie (żaden nie ma tak wytrzymałej baterii, żaden nie ma tak dobrego wykonania, żaden nie ma osobno klawiszy pod ekranem PODŚWIETLANYCH, żaden nie ma na tyle dobrego ekranu i żaden nie ma pilota IR za pomocą którego można gasić telewizory np w sklepach typu Media ). Ktoś inny powie że to pierdoły, ale nawet faktura ekranu jest przyjemna w miźianiu, paluch przesuwa się gładko a na niektórych co testowałem mój paluch stawiał opór. Jeśli te wszystkie cechy połączymy w jedno to wyjdzie telefon 2-3 razy droższy. Powiem szczerze, że dla mnie RMN4 był ciut za duży. Te 5-5,2 cala były by ok. RM4 z kolei ma słabszy procek w technologii 28nm. Więc jeśli będą jeszcze potwierdzenia, że bluetooth też naprawili i przez BT można normalnie rozmawiać bez zniekształceń to z miejsca składam zamówienie na RMN4.
 10. u mnie znaczek hd był na romie chińskim dev i chyba 8.1.10 global. Poza tym w orange się to hd pokazywało a w play macierzystym nie mimo ze było hd. Jakie odczuwasz różnice w pracy miedzy sd i mtk?
 11. Z mojego doświadczenia wynikało, ze rozmowy w 2G szły w HD voice ale bez tych dziwnych przesterowań. Hd voice od "sd" voice na słuch łatwo rozpoznać choćby dzwoniąc testowo z roamingu krajowego play. Ciekawe kiedy miui9 wejdzie do oficjalnego romu. Rozważam na poważnie ponowny zakup rmn4 bo lepszego w tej cenie się nie znajdzie.
 12. Jeśli nowy rom autentycznie naprawia problem to piszcie w jakiej sieci macie wasze xiaomi. U mnie problem EWIDENTNIE dotyczył orange (jako siec macierzysta lub roaming play).
 13. Podrzucam cytat z forum telepolis: "W końcu na telefonie xiaomi redmi note 4 naprawili wszelkie problemy z dźwiękiem. No teraz się komfortowo dzwoni w hd voice. Oczywiście to na romach lineageos, aicp. Miui nadal skopanyW końcu na telefonie xiaomi redmi note 4 naprawili wszelkie problemy z dźwiękiem. No teraz się komfortowo dzwoni w hd voice. Oczywiście to na romach lineageos, aicp. Miui nadal skopany". Jeśli na prawdę okaże się, że na tych romach dźwięk jest normalny zarówno przez głośnik rozmów jak i mikrofon to chyba kupię RMN4 ponownie!
 14. Orange uważa, że z ich strony wszystko jest ok. Swoją drogą nie wiedzą co mi odpisać, bo 4 razy robiłem zgłoszenie, które za każdym razem (mimo bardzo dokładnego opisu problemu i wskazania trefnych połączeń) prosili o... wskazanie połączeń o niskiej jakości i tak w kółko. Panowie, było miło z wami pisać ale decyzja została już podjęta. Sprzedaję telefon. Skoro podstawowa jak dla mnie funkcja nie działa szkoda moich nerwów. Żal tylko, że za alternatywę dla redmi note 4 będę musiał dać 2x tyle.
 15. Przełączyć telefon na sieć 2G piszę to ironicznie i jako jedyną metodę skuteczną.
×
×
 • Create New...