Jump to content

Prox

Użytkownicy
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Prox

 1. Masz u mnie piwo. Dwa dni męki, nie mogłem odpalić TWRP. Dopiero to zadziałało. Dzięki!
 2. Cześć, Orientujecie się może, czy da się wyłączyć ten komunikat? Chodzi o to, że nie mogę wpakować telefonu do żadnego etui na rower czy do biegania. Jeżeli przed głośnikiem jest folia (nawet taka, przez którą działa dotyk), to dostaję powiadomienie o zasłonięciu obszaru i nie mogę odblokować telefonu.
 3. Cześć, Zauważyłem, że na Redmi 1S może się zdarzyć, że komuś źle działa GPS. Największy problem mają gracze Pokemon GO, ale generalnie długo łapie fixa. Mam dla Was poprawiony gps.conf (jest duża szansa, że będzie poprawiony w nowych update'ach MIUI Polska, zapewne w dodatkach). Plik należy podmienić w /etc (najwyższe drzewo folderów, polecam używać Root Browser). Plik do pobrania: http://www20.zippyshare.com/v/MP4E72G3/file.html Dajcie znać, czy działa lepiej.
 4. Namęczyłem się z telefonem przez kilka dni, aż znalazłem sposób na wylogowanie się lub zalogowanie do konta Mi Account na telefonie. Otóż niektórzy z Was być może mieli podobny problem, albo będą szukać poradnika, jak odblokować telefon. Dojście do problemu: - Zakładacie konto Mi Account na telefonie (u mnie Redmi 1S). Konto się tworzy, przyznaje Wam numer ID, ale nie łapie ani numeru telefonu, ani adresu e-mail. Prawdopodobnym jest, że wpiszecie już zarejestrowany kiedyś adres e-mail i telefon, ale konto nie wyrzuci błędu tylko przepchnie Was dalej. W takim wypadku nie uda się Wam zarejestrować karty SIM, co chwilę będzie wyskakiwało powiadomienie. Otrzymujesz jedynie ID konta, bez numeru telefonu i adresu e-mail przypisanego do tego konta. To błąd techniczny MIUI, nie uda Wam się wylogować, a po factory resecie telefon się zablokuje i go nie odblokujecie! Wygląda to tak, jak na załączonych grafikach. W końcu następuje błąd. 404 not found view file 'selectAreaCN_wap.jsp' in /views. Co nie zadziała? Czyszczenie Dalvik/Cache Czyszczenie ustawień aplikacji Mi Account czy CHmura, także przez Titanium Backup Format data/cache/system Reinstal systemu/kernela Factory Reset Usunięcie konta przez Support (prawdopodobnie nie zadziała, a trwa to do 48h). Co należy zrobić, aby wylogować się z konta lub zalogować na nie poprawnie? Potrzebujesz drugiego telefonu i drugiego numeru. Wersja dla osób z zarejestrowanym na innym koncie MI numerem telefonu i zablokowanym telefonem. Jeśli nie masz konta, musisz stworzyć fake account na numer kolegi i postępować podobnie jak poniżej. Punkt najważniejszy: kartę SIM z Twoim numerem telefonu włóż do telefonu kolegi, aby odebrać SMSy z kodami. Zaloguj się do konta z Twoim numerem telefonu i mailem na http://i.mi.com. Zakładam, że jest to działające konto, kiedyś założone i dlatego nie możesz nic zrobić na "ghost account". Zmień swój numer telefonu na telefon kolegi, zmień swój adres e-mail na drugi adres e-mail. Wyloguj się. Przejdź ponownie do logowania, wyłącz krzyżykiem numer kierunkowy i wpisz ID konta z telefonu (może być lipa, gdy urządzenie się zablokowało i nie zapisałeś ID, bo robiłeś reinstal systemu z hard resetem. Wtedy pisz do Supportu na Europę, odpisują sprawnie). To nic, że prosi o numer telefonu lub maila. Wpisz ID. Wpisz hasło Konto wypluje puste pola: numer telefonu i hasło. Podaj teraz swój numer telefonu i hasło (już nie jest przypisany do poprawnego konta). Wszystko powinno pójść zgodnie z planem już po zapisaniu hasła. Dostaniesz SMS-a z kodem na telefon znajomego. Przepisz kod. Przełóż kartę do siebie, wpisz hasło ustawione na tym koncie. Telefon odblokowany, konto działa. Możesz je usunąć lub się wylogować. Karta SIM prawdopodobnie poprawnie się zarejestruje. Mam nadzieję, że uratuję telefon kilku osobom.
 5. Wersja MIUI: 6.2.18 Posiadany smartfon: Redmi 1S Jakim użytkownikiem jesteś? Zaawansowany Opis znalezionego błędu Nie mogę wylogować się z konta MIUI, a karta SIM nie chce się też zarejestrować. Wpadło w pętlę, nie mogę ani się wylogować, ani zarejestrować karty i non stop dostaję powiadomienie, że nie udało się zarejestrować SIM. Idzie dostaćzału, nie da się w koncie MIUI wyczyścić danych aplikacji. Czyściłem cache, przeinstalowałem soft, ale to mnie z konta nie odpina. A na koncie wylogowanie nie działa, bo w drugim kroku weryfikacyjnym wyskakują błędy. Logcat ---
 6. Szybkie pytanie: czy rom jest szybszy, ma lepiej zarządzaną pamięć RAM niż MIUI Polska v6 + Xcelerate Kernel?
 7. @Szuja: Czyli jazda z najnowszą wersją dla 1S + kernel z xda (ten co ma, że niby tylko na Armani, wersja ze stycznia?) już przez Recovery? Czy trzeba osobno wgrać TWRP dla 1S i wtedy dopiero kernel? Możesz mnie trochę poinstruować? Będę bardzo wdzięczny
 8. Słuchajcie. Czy ten kernel śmiga na najnowszym MIUI Polska? Jak go się instaluje w ogóle? Pierw update (można z 5 na 6 via Recovery?) a potem kernel?
 9. A czy xcellerate działa z MIUI v5 dla Redmi 1S?
 10. To da się tego najnowszego V6 Polska używać na tym telefonie, czy lepiej przy V5 ostatnim zostać?
 11. No właśnie nie ma opcji użycia innej appki. LiveStream jest mi niezbędny i żadna inna platforma nie ogarnia tak dobrze streamingów bez spadków FPS czy jakości. Developerzy mają się tym zająć, mam nadzieję, że ogarną. Dzięki za rady, Marvinko
 12. Warkę? Chodzi Ci o szkło w ava? W środku jest bodajże Huncwot z Pracowni Piwa. Zresztą piszę na piwolucja.pl, myślisz, że piłbym Warkę? Czyli nie da się hardware'owo zablokować tego autofocusu?
 13. Cześć Wam, Mam taki problem/pytanie, związane z autofocusem w Redmi 1s. Chodzi o to, że kiedy nagrywam coś na Instagram albo robię livestreaming via LiveStream, to telefon automatycznie przy jakimkolwiek ruchu próbuje łapać wciąż autofocus. Dochodzi do tego, że filmik wygląda w ten sposób: https://instagram.com/p/0fPJfiukp_/ lub https://instagram.com/p/3WlhQDukpJ/ Słychać nawet mechanizm autofocusu. Czy wiecie może, jak zablokować wtedy sprzętowo autofocus? Podczas nagrywania filmów w CameraZoom czy Aparacie nie ma tego problemu (pojawia się, gdy w opcjach urządzenia zmienię autofocus na tę drugą opcję). Czy da się temu jakoś zaradzić?
 14. Cześć, Szybkie pytanie - wgrałem najnowszy MIUI 6 z romu MIUIPolska, chcę wywalić WhatsApp i Battery DH czy jakoś tak. Nie mogę jednak tego zrobić. Czy jest na to jakiś sposób? W Redmi 1S na romie MIUIPolska można wywalać bez problemu. EDIT; Do zamknięcia, po restarcie da się.
 15. Melduję, że w v37 nie ma tego problemu. Więc jeśli ktoś ma taki problem w v36, polecam update.
 16. Zainstalowałem v37. Może to pomoże. Dam znać. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, jestem otwarty.
 17. Ale nieraz nie ma tam żadnych aplikacji widocznych. Mam np. odpaloną tylko Operę.
 18. Wersja MIUI i posiadany smartfon: MIUI Polska 36.0.0 (v5) / Xiaomi Red Rice 1S Opis znalezionego błędu / problemu: Mniej więcej od aktualizacji do tej wersji softu, mój telefon cierpi na dziwną przypadłość. Od razu zaznaczam, że brat ma identyczny telefon i soft, a jednak nie ma tego problemu. Jednak przed updatem nie było problemu, co każe mi sądzić, że to wina softu. Otóż przy włączonym necie, używając przeglądarki lub Instagramu (najczęściej) potrafi mi co kilka minut wyskoczyć "szuflada aplikacji", tj. efekt taki, jakbym przytrzymał home. Sprawdzałem, czy to nie wina jakiegoś uciskania obudowy, ale nic się nie dzieje. Szuflada wyskakuje samoczynnie, w różnych momentach. Być może ktoś z Was tak miał? Czyściłem cache, zrobiłem wipe cache z recovery. Logcat brak Dodatkowe informacje brak
×
×
 • Create New...