Jump to content

PieRon

Użytkownicy
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

About PieRon

 • Birthday 04/29/1977

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi MI 5s +

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

PieRon's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Witam. Szukam sposobu zmiany liczby przełączników a konkretnie liczby kolumn z 4 na 5. Wiem że jest takie coś w a7 (ze względu na pewien bug nie jestem zainteresowany) ; wiem że można xposedem i modułami (mam, ale instalacja kombajnu do takiej pchełki to bezsens) - chodzi mi jednak czy jest możliwość zmiany samego tematu (wpis, modyfikacja) aby to zmienić?
 2. Sprawa jest prosta: W menu zasilanie -> oszczędzaniu w aplikacjach (pod Androidem 6 ) były jakby 2 zakładki: zainstalowane i systemowe. Aby używać powiadomień i aby opaska (z tematu) mogła się cały czas łączyć kiedy będę w zasięgu telefonu musiałem w zakładce zainstalowane ustawić aplikację do obsługi opaski na 'bez ograniczeń' oraz obok w zakładce 'systemowe' zrobić to samo dla 'Bluetooth MIDI Service'. Oczywiście jeszcze zablokować aplikację przed usunięciem z pamięci i działało miodzio. Po aktualizacji do MIUI 7.6.29 (prawdopodobnie to zasługa androida nr 7) w menu zasilanie -> oszczędzaniu w aplikacjach brakuje zakładki systemowe (w prawym górnym rogu jest pokaż systemowe) lecz nie pokazuje procesów tylko całe apki. Tym sposobem nie mogę wyłączyć oszczędzania dla 'Bluetooth MIDI Service' i opaska po zablokowaniu telefonu rozłącza się. Nie wiem jak to przeskoczyć, jak do tej pory wszystko w MIUI 7.6.29 mi pasowało bateria ok, regulacja jasności po prostu bajka dopiero po 3 dniach zauważyłem problem z bandem. Jakieś rozwiązanie problemu jest możliwe czy tylko wrócić do miui na bazie 6 i zapomnieć o nowszym androidzie?
 3. Faktycznie następne podejście załatwiło sprawę. Do zamknięcia.
 4. Witam. Mam problem z instalacją androida 7 na telefonie. Zassałem archiwum, sprawdziłem md5 zainstalowałem przez twrp i klops. Nie działała automatyczna regulacja podświetlenia, telefo wciąz krzyczał o braku zarejestrowanej karty sim, nie widział karty sim w telefonie a jeśli już widział po resecie np. to i tak n ie był zalogowany w sieci. Zrobiłem Wipe dalvik i cache bez rezultatu. Podejrzewałem uszkodzenie karty sim na szczęście zdobiłem nandroidbackup i przywróciłem poprzednią wersję systemu. Co zrobiłem podczas instalacji źle?
 5. Hej. Chciałem się zapytać czy też tak macie (nagrałem film lecz poziom podświetlenia nie jest nagrywany niestety): otóż podświetlenie ekranu nie działa płynnie na całej szerokości paska regulacji; o ile od 100% do powiedzmy 45% jest super płynnie to poniżej znajdują się dwa punkty gdzie płynności jest brak; następuję wyraźny skok w poziomie jasności. Po przekroczeniu tego drugiego punktu (ściemniając jeszcze bardziej ekran) nie ma już żadnej różnicy (od 20% do 0%). Jest to o tyle irytujące, że oscyluję podświetleniem właśnie w okolicach tych 2 punktów i strasznie mnie to wkurza bo nie mam płynnej regulacji. Zauważyłem, że jeśli podświetlenie automatyczne jest wyłączone to wszystko działa poprawnie. Można temu jakoś zaradzić?
 6. Hej. Czy spotkaliście się z takim problemem, że program TB (sklep play, full) zamraża losowo aplikacje? W moim przypadku działa to tak, że wchodząc w TB i w widok aplikacji mam zamrożone kilka aplikacji więcej; odmrażam je i po jakimś czasie wchodząc do TB znów są zamrożone irytuje mnie to strasznie. Usuwałem kopie, przywracałem, reinstalowałem TB itp. bez oczekiwanego rezultatu. Od czasu do czasu pokazuje mi się na liście aplikacji aplikacja "opuszczona" jak to nazwali w TB o nazwie media - taki śmieć IMO. Jaieś sugestie poza wipem? Proszę o przeniesienie -> Strona główna MIUI Dyskusje o aplikacjach Problemy techniczne. Nie wiem ja to znalazło się tutaj.
 7. Doprecyzuję dla potomnych co mi sprawiło trudność przy wgrywaniu romu MIUI PL: 1) założenie konta na xiaomi i zapytanie o prośbę o odblokowanie BL. 2) po otrzymanej zgodzie sprawdzamy typ romu (to dla tych co będą mieć koniec odblokowania przy 50%) : - jeśli jest zainstalowany Global ROM Stable to ściąga się z www Xiaomi - Global ROM Developer, - jeśli jest zainstalowany China ROM Stable to ściąga się z www Xiaomi - China Developer, Instalacja jest prosta: aplikacja aktualizacje -> prawy górny róg -> 3 kropki -> aktualizacja z ściągniętego pliku .zip. 3) Zainstalowanie FastBoot i wgranie TWRP również prosta sprawa jak w poradniku. 4) Instalacja romu MIUI PL również nie nastręcza problemów. 5) Problem (miałem) z rootem otóż nie wgrywamy żadnego zipa za pomocą TWRP w celu osiągnięcia ROOTa, wystarczu w TWRP wejść do zaawansowane -> SuperSU Po poprawnym wykonaniu po reboocie w telefonie pokaże się aplikacja SuperSU (nota bene wersja pro).
 8. Witajcie w nowym roku, nowy rok nowe pytania tak mnie naszło: 1) Jaki usunąć TWRP? 2) Czy jest możliwość zablokowania BL? 3) Aktualizacje MIUI PL mają wpływ na zrobionego roota?
 9. Masz rację jakoś to źle napisałem. Pytanie jest który plik jest właściwy do zrobienia roota: 1) SR1-SuperSU-v2.79-SR1-20161221223537 2) UPDATE-SuperSU-v2.46 Wczoraj flaszując tym 2 dostałem bootlopa na mi.com Co wiązało się z wipem i kopiowaniem swoich danych od nowa (troszkę boli ten brak portu na karty uSD). Dzisiaj 2 raz to samo. Flaszując plikiem nr 1 podczas instalacji widzę w logu że jest błąd. Bootlopa nie ma ale roota tak samo nie ma. Niech mi ktoś odpisze jakim plikiem rootował najlepiej link. Dzięki. Problem rozwiązany po 3 dniach. Wystarczyło użyć w TWRP opcji Super SU. Bez instalowania żadnych innych ZIPów jak to pisali np. tu.
 10. Tak jak napisałem wyżej: z poziomu twrp na install (tylko czy to archiwum jest odpowiednie to jest pytanie) paczki zip i po rebocie rootCheckerem sprawdzam i rota nie ma.
 11. @up Dzięki za odp. Potrzebuje jeszcze jednak troszkę pomocy. Otóż próbowałem odblokować BL na globalu ale jak zwykle 50% i stop; więc pobrałem global dev i ładnie odblokowałem BL. Zainstalowałem TWRP, odszyfrowałem partycję i zainstalowałem MIUI polska - jednak za cholerę nie mogę zrootować. Mam https://download.chainfire.eu/1017/SuperSU/SR1-SuperSU-v2.79-SR1-20161221223537.zip ładuję go z poziomu install z twrp ale po rebocie próbując zainstalować SuperSu dostaję komunikat, że nie ma roota?! Co robię źle? I pytanie n a koniec co wybieracie robią nandbackup: Enable compresion? A właściwe partycje do bakupu wybieracie wszystkie?
 12. A masz zainstalowany i uruchomiony w tel. klient my phoneexplorer? Napisane na klawiaturze... telefonu.
 13. Witam. Więc mogę pochwalić support xiaomi - napisałem prośbę o odblokowanie BL 21.12, a sms z zgodą przyszedł 24.12 (taki mi zrobili prezent na święta). Więc tak dla potomnych (tak wyczytałem xda): Xposed działa poprawnie. Może mi ktoś na koniec w 2, 3 słowach opisać genezę powstania miui polska? Lubię wiedzieć co z czego i jak. Lub rzucić linkiem?
 14. To właśnie robi myphoneexplorer http://www.fjsoft.at/en/ IMO świetny.
 15. Na androidzie klikasz w ustawieniach na 'numer wersji' androida kilka razy i uruchami Ci się nowe pole w menu 'opcje programisty' tam wlączysz debugowanie usb. Napisane na klawiaturze... telefonu.
×
×
 • Create New...