Jump to content

Vlad

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiomi Mi4C 2/16

Recent Profile Visitors

834 profile views

Vlad's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

4

Reputation

 1. Rom jest duży, więc gappsy się nie mieszczą. Żeby się zmieściły pico trzeba w recovery po instalacji usunąć czcionkę NotoSansCJK (Chiny Japonia Korea) jest niepotrzebna a zajmuje 117MB. W recovery klikasz Mount i sprawdzasz czy jest zamontowana System, jak nie jest to montujesz. Potem z menu głównego Advanced - Menedżer Plików - System /system/fonts/NotoSansCJK.ttc i usuwasz. Potem instalujesz pico i uruchamiasz telefon. U mnie Rom działa już 3 dni, nie za szybki ale kernel jest bardzo energooszczędny. Bateria trzyma dłużej niż na Mokee. To pierwszy stabilny LineageOS 17.1. Aktualizacje są co jakieś 2-3 tygodnie. Jest wątek na Xda w temacie Mi 4c. Stąd rozwiązanie problemu z gappsami. Gappsy mam te https://sourceforge.net/projects/opengapps/files/arm64/beta/ pico. Można uzyskać jeszcze jakieś 100MB usuwając Android System Web View z /system/product/app/webview wcześniej trzeba oczywiście pobrać Apk Android System Web View i zainstalować jako zwykłą aplikację, bez niej internetu nie będzie. Ja po takim zabiegu mam 212MB wolnego miejsca na partycji systemowej (z Gappsami pico) następnym razem sprobuję większe Gappsy zainstalować. To wszystko można zrobić po uruchomieniu systemu z menedżera plików z dostępem do root, używam MiXplorer. Potem uruchomić w recovery i doinstalować Gappsy.
 2. W instrukcji jest napisane żeby instalować na 6.12.22. Rom przetrwał u mnie na dyskach wśród różnych śmieci to się podzielę https://drive.google.com/open?id=1cnFfTF_Gu2tG03lL8xXIFzA8UehExrtT
 3. Recovery może być za stare, tylko pod Android 5-6. Weź twrp-3.3.0.0 https://androidfilehost.com/?w=files&flid=293073. Rom też nie najnowszy sądząc po dacie. Jak chcesz 7 Android to ostatni oficjalny LineageOS-14.1 na Androidzie 7 jest prawie dwa lata nowszy https://web.archive.org/web/20190222073659/https://gensho.ftp.acc.umu.se/mirror/lineageos/full/libra/20190207/lineage-14.1-20190207-nightly-libra-signed.zip
 4. Tak. Od początku lutego mam Mokee. Problem z baterią jest. Średnio po co 3 albo 4 ładowaniu telefon przestaje wchodzić w deep sleep i drenuje baterię w trybie czuwania. Pomaga ponowne uruchomienie. Pilnuję tego w aplikacji GSam Battery Monitor. Trochę to uciążliwe ale trudno. W styczniu porzuciłem Crdroida z powodu baterii. GPS po uruchomieniu nawigacji bardzo długo łapie fixa, czasem około minuty. Jest lepiej po zainstalowaniu Global Optimized GPS File Replacer z Magiska ale nie tak dobrze jak na androidzie 7. Do 7 też nie chcę wracać.
 5. Używam Mi A1 Camera https://sourceforge.net/projects/magiskfiles/files/module-uploads/MiA1Camera-110.zip/download od dawna na Mokee 90.0. Działa bardzo dobrze. To jest moduł pod Magisk. Instalacja przez Magisk (Moduły>plus>wybieramy pobrany wcześniej MiA1Camera-110.zip) albo jak nie pójdzie to przez recovery. Dawno instalowałem i już nie pamiętam, Jest jeszcze Ma A2 Camera instaluje się bezpośrednio przez Magiska ale u mnie działała gorzej, było dużo nieostrych zdjęć. Mi A1 Camera znalazłem tutaj https://sourceforge.net/projects/magiskfiles/files/module-uploads/
 6. Teoretycznie instalacja ostatniego miui polska na androidzie 5 wersja 6.12.22 potem instalacja pierwszej wersji na 7 czyli 7.2.9, jest wątek o tym dokładnie pod tym. Ale to blokuje bootloader. A odblkować go metodą oficjalną podobno od jakiegoś czasu się nie da. Pozostaje poradnik w dziale tutoriale: MI4C instalacja xiaomi.eu na zablokowany bootloader.
 7. Jak masz androida 7 i odblokowany bootloader to recovery w fastboot, na przykład to https://androidfilehost.com/?w=files&flid=293073, po instalacji w terminalu komenda fastboot boot nazwarecovery.img telefon powinien się uruchomić w recovery, wipe wszystkich partycji oprócz internal storage i instalacja romu.
 8. Pojawiła się aktualizacja crDroidAndroid-9.0-20190626-libra-v5.5 https://androidfilehost.com/?w=files&flid=288349 można pobierać i testować, podobno wszystko działa dobrze, są tam PixelMod Gapps do pobrania ale są ciężkie, system może działać wolniej, lepiej zainstalować Pico z Ooppen Gapps, aplikację telefon trzeba ustawić jako domyślną po instalacji. Ja na razie nie mam ochoty a ni czasu na zmianę Romu, dalej mam Mokee MK90.0. CrDroid ma więcej ustawień, Mokee jest bardzo minimalistyczny.
 9. Na zablokowanym nie instalowałem. Ale wydaje mi się że w twrp adveneced wipe, zaznaczyć wszystkie partycje oprócz internal storage a potem od p. 3 poradnika czyli patch, rom, opengapps pico, nano lub micro w odpowiedniej wersji androida i magisk na końcu.
 10. Jest od dzisiaj nowe twrp 3.3.0.0 od dewelopera MoKee dla libra, ROMy na Andku 7-9 powinny na nim chodzić, ja zainstalowałem i zaktualizowałem ROM na nim, można pobierać https://androidfilehost.com/?w=files&flid=293073 rom bez zmian MoKee 90.0 https://download.mokeedev.com/?device=libra
 11. Podczas pierwszej instalacji ROMów opartych na Androidzie 7-9 zostanie wgrany nowy zablokowany bootloader. Z tego co wiem obecnie chyba z powodu jakiegoś błędu Xiaomi niema możliwości odblokowania na Mi4c metodą oficjalną. Pozostaje tylko ta instalacja na zablokowanym. Nie musiałem jej stosować, ale z tego co wiem to działa. AOSP na Androidzie 9 pożera baterię. Nie wiem czy będzie rozwijany, raczej to już ostatnie wydanie. RR tak samo. Jest jeszcze PixelExperience 9.0 https://androidfilehost.com/?w=files&flid=289829 oraz LineageOS 16 https://androidfilehost.com/?w=files&flid=285685. LineageOS powinien być lepszy pod względem baterii. Ale to też już ostatnie albo przedostatnie wydania. Developer przesiada się na inny telefon. Może będzie AICP na 9. No i jest MoKee, mam od prawie 2 miesięcy. Niby nic złego się nie dzieje. Czasem mi przymula delikatnie ale mam zapchaną pamięć w tej chwili. Zostało 3GB wolnej. Po instalacji z formatowaniem internal storage było powyżej 10GB. Magisk, kamera Mi A1 z magiska, YouTube Vanced, Greenyfy, LKT do optymalizacji kernela, testuje tryb battery i balanced. Gravity Screen bo w ustawieniach niema blokady w kieszeni. Wszystko śmiga. Jestem zadowolony. Dotacja 5 USD na rzecz MoKee i mam aktualizacje przyrostowe codzienne ok 20MB, codziennie się nie chce bawić w instalację więc instaluję średnio raz w tygodniu, pobieram cały ROM. Pobieranie całego ROMu ok 600MB trwa 3 minuty. GPS na wszystkich 9 nie za szybko działa. Tyle jak na ten moment.
 12. Miałem crDroidAndroid-9.0-20190108-libra-v5.0 przez tydzień, po trzech dniach od instalacji pojawił się problem z baterią, ubywało 5% w ciągu godziny w trybie czuwania. Po kolejnych trzech dniach walki z nią wróciłem do xiaomi.eu ostatniego dev z września. Po dwóch dniach upewniłem się że z baterią wszystko ok. Teraz od prawie trzech tygodni mam MoKee MK90.0-libra https://download.mokeedev.com/?device=libra. Do wyboru MK81.0-libra lub MK90.0-libra. Mam 9, jak ktoś nie ugania się za cyferką wersji Androida to 8 też będzie ok. Rom sprawuje się bardzo dobrze, bateria nie najgorzej. Jest szybki, nie zamula jak do tej pory. Instalowałem po wipe wszystkich partycji w twrp 3.2.3-0 stąd https://androidfilehost.com/w=files&flid=279725 (po wipe nie wychodząc z recovery podłączałem kablem do komputera i wrzucałem rom). Rom minimalistyczny, ustawień niema za dużo. Aktualizacje wychodzą co noc. Jak dużo nowego w nich nie wiem, aktualizuje raz w tygodniu. Prędkość pobierania ograniczona, żeby pobierać z pełną prędkością trzeba wesprzeć MoKee wtedy pobiera się z pełną prędkością i są aktualizacje przyrostowe, drogo nie jest więc jak z romem będzie wszystko ok to za kilka tygodni tak zrobię. Na dzień dzisiejszy polecam.
 13. Jest sporo wątków wątków na 4pda.ru, dowiedziałem się z tego http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=697094&st=19280 wątku o crDroidzie nie znam. Z szybkiego ładowania nie korzystam, więc teraz nie powiem, musiałbym sprawdzić. Dwonek który mam teraz jest ok, cichszy ale nie trzeszczy, domyślnego nie sprawdzałem, problem z tylnym głośnikiem jest na pewno, dżwięk, muzyka są gorszej jakości ale mi na tym jakoś specjalnie nie zależy. Szybkie ładowanie działa, pokazuje prąd ładowania do 1800-1900mA. Na zwykłej ładowarce dużo mniej. Ładowarka oryginalna. Napis na ekranie blokady zmienia się z wolne ładowanie na ładowanie, jak ładowanie dobiega końca albo telefon jest obciążony/używany to na szybkiej napis zmienia się z ładowanie na wolne ładowanie też. Musiałem jeden raz zrestartować telefon bo dostał jakiejś dziwnej zawiechy, przestały otwierać się aplikacje po kliknięciu a jak już to po 10 sekundach ale taraz wszystko ok.
 14. Ten crDroid-v5 0 oraz AospExtended-v6.0 od vovan77 sa na Android 9 pie. Brak dialera to bug na pie na ten telefon, po prostu zaraz po instalacji trzeba wejść w ustawienia - aplikacje i powiadomienia - zaawansowane - domyślne i ustawić aplikacje telefon jako domyślną i tyle. Ja korzystam czwarty dzień z crDroida-v5.0 na andku 9. Jest całkiem ok. Bateria nawet lepiej niż na xiaomi.eu, jakość rozmów lepsza ale tylny głośnik jest cichszy, ciszej dzwoni i tryb głsnomiówiący za cichy. Jak za tydzień dwa większych bugów nie znajde to będe bardzo zadowolony. Przesiadłem się z miui po 2,5 roku więc do niektórych rzeczy w nowym romie po prostu trzeba się przyzwyczaić.
 15. Zainstalowałem dzisiaj crDroidAndroid-9.0-20190108-libra-v5.0. Szału niema ale niby wszystko działa jak na razie. Rom i pixelmod gaps od vovan77 https://androidfilehost.com/?w=files&flid=288349 twrp3.2.3-0 też od niego. Przesiadka z miui więc się przyzwyczajam na razie. Po połowie dnia dużo nie powiem. Instalowałem najpierw recovery przez fastboot, potem zaawansowane czyszczenie w recovery tak jak w pierwszym poście tego wątku czyli zaznaczyłem wszystko oprócz data, potem instalacja rom, gaps i ponowne uruchomienie.
×
×
 • Create New...