Jump to content

st3fan

Użytkownicy
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Sosnowiec

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Mix 2s

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

st3fan's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. @QBAQ, dzięki za podpowiedź - sprawdziłem, faktycznie działa na tej wersji romu. Minusem tego rozwiązania jest to, że trzeba autoryzować jeszcze raz wszystkie karty, ale przynajmniej można płacić. Przypuszczam, że gdybym w piątek wrzucił nowy ROM to całą operację trzeba będzie powtarzać?
 2. st3fan

  MIUI 9.3.7

  Czy ktoś już może złapał zależność pomiędzy ROMem i G Payem? Ciągle siedzę na tej wersji, wczoraj G Pay przestał działać (nie mam roota) - do piątku działało wszystko bez najmniejszych problemów. Wcześniejszej wersji nie instalowałem ze względu na komunikat o nie działających płatnościach. Automatycznych aktualizacji też nie mam na aplikacjach i widzę, że G Pay jest do zaktualizowania. Wczoraj zauważyłem problem podczas płacenia - wyskoczyła informacja, w stylu Nie możesz już dłużej płacić... (niestety nie pamiętam dokładnie) Dosyć poważny problem z tymi płatnościami - korzystam można powiedzieć od zawsze...
 3. @Brunerus, tylko w ten sposób narażasz telefon na uszkodzenie ekranu. Ja ciągle testuję rozwiązanie ze zmianą czułości czujnika zbliżeniowego (aktualnie ustawiony do 8dB), podwójne kliknięcie ekranu cały czas włączone i jak na razie jest prawie ok.
 4. Czujnik zbliżeniowy powinien być tutaj wykorzystywany. Najwyraźniej z nim jest właśnie problem. ## Edit 2018-08-10 19:42 Pobawiłem się nieco ustawieniami czujnika zbliżeniowego i powiem, że jest nadzieja. Włączyłem podwójne kliknięcie na ekranie, zmieniłem czułość czujnika zbliżeniowego na maxa i telefon praktycznie nie wybudza się w kieszeni*. Bawiłem się z różnymi ustawieniami tego czujnika (tel > *#*#6484#*#* > Additional tools > 11. Proximity sensor) i na minusowych dB była tragedia, więc zacząłem sprawdzać kiedy uda się przejść test minimalnie i wyszło około 3dB. Mimo wszystko przy takim ustawieniu dalej się wybudzał. Zwiększyłem aktualnie do max 10dB i telefon w kieszeni się nie wybudza, za to zauważyłem drobne problemy z wyłączaniem ekranu podczas rozmowy telefonicznej. Prawdopodobnie trzeba będzie potestować jeszcze gdzieś pomiędzy. * Niestety nie działa to mimo wszystko w momencie jak przyjdzie powiadomienie - wtedy i tak randomowo sobie klika.
 5. Zgadza się. Czekam z niecierpliwością na kolejne aktualizacje, bo jakoś Global mnie nie przekonywał. Czujnik zbliżeniowy w Mix 2s to jakaś porażka. Pomimo wyłączonych funkcji podwójnego kliknięcia jak i wybudzenia przy podniesieniu zdarza się telefonowi wybudzić, a dalej to już hulaj dusza. Dzisiaj znów próbował sam próbował ominąć ekran blokady będąc w kieszeni, a tylko dlatego, że przyszło jakieś powiadomienie. Mało tego - w ubiegły weekend w kieszeni zamówił mi Ubera (prawdopodobnie bezpośrednio z GPaya, bo akurat byłem w sklepie i płaciłem zbliżeniowo) Dobrze, że jest możliwość anulowania i zawczasu zauważyłem... Czy tylko ja mam takie problemy?
 6. Dzięki, tak też właśnie zrobiłem. Aczkolwiek tak jak pisałem - niezbyt dobre rozwiązanie, gdyż używałem tego przez dwa lata i jest to bardzo użyteczna funkcja. Na Globalu niestety też to tak się zachowywało...
 7. MIUI Polska 8.7.19 - chyba jednak wprowadziłem w błąd, gdyż z tego co widzę, mam aktualnie wyłączoną opcję podnieś, żeby wybudzić. I to z grubsza pomogło, ale w takim razie dzisiaj przy włączonym dwukliku usłyszałem jak mój Mix sobie próbuje coś klikać w kieszeni...
 8. Wybieranie numeru 112 podałem jako przykład, gdyż jak tylko telefon się wybudzi słyszę jak sobie randomowo klika, i może np. coś takiego wybrać. Dwuklik na ekranie wyłączyłem już dobre parę dni temu zanim znalazłem ten post. Miałem nadzieję, że już ktoś będzie miał jakiś pomysł na to jak się problemu z trybem kieszonkowym pozbyć. O ile dobrze kojarzę w Mi5 taki tryb właśnie był i nigdy nie było problemu z dwuklikiem i wyłączonym ekranem. Podejrzewam tutaj bardziej czujnik zbliżeniowy, który kompletnie nie wiem gdzie znajduje się w Mixie (dobrze go ukryli, albo go po prostu nie ma i coś innego spełnia to zadanie). Miałem globala przez niecały miesiąc po zakupie telefonu, ale od zeszłej soboty powróciłem do devki mając nadzieję na rozwiązanie kilku problemów. Niestety i tutaj się nieco zawiodłem.
 9. Niestety blokada ekranu nic tutaj nie pomaga. Telefon automatycznie odblokowuje się i zaczyna sobie klikać. Może nawet 112 wykręcić... To nie jest niestety rozwiązanie. Podwójne kliknięcie ekranu to całkiem fajna funkcja z której bardzo często korzystam. Tak, i ja musiałem niestety tak zrobić - co nieco polepszyło sprawę, ale problem wciąż występuje, a dodatkowo brakuje opcji podwójnego kliknięcia. Jest jeszcze opcja włączania ekranu po podniesieniu - to również musiałem wyłączyć... Ten problem to jeden z większych minusów przy używaniu Mix 2s.
 10. st3fan

  MIUI 8.4.12

  Dzisiaj zaliczyłem dokładnie taką samą sytuację na Mi5. Telefon naładowany na 98%, odpalony Yanosik + ładowarka, potem nagle telefon wyłączony. Nie chciał się podnieść w ogóle. Po podłączeniu do ładowarki zero reakcji, podłączyłem do Mi PowerBanka i dzięki diodom stwierdziłem, że jednak żyje, chociaż też jakoś świrowały - po około 1 min przestawał się ładować. Odpaliłem jakoś Fastboota i potem się już udało uruchomić. Wcześniej jeszcze jakieś problemy z dźwiękami zauważyłem, ale to pewnie przez zmiany nazw na polskie...
×
×
 • Create New...