Jump to content

Lippi

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lippi

 1. Lippi

  MIUI 8.1.25

  Na Redmi 3s wywala się Instagram po wybraniu polubienia.
 2. @Blom Tylko po cholerę pakować do telefonu drugą kartę SIM jak ona mi do szczęścia niepotrzebna. Akurat w drugim slocie mam kartę SD, więc żeby pakować tam drugiego SIM'a musiałbym bawić się w jakieś przycinanie czy szlifowanie. Pytanie czy po to kupuje się telefon aby robić takie wywijasy.
 3. @bergmen ja widać problem już potwierdziło ponad 100 osób w różnych krajach na świecie i piszą o tym ci co siedzą na oficjalnym sofcie producenta. Ja myślałem że xiaomi.eu rozwiąże problem, ale niestety tak nie jest. I faktycznie dopóki jestem w zasięgu 3G wszystko jest OK, ale jak tylko sygnał jest słabszy spada do E i tylko ręczny ponowny wybór sieci powoduje że mam dostęp do 3G do czasu aż sygnał znów nie będzie za słaby.
 4. Hej, Jest jakiś ogólny światowy problem z przełączaniem się pomiędzy sieciami 2G, 3G czy 4G na Redmi 3S. Niestety ale jeśli telefon straci dobry sygnał i spadnie na 2G, czyli EDGE to sam już automatycznie nie wraca na 3G czy 4G. Ludzie ten sam problem zgłaszają na globalnym forum: http://en.miui.com/thread-320293-1-1.html Ja mam ten problem na 2 urządzeniach wgrane najnowsze MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.22 (rozwojowa). Wymuszenie WCDMA/LTE nic nie daje bo często jestem w okolicy gdzie zasięg jest słabszy i w ogóle nie ma możliwości połączenia z telefonu przy tym ustawieniu.
 5. Hej, Jest jakiś ogólny światowy problem z przełączaniem się pomiędzy sieciami 2G, 3G czy 4G. Niestety ale jeśli telefon straci dobry sygnał i spadnie na 2G, czyli EDGE to sam już automatycznie nie wraca na 3G czy 4G. Ludzie ten sam problem zgłaszają na globalnym forum: http://en.miui.com/thread-320293-1-1.html Ja mam ten problem na 2 urządzeniach.
 6. @Minik Znalazłem rozwiązanie. 1. Jak znalazłem na jednym z wątków na globalnym forum - Redmi 3S serie device doesn't accept : fastboot reboot-edl. You must use : fastboot oem edl 2. Aby wywołać wspomnianą komendę pobrałem pakiet MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip 3. Po rozpakowaniu wszedłem do folderu a następnie Shift + Prawy klawisz myszy i opcja Otwórz okno poleceń tutaj. 4. Następnie komenda fastboot oem edl i telefon wchodzi w tryb download. 5. Kolejnym krokiem było pobranie MiFlashSetup-Beta.zip - Co ważne zwykły MiFlash nie widział telefonu dopiero ta wersja beta. 6. W ramach MiFlash Zrobiłem Refresh (w końcu telefon był widoczny), wskazałem wersję ROM do wgrania (ja wybrałem ostatnią wersję Global Stable) wybrałem clear all i uruchomiłem Flash. 7. Cały proces Flashowania trwał ok. 1 godziny ale końcowym efektem jest działają wersja MIUI Global 8.0 |Stable 8.0.3.0 (MALMIDG). Czekam teraz na zgodę na Unlock a następnie przechodzę do kolejnych kroków niniejszego kompendium.
 7. @cincin27 Fastboot działa prawidłowo i u mnie telefon jest widoczny w MiFlash. Problem w tym że mój telefon jest zablokowany (wysłałem prośbę o unlock), więc jeśli dobrze rozumiem wgrać ROM mogę tylko z poziomu EDL. A jest jakaś procedura odblokowania EDL ? Da się to jakoś wymusić ? Mam drugi taki sam drugi telefon przed feralną aktualizacją i tam tryb EDL działa poprawnie.
 8. @Minik Widzę że mamy podobną sytuację po aktualizacji do najnowszej wersji w Redmi 3s. Telefonu według opisanej procedury nie da się wprowadzić w tryb DOWNLOAD /EDL. Zamiast tego startuje on normalnie. U mnie aktualizacja się wykonała ale telefon po uruchomieniu wyłącza się po kilku sekundach.
 9. @FromWP Pin jest dobry. Telefon się odblokowuje. Działa 3-5 sekund po czym się zawiesza i po 1 sekundzie wyłącza. Przed przeprowadzoną aktualizacją działał OK przez 2 dni, czyli od czasu uruchomienia, więc nie stawiam że to wina samego aparatu.
 10. @FromWP Ta metoda podana przez Ciebie to jest dokładnie ta sama metoda co mówi @MiD i która jest zawarta w tych "gotowcach". Chodziło o Pin do telefonu. Po jego wpisaniu (nie ma już karty SIM), telefon się wyłącza. Niestety jej zastosowanie czy to wprost z vol- i vol+ c, czy to poprzez gotowe skrypty nic nie daje. Zawsze startuje normalnie system. @wisniapl metoda vol+ i power daje możliwość wskazania download, jendnakże po tym zaznaczeniu czym startuje normalnie a nie pozostaje czarny ekran tak jak to jest opisane.
 11. @FromWP Niestety usunięcie karty SIM nic nie daje. Zaraz po wpisaniu kodu telefon się wyłącza. Niestety telefon nie jest też widoczny po podpięciu po USB do Komptera. Nie zmienia to też faktu że chciałbym jednak grać takie ROM, które umożliwi odblokowanie a następnie przejście na polską wersję tworzoną przez ten portal @MiD Operacje wykonuje zgodnie z instrukcją. Te dodatkowe mechanizmy, które również próbowałem nie wymagają wyboru Vol+ i vol- bo tak reebot downoload jest wymuszany z poziomu kodu skryptu - niestety te metody nic nie dają. Łączność pomiędzy telefonem a komputerem jest ok. w MiFlash widzę telefon na liście jak jest w trybie Fastboot. Problemem to wymuszenie trybu downolad tak aby możliwe było wgranie ROM z pliku land_global_images_V8.0.3.0.MALMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_588e5c60af.tgz
 12. Komentarze obsłudze komputera proponuje sobie zostawić dla siebie nic one nie wnoszą. Próbowałem też metod opisanych w: http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718 Żadna z nich nie przeszła w tryb download. To są dopiero co kupione 2 telefony: Przyszły z konfiguracją Andorid 6.0.1 MMB29M, Wersja MIUI 8 Global 6.8.18 Beta. Żona zrobiła przez pomyłkę aktualizację systemu z poziomu telefonu do 6.9.29, co skutkowało tym że telefon się obecnie wyłącza po wprowadzeniu kodu pin. Jedynym sensownym rozwiązaniem, które widzę jest: 1. Przywrócenie wersji Global dla Redmi 3s. 2. Wniosek o odblokowanie 3. Instalacji wersji z tego portalu. Niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie uruchomić telefonu w trybie download tak aby widział go MiFlash.
 13. Aż tak mocny się nie czuję aby samemu wpisywać komendy. To jest moja pierwsza styczność z Xiaomi.
 14. Tak tryb fastboot działa. Skrypt opisany w metodzie 3 działa prawidłowo aż do czasu restartu. Zamiast po restarcie wejść w tryb download telefon uruchamia się normalnie.
 15. Witam, Próbuje według instrukcji uruchomić Redmi 3S w trybie Download. Postępuję według instrukcji poniżej: "Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran): -uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub -jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub -jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu" Problem w tym, że po wyborze trybu Download telefon zamiast nic nie wyświetlać (jak pisze instrukcja) uruchamia normalnie system a co za tym idzie telefon nie jest widoczny w MiFlash. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Nie mam pojęcia jak wymusić prawidłowo tryb Download. Żadna z 3 metod nie działa.
×
×
 • Create New...