Jump to content

temporary

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

temporary's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Tego to już nie zrozumiałem. Skoro tyle siedzisz na tym forum to może wypadałoby przykładać trochę większą wagę do języka polskiego.
 2. Ech... Mipcsuite instaluje też sterowniki do redmi a skoro metoda z poradnika nie działała (i to sterowniki były jednym z podejrzanych) to warto z tym było kombinować.
 3. U mnie po odłączeniu telefonu w edl od komputera i ponownym podłączeniu też już go windows nie wykrywał, musiałem wchodzić w tryb download od nowa przy każdym podłączeniu telefonu do komputera. Co do sterowników/wykrywania - spróbuj zainstalować/przeinstalować MiPcSuite, u mnie miflash zaczął wykrywać telefon w trybie download dopiero po czymś takim - instalacja mipcsuite, odinstalowanie urządzenia w menedżerze zadań windows, ponowne podłączeniu telefonu do komputera w edl (w tym momencie sam zaczął instalować się sterownik).
 4. A co tu jest nie tak? Z tego co przeczytałem w pierwszym poście to mając oprogramowanie stockowe powinno zostawić się mirecovery ponieważ TWRP odetnie oficjalne aktualizacje OTA i może powodować problemy ze startem telefonu. Napisałem jeszcze tylko, że skoro ten skrypt i tak mi wgrał TRWP w miejsce mirecovery to wgram już rom xiaomi.eu. Jedyne co, to nie do końca rozumiem tryby fastboot/download ale ani w faq ani w słowniczku nie ma o tym ani słowa (moje obecne rozumienie jest takie, że edl jest "bardziej niskopoziomowy" i umożliwia jedynie nadpisanie całej pamięci po kolei). Dlaczego? Mogę się oczywiście mylić ale fastboot flash recovery recovery.img nadpisze recovery znajdujące się w telefonie tym z obrazu img. A tu chodzi o tymczasowe uruchomienie TWRP.
 5. Hej, rootowałem przed chwilą najnowszy rom global dev wg intrukcji @FromWP. Wydaje mi się, że fragment fastboot flash recovery recovery.img jest zbędny - od kiedy wykonałem skrypt .bat mirecovery zniknęło prawdopodobnie bezpowrotnie, zastąpiło je TWRP (które domyślnie było po chińsku). Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, bo system na szczęście się uruchamia a teraz to i tak już będę wgrywał rom xiaomi.eu. --- koniec przestrogi --- Jeszcze tylko pytanko związane recovery - czy żeby przywrócić mirecovery wystarczy wgrać stockowy rom w trybie download (a może fastboot wystarczy)?
×
×
 • Create New...