Jump to content

Dany Gee

Użytkownicy
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dany Gee

 1. Dzięki za ten wątek! Właśnie mam takie same rozterki. Muszę już zmienić mojego wysłużonego (odpadło już nawet logo MI z tyłu ) MI3 na coś nowszego. Na dzień dzisiejszy waham się między One Plus 3T a Mi5 s Plus właśnie. Nie ukrywam, że wolałbym jednak zostać z MIUI. Mamy jakieś przecieki o Mi6? Może faktycznie warto będzie poczekać? Nie chciałbym telefonu większego niż 5".
 2. Witam, od momentu przejścia na Androida 6.0 doświadczam problemu ciągłego cache'owania się miniaturek kontaktów w domyślnej aplikacji "kontakty". Pomimo, że w profilu zasilania czyszczenie RAMu mam wyłączone, kontakty są zakłódkowane w managerze RAMu (a do autostartu tej apki dodać się nie da), kompresję zRAM mam włączoną, limit procesów w tle standardowy, to co jakiś czas (czasem po kilku minutach, czasem po kilku godzinach) miniaturki ładują się na nowo. Nie jest to jakoś szczególnie bolesne, ale skoro do moich 100 kontaktów dodałem ręcznie wszystkie zdjęcia (leżą w specjalnym folderze w pamięci urządzenia) to chciałbym, by one działały np. gdy ktoś do mnie dzwoni, bo zdarza się, że wyświetla się tylko nazwa, a nie zdjęcie. Na pewno problem dotyczy ROMu cancro, bo inny użytkownicy meldowali ten sam problem na MI4. Na Androidzie 4.4 działało zawsze - kontakty siedziały w RAMie dopóki nie zrestartowałem aplikacji. Czy komuś udało się ten dziwny problem rozwiązać?
 3. Dokladnie tak - nie działało już po aktualizacji. Byłem zalogowany, foldery było widać, bo były zcache'owane na urządzeniu, ale jak chciałem coś odpalić, to już wywalał błąd o połączeniu. Wówczas postanowiłem się przelogować i wtedy już nie można było się połączyć wogóle.
 4. Od innego użytkownika słyszałem, że na Redmi Note 2, z kolei działa bez zarzutu.
 5. Witam, czy ktoś z Was miał na Mi3 problem z połączeniem z usługą Dropbox? Po aktualizacji 6.1.28 Dropbox nie chcę się połączyć z siecią, pomimo, że sieć jest dostępna, uprawnienia dostępu do sieci są też włączone. Wyświetla się komunikat: "Nie można połączyć z usługą Dropbox. Sprawdź połączenie z siecią lub spróbuj ponownie później." Login poprawny, hasło poprawne, dane aplikacji wyczyszczone, aplikacja ponownie zainstalowana - nic nie pomogło. Inne aplikacje korzystające z sieci działają bez zarzutu. Będę wdzięczny za pomoc, naprawdę nie chcę dla jednej apki robić Full Wipe :/
 6. Cześć, szukam najprostszego sposobu na dodawanie własnych ikon do MIUI7. Jak wiemy, niektóre ikony domyślne pewnych aplikacji są brzydkie lub w niskiej rozdzielczości, więc podmiana ich dodaje spójności wizualnej pulpitowi. Do tej pory, przed każdą aktualizacją otwierałem plik ROMu i zwyczajnie dodawałem swoje ikony do folderu system\media\theme\miui_mod_icons. Niestety po przejściu na Andka 6.0 tak przygotowany ROM nie daje się zainstalować - wyrzuca błąd o niepoprawnym podpisie "update.zip". Jaki jest najprostszy sposób, by dodać własne ikony? Czy można stworzyć motyw podmieniający tylko ikony i czy wogóle można dodawać swoje motywy w MIUI7 z pamięci wewnętrznej? Będę wdzięczny za pomoc. Pozder!
 7. Znalazłem w czym był problem. W uprawnieniach aplikacji (w panelu sterowania) miałem wyłączoną opcję "pływające okna". Po jej włączeniu przycisk "+" robi co robić powinien.
 8. Witam, od kilku miesięcy zacząłem używać alternatywnej aplikacji do sms/mms a mianowicie Textra SMS. Zalet tej aplikacji wypisywać nie muszę, gdyż kto korzysta, ten wie. Ostatnio jednak przy tworzeniu wiadomości nie reaguje przycisk [+] z lewej strony pola wiadomości, służący do dodawania mediów. Naciśnięcie go zwyczajnie nie robi nic. Kiedyś jednak działał i pokazywał podręczne menu. Pytanie więc kieruję do użytkowników tej aplikacji: Czy ktoś z Was miał podobny problem i jakoś temu zaradził? Podam jeszcze odpowiedź oficjalnego supportu. Żadnej z tych apek nie mam.
 9. A mp3 jak nie czytała poprawnie, tak nie czyta. Nie pomogło ani odłączenie od neta, ani usuwanie katalogu album, czy wyczyszczenie danych aplikacji.
 10. Niestety z AIMPEM nie działa - nie ma żadnej różnicy, czy jest włączony VFX, czy nie. Jest to jakiś ratunek, jednak skoro wszystkie inne aplikacje poprawnie czytają okładki a tylko domyślna MIUI ma problem, to ktoś powinien się jej przyjrzeć.
 11. Witam, od ROMu w wersji bodajże 5.2.6 zauważyłem coś jakby wyciek RAMu. Pamięć telefonu powoli zapełnia się w ciągu dnia, by wreszcie zakończyć to samoczynnym restartem. Używam praktycznie domyślnych aplikacji, jak telefon, kontakty, ustawienia, panel sterowania, poczta oraz garstki innych aplikacji jak textra sms, fb messenger, skype, firefox i animated photo frame (do wyświetlania zdjęcia mojej pięknej kobiety na pulpicie). Nie wiem co zapełnia RAM, czy to jakieś domyślne procesy, czy któraś z zewnętrznych aplikacji. Zużycie RAMu normalnie na poziomie 60-70% (500-700 wolne). Pomimo czyszczenia ostatnio używanych aplikacji, zużycie po czasie nadal rośnie. Czy ktoś ma/miał podobny problem? Jeżeli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje, screeny, logi itp. - dajcie znać, dostarczę je. Z góry dzięki!
 12. Na szczęście tylko z okładkami. Tagi są OK. Co ciekawe, pomimo odcięcia apki od neta, niektóre utwory pokazują zupełnie inne okładki, takie jakby zassane z neta (czyściłem dane apki), chociaż to mógłby być wynik odtworzenia utworu w innej apce, połączonej z netem. Na kompie wszystkie są takie, jak je ustawiłem. Wszystkie były zapisane w ten sam sposób w fotoszopie. Czort wie. Chyba najlepszy chwilowy workaround to będzie używanie innej aplikacji. Czy znacie jakąś, która działa z ViperFX? Bo pewnie z Misound działa tylko domyślna, co?
 13. Wygląda na to, że problem leży gdzie indziej, niż kompresja, czy metadane. Domyślna aplikacja "Muzyka" chyba nie czyta wszystkich typów okładek w tagach mp3, bo są różne do wyboru przy dodawaniu okładki. Może to być front cover, back cover, booklet i jeszcze szereg innych. Normalne odtwarzacze czytają wszystkie typy okładek. Jeszcze nie doszedłem dokładnie które Muzyka czyta a które nie.
 14. Tak zrobiłem. Każdy utwór mielę mp3tagiem - najlepszy program do tagowania na desktop.
 15. Te okładki były właśnie przycinane w PS. Na desktopie działają we wszystkich odtwarzaczach. Na andku w dwóch innych odtwarzaczach (aimp, poweramp) też bezbłędnie. Kombinujemy dalej...
 16. Witam, pomimo ustwienia okładek osobno do wszystkich utworów jakie posiadam (jpg 1000x1000px), domyślna aplikacja miui (muzyka) wyświetla tylko niektóre. Muzę mam wrzuconą w formacie mp3 do katalogu Music w pamięci. Czy ktoś zna odpowiedź czemu nie wszystkie okładki są wyświetlane? Inna aplikacja - aimp for android - wyświetla wszystkie bezbłędnie.
 17. Wersja ROMu: 4.12.5 Screenshot: https://www.dropbox.com/s/4pxyx53ftoqdo3u/Screenshot_2014-12-12-15-00-24.png?dl=0
 18. Witam, ustawiłem nowy, własny profil firewalla, gdzie zaznaczyłem by blokowało tylko prywatne numery. Niestety wówczas blokowane są również numery zagraniczne. To chyba bug. A jeśli to nie bug, to jak mogę skonfigurować firewall, by odrzucał tylko numery prywatne oraz to co mam na czarnej liście?
 19. Witam, wywala mi FC na domyślnym zegarze, gdy chcę zmienić jego dźwięk domyślny w ustawieniach, lub gdy zmieniam dźwięk już parametrach nowo utworzonego alarmu. Czy mogę jakość apkę przeinstalować/odświeżyć? Wyczyszczenie danych aplikacji nie pomaga
 20. Pomogło dopiero Wipe User Data. Niestety wszystko trzeba było ustawiać od nowa. Na szczęście miałem backup sprzed poru tygodni, więc dużo nie straciłem. O dziwo nie skasowało mi to nośnika jak ostatnim razem! Czyżby bug został naprawiony? Dziwi mnie też, że Wipe Cache nie podziałało. Nie pomogło też skasowanie motywu z SD. A co dokładnie robi opcja Wipe All Data? Jeśli ktoś chce przetestować mój scenariusz, to winowajcą syfu jest motyw ele7en Pro, a dokładnie jego zegar z pogodą - on powoduje FC loop w MIUI Home.
 21. Na ten pomysł już wpadłem, niestety po wejściu w drugi jest dokładnie to samo Tak rozmyślam nad włamaniem się w pliki systemowe (nie storage) andka z poziomu PC i skasowanie tam plików motywu, tylko nie wiem jak się wbić.
 22. Witam, dziś zmieniłem domyślny motyw na inny ze sklepiku MIUI (jakis darmowy, nazwy nie pamiętam) i podczas ładowania pulpitu z nowym motywem wywala mi FC (Aplikacja MIUIHome przestała działać) i ładowanie pulpitu się restartuje, dając znów to samo FC (i tak w kółko). Czy ktoś z Was wie jak najszybciej to naprawić? Wejście do recovery i usunięcie cache nic nie dało Wipe User Data nie ruszam, bo to kasuje cacły nośnik, a to już ostateczność. Będę wdzięczny za pomoc!
 23. Siema, nie mogę ustawić żadnego motywu dodanego ręcznie (wrzutka pliku .mtz do pamięci -> Motywy -> Instalacja z pamięci). Import się powodzi, ale gdy chcę zastosować motyw dostaję komunikaty: Usługa niedostępna, spróbuj ponownie później. error: bought|-1 Motyw nie został pobrany z marketu MIUI. Zaloguj sie do konta Xiaomi i pobierz motyw z oficjalnego marketu. error: download|auth 411 Na pewno nie jest to wina adblock'a i adaway'a - sprawdziłem. Zalogowany w Xiaomi jestem cały czas. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
 • Create New...