Chmura Xiaomi: jak zwiększyć pojemność?

Acid
15 komentarzy

Chmura Xiaomi jest darmową funkcją każdego telefonu Xiaomi z zalogowanym kontem Mi i daje możliwość synchronizacji danych przez internet pomiędzy innymi urządzeniami w ramach jednego konta.
Do każdego konta Mi dodawana jest darmowa pojemność na dyskach Xiaomi wynosząca 5 GB.
Niestety chcąc synchronizować także np. Galerię zdjęć z telefonu pojemność ta szybko się kończy. Pokażemy jak powiększyć chmurę Xiaomi.

Opcja ta jest jednak płatna (na tym właśnie m.in. zarabia Xiaomi). Oczywiście ta instrukcja powstała, ponieważ Xiaomi pozwala na płatność za Chmurę z pomocą PayPal dla romów miuipolska lub Global.

Zalety chmury Xiaomi

Dlaczego warto korzystać z Chmury Xiaomi i synchronizacji danych?
Posiadając zalogowane na telefonie konto Mi mamy możliwość synchronizacji podstawowych ustawień i danych telefonu takich jak:

  • kontakty, historia połączeń i SMSy
  • nagrane połączenia z dyktafonu
  • notatki, dane kalendarza, zakładki Przeglądarki i Asystenta MIUI
  • ustawienia Wi-Fi
  • Galerię zdjęć

Do tego dochodzi także możliwość tworzenia jednorazowych kopii aplikacji (bez danych) i ustawień systemu – z opcją tworzenia co tydzień i uploadu do Chmury. Dzięki temu w przypadku przejścia na nowy telefon lub resetu danych – informacje te powrócą szybko na telefon po ponownym połączeniu z siecią.

Miejsce w Chmurze

O tym ile mamy miejsca na nasze dane dowiemy się przechodząc w telefonie do Ustawień > Xiaomi > Chmura Xiaomi lub logując się na swoje konto z komputera pod adresem: i.mi.com.

Powyższy zrzut przedstawia Darmową pojemność, która akurat u mnie wynosi 28 GB, ponieważ moje konto jest bardzo stare i lata temu można było mieć różne bonusy powiększające tę przestrzeń. Teraz tych możliwości nie ma i każde nowe konto z planem “Darmowy” domyślnie posiada tylko 5 GB wolnej przestrzeni na dane.

Gdy tylko wyznaczona pojemność się skończy dalej będziemy mogli synchronizować dane tekstowe (np. SMSy), ale już nie pliki audio czy zdjęć z Galerii. Jeśli chcemy kopiować zdjęcia lub mieć więcej miejsca na kopie zapasowe to musimy już tę pojemność zwiększyć.

Kupujemy miejsce w Chmurze Xiaomi

Ok zdecydowani na dodanie trochę miejsca do Chmury udajemy się do:
Ustawienia > Xiaomi > Chmura Xiaomi > Zarządzaj przestrzenią > Zmień plan Chmury (Ulepsz) > Plans

Do wyboru mamy 3 plany (Premium 50 GB, Mega 200 GB, Ultra 1TB) z czego każdy może być rozszerzony z podstawy na 3, 6 lub 12 miesięcy.
Plany poza pojemnością dyskową umożliwiają także różne okresy trzymania danych w koszu (po usunięciu ich z telefonu), a także opcję rozpoznawania twarzy na synchronizowanych zdjęciach.

Wybieramy interesujący nas plan, wybieramy okres czasu i płatność PayPalem (system przy okazji przelicza kwotę na monety Mi Coins)
> Upgrade > Pay … > Payment method PayPal > Amount due (klikamy)
Dalej logujemy się do PayPala i płacimy.

Ceny

Przykładowe ceny pakietu Premium 50 GB:

  • 12 miesięcy: 98 HKD / ~12,5 USD / ~48,5 PLN
  • 6 miesięcy: 72 HKD / ~9,2 USD / ~35,5 PLN
  • 3 miesiące: 36 HKD / ~4,6 USD / ~18 PLN

Roczne rozszerzenie Chmury Xiaomi do 50 GB kosztuje więc ok. 50 zł. Całkiem nieźle i chyba warto jednorazowo taki plan dokupić.

Instrukcja obrazkowa

Alternatywa

Alternatywą dla synchronizacji zdjęć są Zdjęcia od Google. Tam mamy szybszą i darmową możliwość synchronizacji samych zdjęć i filmów z chmurą Google. Po dokonaniu wyboru jakości synchronizowanych zdjęć na “Wysoka jakość” nasza przestrzeń będzie nielimitowana, a ewentualne wydruki zdjęć powinny nadal być w bardzo dobrej jakości. W Chmurze Xiaomi za skompresowaną jakość zdjęć lub bez kompresji trzeba zapłacić (powyżej tych darmowych 5 GB). Chmura Xiaomi jest jednak przydatna gdy posiadamy więcej niż jeden telefon lub także tablet i chcemy mieć swoje zdjęcia i dane na wszystkich urządzeniach.

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner