Zasłony Xiaomi poprawią jakość powietrza

Zasłony Xiaomi poprawią jakość powietrza

To nie żart. Xiaomi, a ściślej jego submarka 8H, wprowadzają na rynek pierwsze zasłony poprawiające jakość powietrza w pomieszczeniach.

Ludzie spędzają 70% swojego czasu w pomieszczeniach w swoich domach czy mieszkaniach. Jeśli mieszkamy w rejonach szczególnie narażonych na zanieczyszczenia powietrza, to utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia może być problematyczne. I tu przychodzą nam z pomocą zasłony 8H.

Firma 8H, podwykonawca Xiaomi, a dokładniej Chengdu Fun Sleep Technology Co., właściciel znaku towarowego 8H, wytwarza produkty poprawiające jakość powietrza w mieszkaniach i domach.

Formaldehyd, jest związkiem chemicznym wykorzystywanym w produkcji ociepleń budowlanych, farb. Jest wykorzystywany jako konserwant i środek odkażający. Coraz więcej mówi się jednak o jego szkodliwych właściwościach dla ludzi. W niektórych krajach jego stosowanie jest całkowicie zakazane, w odpowiednich dawkach jest bowiem toksyczny dla wątroby, skóry oraz układów oddechowego, odpornościowego, rozrodczego i nerwowego. Może wywoływać podrażnienia oczu, nosa i gardła, krwawienie z nosa, kaszel, wysypkę oraz astmę. Podejrzewa się go także o właściwości kancerogenne. Jego dopuszczalne dzienne spożycie wynosi 0,15 mg/kg masy ciała.

Czytaj też:  Xiaomi pracuje nad nowym smartfonem ze Snapdragonem 870

Dlaczego o tym piszemy? Bo to właśnie z tym środkiem “walczą” zasłony Xiaomi. Nie są wprawdzie urządzeniem oczyszczającym, ale bardzo im blisko do tej formy. Ich zasada działania wykorzystuje technologię fotokatalizatora, aby usunąć z naszego otoczenia formaldehyd. Pod wpływem oświetlenia woda i tlen w powietrzu rozkładają się na jony wodorotlenkowe i aniony tlenowe, rozkładając formaldehyd na dwutlenek węgla i wodę. Szybkość usuwania formaldehydu wynosi 94,2% w ciągu 24 godzin. Oficjalne informacje mówią, że kurtyny 8H są równoważne z aktywnym oczyszczaczem powietrza w naszym domu, a najlepsze w nich jest to, że nie zajmują dodatkowego miejsca w domu, nie zużywają energii elektrycznej i są bardzo wydajnym rozwiązaniem.

Zasłony Xiaomi są produkowane w technologii krosna wodnego, które wykorzystuje przepływ wody pod wysokim ciśnieniem, aby tkanina była grubsza, jednocześnie delikatniejsza w dotyku, a dodatkowo łatwiej przepuszczająca światło. Zasłony wykonane są z naturalnego lnu i jedwabiu. Zwłaszcza ten ostatni, może zapobiegać zbyt szybkiemu wzrostowi temperatury, zapewniając dobrą izolację termiczną i potrafi skutecznie blokować promienie ultrafioletowe.

Cena zasłon 8H, w zależności od rozmiaru, rozpoczyna się waha się od około 60 do 330 PLN (od 109 do 600 juanów).

Czytaj też:  Premiera Amazfit GTR 3, GTS 3 oraz GTR 3 Pro

Źródło: Xiaomi4mi

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.