Wczoraj na oficjalnej stronie Xiaomi pojawiło się oświadczenie, w którym firma ponownie zobowiązała się do ochrony danych swych klientów. Wydano je podczas zakończonego właśnie corocznie obchodzonego przez firmę miesiąca świadomości bezpieczeństwa oraz prywatności.
30 czerwca Xiaomi zorganizowało szkolenia oraz seminaria eksperckie dla pracowników w Parku Technologicznym Xiaomi w Pekinie, a także w Centrum Operacji Technologicznych Xiaomi w Singapurze, poświęcone zagadnieniu zapewnienia bezpieczeństwa danych oraz ich prywatności. To już trzeci rok z rzędu, w którym Xiaomi organizuje specjalne zajęcia dla swoich inżynierów i innych pracowników oraz przeprowadza dyskusje z dyrektorami branżowymi, ekspertami ds. bezpieczeństwa IT oraz opinią publiczną dotyczące tych działań.
Xiaomi opublikowało również zaktualizowane dokumenty dotyczące bezpieczeństwa i prywatności wraz z corocznym raportem przejrzystości, w którym szczegółowo opisano działania związane z bezpieczeństwem danych. Celem trwającej miesiąc serii wydarzeń było wzmocnienie praktyk w zakresie bezpieczeństwa użytkowników i ochrony prywatności oraz zbudowanie zaufania do produktów Xiaomi poprzez przejrzystość i odpowiedzialność firmy.
Według Xiaomi firma zbudowała kompleksową strukturę zarządzania, aby chronić bezpieczeństwo danych i prywatność użytkowników. W jej skład wchodzi m.in. współpraca między ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa, inżynierami systemów operacyjnych smartfonów, prawnikami i ekspertami ds. zgodności prawnej. Nadzorowaniem tego procesu zajmuje się Komitet ds. Bezpieczeństwa i Prywatności, kierowany przez kadrę kierowniczą wyższego szczebla.
Cui Baoqiu, wiceprezes Xiaomi i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Prywatności Xiaomi, nazwał bezpieczeństwo danych i ochronę prywatności użytkowników kluczem do długoterminowego, zrównoważonego rozwoju globalnej działalności firmy.
Ochrona bezpieczeństwa danych i prywatności naszych użytkowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Nasi klienci zwracają baczną uwagę na ten aspekt, większą niż na jakikolwiek inny. Xiaomi angażuje się w oferowanie bezpiecznych i niezawodnych smartfonów z Androidem oraz produktów Internetu Rzeczy.
Cui Baoqiu, wiceprezes Xiaomi i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Prywatności Xiaomi
Eugene Liderman, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa Androida w Google’u, podkreślił wkład Xiaomi w system Android.
Jednym z największych atutów Androida jest zróżnicowany ekosystem partnerów. Xiaomi jest tego doskonałym przykładem i wspaniale jest widzieć ciągłe inwestycje tej firmy w bezpieczeństwo cybernetyczne w całym portfolio swoich produktów.
Eugene Liderman, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa Androida w Google
Profesor Liu Yang z Wydziału Informatyki i Inżynierii Uniwersytetu Technologicznego Nanyang dodał:
Ponieważ wyzwania związane z bezpieczeństwem stają się przedmiotem wielu dyskusji na temat technologii, udziałowcy branżowi przywiązują większą wagę do pilnego zarządzania lukami w zabezpieczeniach sprzętu, oprogramowania, a nawet w ogromnej przestrzeni open source. Xiaomi dołożyło ogromnego wysiłku, aby rozwiązać ten problem, zabezpieczając użytkowników wiedzą technologiczną i stale badając nowe metody lepszej ochrony danych.
Profesor Liu Yang z Wydziału Informatyki i Inżynierii Uniwersytetu Technologicznego Nanyang
Firma podkreśliła, że dzięki największej na świecie konsumenckiej platformie IoT Xiaomi może stale pracować nad poprawą bezpieczeństwa IoT i ochrony prywatności. Podczas zakończonego wczoraj spotkania omówiono szeroki zakres zagadnień: od ram zarządzania bezpieczeństwem danych i transgranicznych transferów danych po bezpieczeństwo pojazdów elektrycznych.
Xiaomi pochwaliło się również osiągnięciami niedawno wprowadzonej do sprzedaży hulajnogi Xiaomi Electric Scooter 4 Pro, która jako pierwsza na świecie uzyskała certyfikat IoT Security Rating na poziomie Gold nadany przez Underwriter Laboratories, czyli międzynarodowy instytut badań nad bezpieczeństwem z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.
Żródło: mi.com