Część aplikacji od Xiaomi zastąpiona przez Google (oraz powrót Motywów)

Kacper Skrzypek
31 komentarzy

Zgodnie z komunikatem ogłoszonym wczoraj na Mi Community, aplikacje: SMS, Kontakty i Telefon od Xiaomi na wszystkich nowych telefonach od Xiaomi na ROM-ach Global (MI, EEA i RU) zostają zastąpione przez ich odpowiedniki od amerykańskiego giganta, Google. Według Xiaomi ten ruch jest konieczny, gdyż te urządzenia korzystają z tak zwanego “Google Mobile Services“, czyli aplikacji oraz narzędzi API, które mają zapewnić komfortową pracę od razu po wyjęciu telefonu z pudełka.

To żadna nowość – o fakcie braku tych aplikacji wiemy na własnej skórze od kilku miesięcy. Takie telefony jak Mi 9T Pro, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8, Mi 9 Lite czy Mi Note 10 wyszły przecież już z aplikacjami od Google. Ta informacja to tylko – i aż – potwierdzenie faktu dokonanego. Oczywiście aplikacje od Xiaomi dalej dostępne są na naszym ROM-ie (Xiaomi.eu). Powyższe restrykcje, póki co, nie obejmują także wersji indyjskich i indonezyjskich Globala (o ile takowe są dostępne na dany model) – one również mają aplikacje od Xiaomi.

W obwieszczeniu czytamy także, że funkcja nagrywania rozmów, która jest obecna w dialerze od MIUI, a w aplikacji Google’a nie, ma wrócić do ROM-ów Global w tym roku – prawdopodobnie poprzez aktualizację odpowiedniej aplikacji od Google. Daje to więc pewną nadzieję osobom, które chcą korzystać z nagrywania rozmów, a jednocześnie nie wgrywać przy tym naszego oprogramowania – ciężko jednak przewidzieć, kiedy w ogóle ta funkcjonalność zostanie przywrócona.

Powyższe zmiany nie dotyczą telefonów wydanych przed Mi 9T Pro (np. Mi 9, Mi 9T). One będą mieć nadal aplikacje od Xiaomi i dla nich nic w tej kwestii (przynajmniej na ten moment) się nie zmienia.

Zgodnie z informacjami użytkowników naszego forum, na ROM-ach Global z regionem Polska powróciła natomiast aplikacja Motywy – przypomnijmy, że została ona usunięta w naszym regionie z powodu konieczności przystosowania jej do nowych przepisów prawa. Prawdopodobnie więc fragmenty aplikacji związane ze wspomnianymi zmianami zostały odpowiednio poprawione.

źródło: Mi Community, forum MIUIPolska.pl

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner