Część aplikacji od Xiaomi zastąpiona przez Google (oraz powrót Motywów)

Część aplikacji od Xiaomi zastąpiona przez Google (oraz powrót Motywów)

Zgodnie z komunikatem ogłoszonym wczoraj na Mi Community, aplikacje: SMS, Kontakty i Telefon od Xiaomi na wszystkich nowych telefonach od Xiaomi na ROM-ach Global (MI, EEA i RU) zostają zastąpione przez ich odpowiedniki od amerykańskiego giganta, Google. Według Xiaomi ten ruch jest konieczny, gdyż te urządzenia korzystają z tak zwanego “Google Mobile Services“, czyli aplikacji oraz narzędzi API, które mają zapewnić komfortową pracę od razu po wyjęciu telefonu z pudełka.

To żadna nowość – o fakcie braku tych aplikacji wiemy na własnej skórze od kilku miesięcy. Takie telefony jak Mi 9T Pro, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8, Mi 9 Lite czy Mi Note 10 wyszły przecież już z aplikacjami od Google. Ta informacja to tylko – i aż – potwierdzenie faktu dokonanego. Oczywiście aplikacje od Xiaomi dalej dostępne są na naszym ROM-ie (Xiaomi.eu). Powyższe restrykcje, póki co, nie obejmują także wersji indyjskich i indonezyjskich Globala (o ile takowe są dostępne na dany model) – one również mają aplikacje od Xiaomi.

Czytaj też:  Inteligentny zamek do drzwi Xiaomi Face Recognition X

W obwieszczeniu czytamy także, że funkcja nagrywania rozmów, która jest obecna w dialerze od MIUI, a w aplikacji Google’a nie, ma wrócić do ROM-ów Global w tym roku – prawdopodobnie poprzez aktualizację odpowiedniej aplikacji od Google. Daje to więc pewną nadzieję osobom, które chcą korzystać z nagrywania rozmów, a jednocześnie nie wgrywać przy tym naszego oprogramowania – ciężko jednak przewidzieć, kiedy w ogóle ta funkcjonalność zostanie przywrócona.

Powyższe zmiany nie dotyczą telefonów wydanych przed Mi 9T Pro (np. Mi 9, Mi 9T). One będą mieć nadal aplikacje od Xiaomi i dla nich nic w tej kwestii (przynajmniej na ten moment) się nie zmienia.

Zgodnie z informacjami użytkowników naszego forum, na ROM-ach Global z regionem Polska powróciła natomiast aplikacja Motywy – przypomnijmy, że została ona usunięta w naszym regionie z powodu konieczności przystosowania jej do nowych przepisów prawa. Prawdopodobnie więc fragmenty aplikacji związane ze wspomnianymi zmianami zostały odpowiednio poprawione.

Czytaj też:  MIUI 21.9.22

źródło: Mi Community, forum MIUIPolska.pl

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]