Aplikacja Motywy i wiadomości w chmurze znikną z MIUI…?

Maciej Rosiński
33 komentarze

Dzisiejszy wpis z pewnością zaniepokoi użytkowników MIUI. Zwłaszcza tych, którzy lubią dopasować system pod względem wizualnym, do własnych preferencji.

Jak czytamy w wpisie zamieszczonym przez Ekipę MIUI Global, z powodu zmian prawnych, dotyczących prywatności i ochrony danych osobowych w niektórych krajach, czasowo zostaje zawieszony dostęp do sklepu / aplikacji Motywy oraz do systemu wiadomości błyskawicznych w chmurze Xiaomi.

Jak podkreślają autorzy wpisu, Xiaomi bardzo poważnie podchodzi do kwestii prywatności i ochrony danych użytkowników ich urządzeń i systemu. Z tego też powodu musi i chce podporządkować się regulacjom prawnym w tym zakresie. Ekipa MIUI ma nadzieję, że w momencie podporządkowania serwisów wymogom prawnym w wspomnianym zakresie, serwisy zostaną przywrócone. Kiedy jednak to nastąpi – nie wiadomo.

Co interesuje nas najbardziej, to lista krajów, w których usługi zostaną zawieszone. Na liście jest również Polska:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Wielka Brytania.

Zmiany nastąpią już wraz z aktualizacją do najbliższej wersji MIUI. Zmiany zastosowano już w ROMach developerskich z 24 lutego dla Mi 6, Mi Max, Redmi Note 2. ROMy developerskie dla pozostałych urządzeń, zostaną zmodyfikowane wraz z aktualizacją datowaną na 2 marca br.

Co jest istotne? Od wspomnianego wyżej terminu, niedostępna będzie aplikacja Motywy, a także nie będzie możliwości pobrania kompozycji tematycznych / motywów poprzez stronę web. Motywy i tapety, które w chwili aktualizacji znajdują się w telefonie / tablecie, nie zostaną usunięte i będzie można z nich korzystać. Analogicznie, na swoim miejscu, z pełnymi możliwościami wykorzystania, pozostaną motywy, dźwięki i tapety, które są zainstalowane jako domyślne, wraz z systemem. W tym samym czasie dezaktywowana zostanie usługa wiadomości SMS w chmurze.

Oczywiście sprawa dotyczy – co absolutnie logiczne – ROMów globalnych. Co natomiast z MIUI EU od miuipolska? Otóż ekipa MIUI Global nie wspomina o naszych ROMach, co nie oznacza, że wyłączenie serwisów nie dotknie również nas. Z uzyskanych dzisiaj informacji wynika, że w systemie xiaomi.eu (miuipolska), po sprawdzeniu, czy usługi zostały wyłączone, w przypadku potwierdzenia tego faktu, aplikacja Motywy zostanie zastąpiona wersją ze starszych ROMów. Niestety nie ma pewności, czy to zadziała i czy nie będzie generować problemów z poprawnym działaniem ROMów.

Jak zapewnia Ekipa MIUI, prace nad jak najszybszym przywróceniem tych funkcjonalności już trwają. Jednocześnie ekipa dziękuje za zrozumienie i prosi o cierpliwość.

Źródło: MIUI  Forum

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner