Aplikacja Motywy i wiadomości w chmurze znikną z MIUI…?

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Aplikacja Motywy i wiadomości w chmurze znikną z MIUI…?

Dzisiejszy wpis z pewnością zaniepokoi użytkowników MIUI. Zwłaszcza tych, którzy lubią dopasować system pod względem wizualnym, do własnych preferencji.

Jak czytamy w wpisie zamieszczonym przez Ekipę MIUI Global, z powodu zmian prawnych, dotyczących prywatności i ochrony danych osobowych w niektórych krajach, czasowo zostaje zawieszony dostęp do sklepu / aplikacji Motywy oraz do systemu wiadomości błyskawicznych w chmurze Xiaomi.

Jak podkreślają autorzy wpisu, Xiaomi bardzo poważnie podchodzi do kwestii prywatności i ochrony danych użytkowników ich urządzeń i systemu. Z tego też powodu musi i chce podporządkować się regulacjom prawnym w tym zakresie. Ekipa MIUI ma nadzieję, że w momencie podporządkowania serwisów wymogom prawnym w wspomnianym zakresie, serwisy zostaną przywrócone. Kiedy jednak to nastąpi – nie wiadomo.

Co interesuje nas najbardziej, to lista krajów, w których usługi zostaną zawieszone. Na liście jest również Polska:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Wielka Brytania.

Zmiany nastąpią już wraz z aktualizacją do najbliższej wersji MIUI. Zmiany zastosowano już w ROMach developerskich z 24 lutego dla Mi 6, Mi Max, Redmi Note 2. ROMy developerskie dla pozostałych urządzeń, zostaną zmodyfikowane wraz z aktualizacją datowaną na 2 marca br.

Co jest istotne? Od wspomnianego wyżej terminu, niedostępna będzie aplikacja Motywy, a także nie będzie możliwości pobrania kompozycji tematycznych / motywów poprzez stronę web. Motywy i tapety, które w chwili aktualizacji znajdują się w telefonie / tablecie, nie zostaną usunięte i będzie można z nich korzystać. Analogicznie, na swoim miejscu, z pełnymi możliwościami wykorzystania, pozostaną motywy, dźwięki i tapety, które są zainstalowane jako domyślne, wraz z systemem. W tym samym czasie dezaktywowana zostanie usługa wiadomości SMS w chmurze.

Oczywiście sprawa dotyczy – co absolutnie logiczne – ROMów globalnych. Co natomiast z MIUI EU od miuipolska? Otóż ekipa MIUI Global nie wspomina o naszych ROMach, co nie oznacza, że wyłączenie serwisów nie dotknie również nas. Z uzyskanych dzisiaj informacji wynika, że w systemie xiaomi.eu (miuipolska), po sprawdzeniu, czy usługi zostały wyłączone, w przypadku potwierdzenia tego faktu, aplikacja Motywy zostanie zastąpiona wersją ze starszych ROMów. Niestety nie ma pewności, czy to zadziała i czy nie będzie generować problemów z poprawnym działaniem ROMów.

Jak zapewnia Ekipa MIUI, prace nad jak najszybszym przywróceniem tych funkcjonalności już trwają. Jednocześnie ekipa dziękuje za zrozumienie i prosi o cierpliwość.

Źródło: MIUI  Forum

[AuthorRecommendedPosts]
 • Wojtuś Bastek

  Trochę lipnie postąpili , bo po ino chuj te bezpieczeństwo i ochrona danych , jest już git nie trzeba psuć. Mogli by zrobić więcej i fajniejszych motywów a nie odpierdalają jakieś kichy.

  • Krzysiek Łukasik

   W maju wchodzi w UE ustawa odnośnie ochrony danych osobowych i jest podobno mega restrykcyjna prawdopodobnie chodzi o to

   • Assses Besses

    Ale co mają do tego motywy?

   • KK73

    Ale kur…jeżeli wyrażam zgodę na przetrzymywanie moich smsów w chmurze Xiaomi to co to Unię obchodzi ??!!!!!???!!!

    • silver2004

     Unia wie lepiej! To dla twojego dobra! :D
     Jednocześnie ta sama unia tak bardzo dba o bezpieczeństwo obywateli że nie może sprawnie uszczelnić granic w razie czego, jedynie Węgrzy się wykazali (strach pomyśleć jakby to wroga armia była a nie uchodźcy/imigranci), ale za to sprawnie zakazali żarówek ;-)

     No właśnie, zgoda jest, to co się plują.
     Mam nadzieję że zrobią jakiś osobny instalator motywów czy jakiś zip będzie wgrywający to… bez motywów sobie nie wyobrażam korzystania ze sprzętu.

    • iwrit

     W artykule powyżej nie ma nic na temat trzymania SMS-ów w chmurze, ale o usłudze SMS w Chmurze. To kompletnie różne rzeczy.

     Ale co mają motywy do ochrony danych osobowych?

 • Mariusz Es

  Przez to pieprzone gówno które wchodzi na terenie UE od maja nazywa się to rodo

 • silver2004

  Przecież to jest jakiś bullshit, dziękujemy Unii Europejskiej <3
  Wspaniale!
  Właśnie między innymi dlatego skasowałem jednak Lineage OS i zostałem na MIUI bo motywy.
  (druga rzecz to że bateria lepiej trzyma na MIUI niż na Lineage w moim przypadku – Redmi 3)

  To co teraz, może ktoś na XDA przeportuje odpowiednio, ale to ciekawe za ile.
  Już i tak musiałem patchować w Xposed motywy bo oczywiście error 402 i "blokada źródeł trzecich"
  żeby w ogóle móc sobie ustawić theme z Xperii.

  Ktoś zna jakiś theme engine jeszcze (działający na MIUI i / lub na Lineage)?
  Substratum na LOS próbowałem ale ssie imho. (a na MIUI nie wiem czy działa w ogóle)

  Jeszcze pytanie – jakiś dobry konwerter .mtz na .apk ktoś zna, poleca?

  • tehmal

   Potwierdzam, narazie nie aktualizuje.

 • KK73

  Motywy wielka szkoda…ale smsy to już dla mnie wielki problem. Właśnie za to ceniłem Miui. Za kopię moich, smsów, listy połączeń, motywów itp..cóż zostaje jedynie chyba Samsung.

  • silver2004

   Jak coś to polecam, można się ratować programem MyPhone Explorer, darmowy, ściągasz program na kompa (mało zajmuje, 24MB) + apkę z Google Play Store i bardzo ładnie zgrywa smsy, kontakty, połączenia, zdjęcia, notatki (!) – ma fajną funkcję do synchronizacji notatek,
   save’y z gier itd. Używam na co dzień.

   Albo jeszcze Titanium Backup, tutaj też jest opcja dobra do kopii danych, można zbackupować nawet launcher że po instalacji softu na czysto przywracasz sobie launcher i pozycję ikonek i nie musisz ich znowu ręcznie przestawiać / sortować po folderach :-)

  • redmi2

   Przecież backup itp bedzie dalej działało, wiesz co to są mi message? To nie backup i restorere sms. A smsy i mmsy wysyłane za pomoca chmury Xiaomi do drugiego uzytkownika Xiaomi….i jak oboje mają dostęp do sieci w tej samej chwili. Caly bavkup itp bedzie działał dalej
   Zreszta romy xiaomi.eu sa na bazie china a china ma region na sztywno chiny wiec dalej będzie działać. Xiaomi.eu ma ustawiony dla motywów Indie które, też nie sa ujete w wykazie. Zreszta mi message i mi theme na 8.3.1 dalej działa. Wiec autor tematu poraz kolejny kopiuj wklej i szukanie sensacji bez jakis przemyslen…zreszta czytajac jego wypowiedzi na forum miuipolska widac ze jest to czlowiek bez jakiejkolwiek wiedzy i sflustrowany wyladowujacy emocje na uzytkownikach forum..

 • VenusTheGames

  W chinach obowiązuje jakaś prywatność jak w europie?

 • insane

  Miui global beta 9 8.3.1 – wywala z gier… Masakra :-/. Co oni odwalili…

 • Karol

  aha. Czyli Uni Europejskiej się nie pdobają motywy

  • Julian Korobacz

   W unijnej dyrektywie nie ma nic o motywach. Ona traktuje jedynie o nieostrożnym obchodzeniu się z danymi osobowymi.

   Prawdziwe pytanie brzmi: po co i jakie dane osobowe gromadzą i przetwarzają motywy MIUI.

 • teges

  A jak mam region Chiny ustawiony?

 • Jacek Paluch

  Jak w Mi Account zmienić region ?

 • tomidik

  Zaktualizowana mi się wczoraj aplikacja systemowa motywy tzn theme ikonka z kretkami. Od tej pory wyrzuca mnie z motywów. Usunąłem ostatnia aktualizacje w motywy następnie ignorowalem ja. Teraz nadal mogę cieszyć się codziennymi nowymi motywami na xiaomi.

  • Blizno Ręki

   A jak to zrobiłeś możesz napisać?

  • MarciN Kasprzak

   Wystarczy zmienić region na Stany Zjednoczone i wszystko działa jak powinno

 • DarekPL

  Dzienne tapety też nie działają. Trzeba zmienić region np. na Indie.

 • Franciszek Moczulski

  NIc nie wrzucam na chmurę i mam spokój.
  XRN4

 • ada

  jak zmienić region w mi account?

  • borys6gry

   Wchodzisz w obcje i wpisujesz region

 • Ewa

  No i mi po wczorajszej aktualizacji motywy znikły

 • Kinga

  Xiomi rermi 5 plus
  Po dzisiejszej aktualizacji 9.5 brak aplikacji z motywami w gkownhm menu. Gdy wchodzę w aktualizacje systemów i tam chce uruchomić aplikację z motywami (ikona z kredkami) wyskakuje komunikat że w moim regionie jest brak motywów :/

  • Mykosiranks

   Mam dokładnie to samo :( Ale cóż, liczę, że rzeczywiście wrócą. Zawsze można zrobić reset do fabrycznych, pobrać wszystkie motywy, które nas interesują i wtedy dopiero aktualizować.

   • L

    Ch*#j z motywami. Najwiekszy problem to z nadmiernym uzyciem i szacowaniem zuzucia baterii. Zamiast pod koniec dnia (po intensywnym dniu) mieć 30-40 % to mam taki wynik po dwoch godzinach od odlaczenia ladowarki :/ wkurw niesamowity…..

   • gumis

    Zmień region na Stany Zjednoczone. Przeglądaj, instaluj itd
    Po powrocie na region Polska motywy masz zapisane w telefonie

  • Daooo

   Wystarczy region zmienić np.na indie i jest wszystko tak jak było,nie ma to wpływu na używanie telefonu a motywy sa normalnie jak były.

 • Tetrisowiec

  Akurat dzisiaj po szkole zaktualizowałem MIUI potem zmienił się dźwięk blokady i zniknęły motywy przy próbie wejścia na stronę dewelopera pisze że nie może być wyświetlona z powodu braku sieci ale większość motywów pobrałem więc lepsze to niż nic