Xiaomi CyberOne oraz CyberDog pojawią się na targach MWC 2023

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Konkurencja w dziedzinie robotyki jest zacięta, a wiele firm technologicznych walczy o rozwój swoich działów badawczo-rozwojowych. Xiaomi jest jedną z nich, a udowodnić che to na targach MWC 2023, prezentując swojego czworonożnego psa-robota CyberDog oraz humanoidalnego robota CyberOne.

Prezentacja możliwości firmy w dziedzinie robotyki odbyć ma się 27 lutego 2023 r. Roboty nie są nowością tej marki, gdyż CyberDog zadebiutował już w 2021 r., a CyberOne w zeszłym roku. Niewykluczone, że już wkrótce będą one dostępne na rynku globalnym.

Xiaomi CyberOne oraz CyberDog pojawią się na targach MWC 2023

Xiaomi CyberOne

Robot CyberOne wyposażony jest w moduł widzenia głębi Mi-Sense, który połączony jest z algorytmem interakcji AI, co daje mu możliwość postrzegania przestrzeni 3D oraz rozpoznawania osób, a także wykonywania prostych gestów. Dzięki samodzielnie opracowanemu silnikowi rozpoznawania środowiska Mi AI i silnikowi identyfikacji emocji wokalnych Mi AI, CyberOne może rozpoznać 85 rodzajów otaczających go dźwięków i 45 rodzajów ludzkich emocji. CyberOne jest w stanie wykryć szczęście, a nawet pocieszyć użytkownika gdy ten jest smutny. Jego procesory w połączeniu z zakrzywionym panelem OLED umożliwiają interaktywne wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym.

Xiaomi Cyberdog

Cyberdog natomiast działa pod kontrolą platformy NVIDIA Jetson Xavier NX. Posiada on 11 specjalnie rozmieszczonych czujników monitorujących jego pracę. Jest znacznie mniejszy od czworonoga Boston Dynamics, a wyceniono go na kwotę około 1540 USD (około 6855 zł). W momencie premiery tego robota kontrolować go można było na trzy sposoby: za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie, sterowaniem głosowym oraz sprzedawanego oddzielnie pilota. Tylko kilka telefonów Xiaomi, w tym Redmi K40 Gaming EditionRedmi K40Redmi K30 5GRedmi 10X Pro, Redmi 10X i Mi MIX 2S było kompatybilne w momencie premiery. Xiaomi oświadczyło, iż w przyszłości liczba obsługujących urządzeń zostanie zwiększona.

Dostępność

Xiaomi planuje wprowadzić na rynek 1000 takich robotów, czyli znacznie mniej niż zaawansowany system Spot. Należy zauważyć, że ograniczona funkcjonalność i dostępność tych robotów sugeruje, iż firma nie próbuje jeszcze umieścić Cyberdoga, czy też CyberOne w każdym domu. Zamiast tego Xiaomi koncentruje się na budowaniu sprzętu dla platformy NVIDIA, zapewniając przystępny cenowo sposób nauki programowania i prototypowania robotyki.

Źródło: GizmoChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner