Xiaomi zaprezentuje monitor 30″

Xiaomi zaprezentuje monitor 30″

Niedawno pojawiła się informacja o nowym monitorze, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Jeśli wierzyć plotkom, mowa tu o zakrzywionym ekranie o przekątnej 30″ z odświeżaniem 240 Hz.

Według raportu ITHome , nowy monitor zostanie zaprezentowany w Chinach podczas wydarzenia pod nazwą “618 Period”. Dla tych, którzy nie wiedzą, jest to jeden z największych festiwali zakupowych. Organizowany jest w połowie roku w Chinach. Zapoczątkowany został przez JD.com. Podczas tego festiwalu różne marki, oferują specjalne, ograniczone czasowo oferty i promocje. Innymi słowy, jest to duże wydarzenie zakupowe, w ramach którego klienci mogą kupić nowe produkty w niskich cenach. Festiwal ten, można porównać do “Black Friday” w USA.

Urządzenie to posiadać ma zakrzywiony ultraszeroki ekran o przekątnej 30″. W tym miejscu warto wspomnieć, iż w portfolio Xiaomi znajduje się monitor tego typu z przekątną 34″. Najnowszy monitor skierowany jest głownie do graczy, i z myślą o nich producent, zaimplementował w nim częstotliwość odświeżania 240 Hz. Niestety, dokładniejsze szczegóły dotyczące tego monitora są obecnie nieznane.

Xiaomi posiada doświadczenie w projektowaniu zakrzywionych monitorów. Wspomniany, 34-calowy wariant, pojawił się na rynku w październiku 2019 r. Był to pierwszy monitor tej marki i oferował rozdzielczość 3440 x 1440 px przy proporcjach 21:9. Monitor posiada krzywiznę 1500 r, obsługę kolorów 121 % sRGB, częstotliwość odświeżania 144 Hz oraz obsługę AMD FreeSync. Możemy więc oczekiwać, iż nadchodzący model, posiadał będzie wyższe parametry niż poprzednia generacja. Z ciekawością będziemy śledzić nowe doniesienia w tej sprawie, którymi chętnie podzielimy się z Wami.

Czytaj też:  Cenzura: Xiaomi angażuje zewnętrzną firmę do sprawdzenia litewskiego raportu

Źródło: GizmoChina


Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.