Co kryje się pod obudową Redmi K40 GEE?

Adam Błażejewski
2 komentarze

Smartfon Redmi K40 Gaming Enhanced Edition, oficjalnie zaprezentowano 27 kwietnia. Jest to pierwszy w historii firmy telefon przeznaczony do gier.

Wariant 6 GB RAM + 128 GB wyceniono na 1999 juanów (około 1200 zł). Wyposażony został w najnowszy procesor MediaTek Dimensity 1200 oraz ekran OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Specyfikację techniczną tego modelu, przedstawiliśmy w tym artykule. Powinniśmy też przypomnieć, iż jest to najcieńszy smartfon do gier na świecie. Na portalu Weibo, na oficjalnym kanale Redmi, producent zadał pytanie

Jakie genialne projekty i innowacyjne technologie kryją się za pięknem nauki i technologii?.

Redmi

Do wpisu, dołączono poniższy, oficjalny film ukazujący wnętrze K40 GEE.

Do odprowadzania ciepła w tym modelu wykorzystano azotek boru. Chociaż ten smartfon cechuje się grubością zaledwie 8,3 mm, nie zabrakło w nim modułu NFC oraz portu podczerwieni.

Po zdjęciu ramki nad płytą główną i kamerą można, wyraźnie zobaczyć komponenty kamery. Główny aparat tego telefonu ma rozdzielczość 64 MP. Wykorzystuje on innowacyjne soczewki ze szkła optycznego ED o ultraniskiej dyspersji, aby uzyskać lepszy efekt fotografowania.

Demontując osłonę ekranującą, możemy zobaczyć elementy układu scalonego. Telefon wyposażono w pamięć LPDDR4X i pamięć flash UFS 3.1 firmy Samsung. Pod kością pamięci znajduje się procesor MediaTek Dimensity 1200.

W górnej części zastosowano smar silikonowy do przewodzenia ciepła. Ta metoda sprzyja szybkiemu przenoszeniu ciepła z procesora na cały telefon.

Bateria litowa, o nazwie kodowej BM56 i pojemności 5065 mAh, wyprodukowana została przez Dongguan New Energy Technology. Akumulator wspiera szybkie ładowanie 67 W.

Film pokazuje również jeden z dwóch magnetycznych mechanizmów, bocznego, dodatkowego przycisku. Wykorzystywane one są do zmiany trybów gier. Możliwe jest też przypisanie do nich własnych skrótów.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner