Xiaomi w gronie najbardziej innowacyjnych firm 2022 roku według Boston Consulting Group

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi zostało uznane za jedną z „50 najbardziej innowacyjnych firm 2022 roku” przez amerykańską firmę Boston Consulting Group (BCG).

W rankingu uwzględniane są wyniki badanych firm w czterech kategoriach: dzielenia się ideami oraz pomysłami w skali globalnej, opinii innych reprezentantów branży, wpływu na daną branżę, jak i tworzenia nowych wartości. BCG publikuje swój coroczny raport na temat innowacji od 2003 roku. Na tegorocznej liście Xiaomi sklasyfikowano na 31. pozycji. Ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm BCG opiera się m.in. na ankiecie wśród ponad 1500 managerów ds. innowacji z całego świata, przeprowadzonej na przełomie 2021 i 2022 roku.

Inwestycje w badania i rozwój

Obecność w rankingu potwierdza zaangażowanie Xiaomi w rozwój innowacji technologicznych i wzmacnianie jej możliwości badawczo-rozwojowych. W drugim kwartale 2022 roku Xiaomi przeznaczyło 3,8 miliarda juanów na badania i rozwój, co oznacza wzrost o 22,8% w stosunku do roku poprzedniego. W sierpniu br., podczas premiery nowych produktów, Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, zauważył, że od 2017 roku inwestycje firmy w badania i rozwój wzrosły o 39,7% oraz spodziewa się, że osiągną one w tym roku łącznie 17 miliardów RMB, a w ciągu najbliższych pięciu lat 100 miliardów. 

Xiaomi buduje coraz większą ekosferę technologiczną, obejmującą smartfony, urządzenia typu wearables, rozwiązania smart home, inteligentną produkcję, pojazdy elektryczne oraz bioniczne roboty, aby lepiej łączyć ludzi z otaczającym ich światem oraz poprawiać ich jakość życia.

Źródło: informacja prasowa Xiaomi

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner