Xiaomi TV Stick 4K oficjalnie. Cena nieznana

Xiaomi TV Stick 4K oficjalnie. Cena nieznana

Dziś na globalnej witrynie Xiaomi pojawiła się strona produktowa następcy przystawki Mi TV Stick, czyli Xiaomi TV Stick 4K. O jego certyfikacji informowaliśmy Was parę miesięcy temu. Jakie zmiany, poza obsługą wyższej rozdzielczości obrazu, czekają nas w tym urządzeniu?

Z tego, co można wyczytać na stronie producenta, przede wszystkim nowa wersja tego narzędzia obsługuje technologię Dolby Vision, której wsparcia poprzedni model nie posiadał. Nowy stick jest nieco cięższy (42,8 grama w porównaniu do 28,5 g pierwowzoru) i dłuższy (wymiary: 106,8 × 29,4 × 15,4 mm versus 92,4 × 30,2 × 15,2 mm poprzednika). W związku z obsługą wyższej rozdzielczości zwiększono także ilość pamięci RAM do 2 GB, lecz nie powiększono wbudowanej pamięci wewnętrznej — nadal do dyspozycji będziemy mieć jedynie 8 GB przestrzeni na aplikacje i dane. Ponieważ nie zmieniły się wbudowane porty (HDMI i microUSB) oraz ich ilość, nie będzie można jej powiększyć.

Całość napędza czterordzeniowy procesor oparty na rdzeniach Cortex-A35 wraz z układem graficznym Mali-G31 MP2. Xiaomi nie podaje konkretnego modelu, lecz wcześniejsze informacje wskazywały na to, że będziemy mieć tu do czynienia z układem Amlogic S905Y4. Przystawka obsługuje nowszą wersję Bluetooth (5.0) i pracuje pod kontrolą Androida TV 11, wspiera także sprzętowo kodeki VP9 i AV1. Urządzenie wspiera także, podobnie jak jego poprzednik, standardy audio DTS HD i Dolby Atmos.

Obecnie nie wiadomo, kiedy i w jakiej cenie Xiaomi TV Stick 4K pojawi się w sprzedaży. Pozostaje czekać na nowe informacje — kiedy się one pojawią, artykuł zaktualizujemy.

Czytaj też:  Specyfikacja i przybliżone ceny Xiaomi 12 Ultra

Źródło: strona produktu

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]