Nowy Xiaomi TV Stick certyfikowany w FCC

Nowy Xiaomi TV Stick certyfikowany w FCC

Xiaomi może wkrótce wprowadzić na rynek następcę Mi TV Stick. Kolejna generacja niedawno pojawiła się na stronie FCC, gdzie znaleźć można też kilka szczegółów na temat specyfikacji nadchodzącego produktu.

Dokument, o którym mowa, odnosi się do urządzenia o nazwie Xiaomi TV Stick, zamiast jak do tej pory Mi TV Stick. Nadchodzące urządzenie jest nieco dłuższe niż zeszłoroczny model, jednak jego ogólna konstrukcja i pilot wyglądają identycznie jak w starszym modelu. Pilot ten obsługuje technologię Bluetooth Low Energy i zasilany jest przez baterie AAA.

Zgodnie ze opisem w FCC, Xiaomi TV Stick jest wyposażony w czterordzeniowy procesor SoC Amlogic S905Y4 z rdzeniami ARM Cortex-A35 oraz procesorem graficznym Mali-G31 MP2. W dokumencie tym nie znajdziemy natomiast informacji o zastosowanej pamięci RAM, jak i pamięci masowej. Dla porównania — zeszłoroczny Mi TV Stick był dostępny z 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej.

Czytaj też:  Patent Xiaomi: odłączenie wyświetlacza od reszty urządzenia

Nowy stick oferuje obsługę przesyłania strumieniowego 4K, a także Dolby Vision, HDR10, Dolby Atmos i DTS HD. Obsługuje również wiele kodeków, w tym AV1, VP9 P-2, H.265 i H.264. W porównaniu do swojego poprzednika, urządzenie może pochwalić się znacznie szybszymi prędkościami Wi-Fi: do 866,7 Mb/s downlink oraz 300 Mb/s uplink.

Na stronie FCC czytamy, iż ​​urządzenie to dostępne będzie w sprzedaży w zestawie z zasilaczem 5V/1A, kablem USB, dwiema bateriami AAA i przedłużaczem HDMI.

Źródło: XDA

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.