Rendery Xiaomi 12 ujawniają wygląd nadchodzącego flagowca

Rendery Xiaomi 12 ujawniają wygląd nadchodzącego flagowca

Krótko po tym, jak Qualcomm zaprezentował Snapdragon 8 Gen 1, Xiaomi ogłosiło, że nadchodzący flagowy model Xiaomi 12 będzie wyposażony właśnie w ten procesor. OnLeaks opublikowało rendery urządzenia prezentujące jego wygląd z każdej strony.

Mimo iż firma nie ujawniła żadnych oficjalnych informacji na jego temat, dowiedzieliśmy się o nim dość sporo z różnych przecieków, które publikowaliśmy również na naszym portalu. Według nich Xiaomi 12 może być wyposażony w trzy aparaty 50 MP i peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy. Wiadomo już na pewno, że będzie to pierwsze urządzenie z nakładką MIUI 13 opartą na Androidzie 12. 

Rendery pokazują projekt modelu z nowym prostokątnym modułem kamery z tyłu oraz płaskim tylnym panelem z lekko zaokrąglonymi krawędziami (w przeciwieństwie do Mi 11), a także zakrzywionym wyświetlaczem z wyśrodkowanym otworem na aparat przedni. OnLeaks ujawnił również wymiary Xiaomi 12, które mają ponoć wynosić 152,7 × 70 × 8,6 mm (11,5 mm wraz z modułem aparatu).

Jak widać na załączonych poniżej renderach, Xiaomi 12 posiada potrójną konfigurację aparatu głównego z jednym dużym oraz dwoma mniejszymi obiektywami, a także podwójną lampą błyskową LED. Różnica w wielkości między trzema czujnikami wskazuje, iż telefon może nie być wyposażony w trzy aparaty 50 MP, jak sugerowano we wcześniejszych plotkach. Nie jest jednak wykluczone, że takie rozwiązanie może znaleźć się w innym, wyższym wariancie tego modelu. Mam tu na myśli Xiaomi 12 Ultra.

Czytaj też:  Xiaomi MIX Fold 2 ma mieć ulepszony mechanizm składania

Xiaomi 12 będzie posiadał konstrukcję o zaokrąglonych krawędziach z przyciskiem głośności oraz zasilania umieszczonym standardowo po prawej stronie urządzenia. U dołu widoczne jest wejście USB typu C, otwór na mikrofon główny oraz maskownica dolnego głośnika.

Rendery Xiaomi 12 wykonane przez OnLeaks

W tej chwili nie mamy więcej szczegółów na temat Xiaomi 12. Z niecierpliwością czekamy na premierę tego modelu, która odbędzie się w Chinach, a planowana jest prawdopodobnie na 28 grudnia. Na pewno, jak zawsze, więcej szczegółów o nowej serii pojawi się na kilka dni przed konferencją.

Źródło: XDA


Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.