Xiaomi testuje wyświetlacz Super AMOLED Samsung E5 LTPO

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W sieci pojawiły się informacje, iż Xiaomi pracuje nad smartfonem z wyświetlaczem Samsung E5 LTPO Super AMOLED nowej generacji, który może znaleźć się w kolejnym flagowym modelu tej firmy.

Jak informuje Digital Chat Station, Xiaomi od dłuższego czasu testuje wyświetlacz Samsung E5 LTPO Super AMOLED z przeznaczeniem dla swoich flagowych urządzeń. Panel ten ma posiadać mniejszy otwór na aparat i umożliwiać adaptacyjną częstotliwość odświeżania dzięki technologii LTPO.

Niestety, we wpisie tym nie ma informacji o rozmiarach tego otworu. Przypomnijmy, iż seria Redmi K40/POCO F3 posiada najmniejszy na świecie otwór o średnicy zaledwie 2,98 mm. Dlatego nadchodzący wyświetlacz Xiaomi może mieć nawet mniejszą “dziurkę” na przedni aparat, choć wielu z pewnością oczekiwałoby jej całkowitego usunięcia, tak jak to zrobiono w Mi MIX 4.

Samsung E5 wykonany jest w technologii LTPO. Jest bardziej energooszczędny niż obecne panele E3, a jednocześnie obsługuje szeroką regulację częstotliwości odświeżania od 1 Hz do 120 Hz i w bardzo małych zakresach 1 Hz.

Testy wykazały, że panel E5 OLED Samsung Display ma doskonałe odwzorowanie kolorów, 112% pokrycia DCI-P3 i 140% przestrzeni kolorów sRGB, szczytową jasność pełnego ekranu wynoszącą 980 nitów i niską APL wynoszącą 1508 nitów. Wyświetlacz E5 wykazał również najniższy współczynnik odbicia ekranu, jaki kiedykolwiek testowano. Siedem z czternastu rekordów wydajności tego nowego panelu OLED zostało bardzo wysoko ocenionych przez DisplayMate.

Ponieważ wyżej wymieniony wyświetlacz należy do segmentu premium, może zadebiutować w kolejnej serii Mi. Podobno następca serii Mi 11 ma pojawić się z niezapowiedzianym chipsetem Qualcomm Snapdragon SM8450.

Jeśli to prawda, to podobnie jak Mi 11, jego następca będzie pierwszym na świecie smartfonem z mobilnym SoC nowej generacji Qualcomm premium. Będzie to również pierwszy telefon Xiaomi z panelem LTPO, czyli obsługą adaptacyjnego odświeżania ekranu.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner