Xiaomi patentuje smartfon z dużym systemem aparatów

Xiaomi patentuje smartfon z dużym systemem aparatów

Xiaomi złożyło kolejny patent do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Tym razem firma postawiła na rozwój możliwości fotograficznych.

Patent ten opisuje urządzenie w trzech wersjach aparatu głównego. Jeden ze szkiców ukazuje nam układ matryc znanych z Galaxy S21, który składa się z czterech obiektywów ustawionych pionowo.

Konstrukcja ekranu jest raczej typowa dla obecnych smartfonów – wyświetlacz z cienkimi ramkami oraz otworem na aparat do selfie na środku górnej części ekranu.

Kolejny szkic prezentuje moduł aparatu składający się z trzech obiektywów. Istnieje również wersja z czterema aparatami, ale ich lokalizacja różni się od oryginalnej wersji.

Warto w tym miejscu powiedzieć, iż to tylko patent i bardziej prezentuje on możliwości konstrukcyjne głównego aparatu, bez jakichkolwiek informacji o parametrach technicznych. Same pomysły nie należą do kategorii fantastycznych i trudnych do zrealizowania, więc istnieje małe prawdopodobieństwo, że producent zastosuje wybrane przez siebie rozwiązanie w nadchodzących urządzeniach.

Czytaj też:  Xiaomi notuje duży wzrost sprzedaży smartfonów 5G w Europie

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.