Xiaomi HomeWiFi, czyli router głównie do dużych domów

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Podczas wczorajszej premiery obok takich urządzeń jak seria Xiaomi 12S czy też Xiaomi Mi Band 7 Pro firma zaprezentowała również Xiaomi HomeWiFi, czyli trójzakresowy router Mesh Wi-Fi 6 z przeznaczeniem do domów o dużej powierzchni, zapewniający zasięg do 150 metrów kwadratowych.

Urządzenie wyposażono w opracowaną przez Xiaomi technologię Mesh, czyli sieć, w której znajdować się może do 10 routerów. Można go w łatwy sposób zintegrować z innymi routerami Xiaomi/Redmi, które obsługują Wi-Fi 6. Router ten może pracować w trzech częstotliwościach jednocześnie: 2,4 GHz, 5,2 GHz oraz 5,8 GHz. Ostatnie z wymienionych pasm będzie wykorzystywane w ramach technologii Mesh, co ma uwolnić część prędkości wykorzystywanej dotychczas w ramach pasm o niższej częstotliwości. Teoretyczna prędkość przesyłu danych wzrosła o ponad 50% i wynosi 2882 Mb/s. Łączność sieciową zapewnia port sieciowy 2.5G. Spełnia on potrzeby przyszłych aktualizacji szerokopasmowych, a także obsługuje agregację dwóch sieci LAN, co podwaja prędkość transmisji intranetowej i pozwoli zaspokoić potrzeby większości użytkowników.

Router ten wyposażony jest w procesor Qualcomm IPQ5018, wspierany przez 512 MB pamięci, zintegrowane anteny (4 anteny jednopasmowe Wi-Fi + 2 anteny dwupasmowe Wi-Fi + 1 antena Bluetooth + 1 antena NFC), a także 8 wzmacniaczy sygnału o dużej mocy. W zestawie znajdują się dwie jednostki, które łączą się ze sobą po ich podłączeniu do prądu. Można zatem na przykład położyć jedno z urządzeń gdzieś na parterze, a drugie na piętrze. Uzyskany w taki sposób obszar, w którym zapewniona jest łączność, ma wynosić nawet 350 metrów kwadratowych. Przy maksymalnym wykorzystaniu sieci Mesh, tj. połączeniu ze sobą 10 routerów, tenże zasięg może wzrosnąć aż do 1500 metrów kwadratowych.

Niewątpliwą zaletą Xiaomi Home WiFi jest wbudowana bramka Bluetooth Mesh, która obsługuje dostęp do maksymalnie 200 urządzeń, umożliwiając inteligentne połączenie różnych elementów Internetu Rzeczy, takich jak inteligentne zamki, mierniki temperatury i wilgotności czy czujników. Nie zabrakło w nim także technologii NFC, która umożliwia automatyczny dostęp do sieci za jednym dotknięciem routera przez urządzenie wyposażone w NFC.

Xiaomi HomeWiFi będzie dostępny wyłącznie w Chinach za kwotę 1499 juanów (około 1010 zł). Nie podano informacji na temat dostępności tego produktu na rynku globalnym.

Źródło: XiaomiToday, Xiaomi

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner