Jak mogłaby wyglądać lepsza wersja Mi 6, gdyby wyszła, czyli niewydany prototyp

Jak mogłaby wyglądać lepsza wersja Mi 6, gdyby wyszła, czyli niewydany prototyp

Cykl produkcji telefonów ma to do siebie, że nie każdy projekt musi ujrzeć światło dzienne. Istnieje wiele produktów, które w pewnych fazach projektowania zostały po prostu odrzucone przez producenta i nie pojawiły się na rynku. W czwartek pisaliśmy Wam o telefonie “comet”, zaś dziś wspomnę o innym prototypie od Xiaomi, który mógłby być lepszą wersją Mi 6… gdyby tylko wprowadzono go do sprzedaży.

Obiekt niniejszego artykułu nosi nazwę kodową centaur i został wyprodukowany w lutym 2017 roku. Tak, jak Mi 6, napędzany jest przez ówczesny flagowy procesor Qualcomma, Snapdragon 835 wraz z grafiką Adreno 530. W odróżnieniu jednak od wydanego ostatecznie Mi 6 nie posiada on ekranu w technologii IPS LCD, ale AMOLED, co jednocześnie pozwala na uaktywnienie trybu Always on Display (efekty na zdjęciu wyżej). Ponadto ten ekran jest również nieco większy, albowiem ma 5,5 cala, a nie 5,15 cala jak w Mi 6 (swoją drogą – czy doczekamy się powrotu takich urządzeń…?), a także ma wyższą rozdzielczość – 2048 na 1080 pikseli. Bateria, która napędzała prototyp, miała pojemność 4000 mAh, a urządzenie obsługiwało technologię Quick Charge 3.0. Nieźle, jak na 2017 rok.

Z pewnych względów jednak ten projekt, tak samo jak omawiany przedtem comet, nie trafił do ostatecznej sprzedaży. Jakich? Trudno mi powiedzieć. Niezbadane są koleje losu i decyzje producentów, a w szczególności takich marek jak Xiaomi. Podobnych niewydanych urządzeń jest z pewnością więcej – sam znam co najmniej kilka nazw kodowych, które nie doczekały się realizacji, a mogły być całkiem ciekawymi produktami…

Czytaj też:  Xiaomi Mi Pad 5 - znamy globalną cenę

źródło: coolapk

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.