Xiaomi 13 bije rekord

Adam Błażejewski
5 komentarzy

Xiaomi 13 to najnowsza flagowa seria smartfonów tej firmy, która zapewnia optymalną wydajność pod każdym względem. Jedną z nowości sprzętowych, jaką zaimplementowano w tym urządzeniu to jego wyświetlacz Samsung E6. Pod tym względem flagowy smartfon ustanowił zupełnie nowy rekord. Jego szczytowa jasność sięgnęła prawie 2000 nitów.

Xiaomi 13 bije rekord pod względem jasności ekranu

Rekordowa jasność

Założyciel i dyrektor generalny Grupy Xiaomi, Lei Jun, na portalu Weibo opublikował post, w którym podzielił się informacją o rekordzie ustanowionym przez najnowszy model Xiaomi 13. Napisał on, że wyświetlacz urządzenia pod względem jasności szczytowej przewyższa wszystkie obecne smartfony z systemem Android. Zgodnie ze specyfikacją techniczną tego smartfonu wyświetlacz Xiaomi 13 osiąga imponującą jasność szczytową 1900 nitów, natomiast minimalna wynosi 1200 nitów. Według Lei Juna to najlepszy wynik, z czego jest bardzo dumny. Dzięki temu w porównaniu do Xiaomi 12, zużywa on aż o 22% mniej energii.

Nie wszystko złoto co się świeci

Niestety drobnym drukiem na samym dole plakatu znajdziemy informację, iż wskazane oszczędności osiąga się poprzez pomiar zużycia energii przy częstotliwości odświeżania 60 Hz oraz poziomie jasności zaledwie 110 nitów. Matryca typu Samsung E6 stosowana jest w wielu flagowych smartfonach, w tym w iPhonie 14 Pro oraz Pro Max. Jednocześnie według plotek, w nadchodzącym Samsungu Galaxy S23 znajdować ma się nowsza generacja ekranu, który prawdopodobnie pobije rekord ustanowiony przez Xiaomi 13.

Globalna premiera Xiaomi 13

Warto wspomnieć, iż Xiaomi zapowiadało udział w targach MWC, które to odbędą się w dniu 27 lutego i trwać będą do 02 marca 2023 r. Podczas tej wystawy spodziewana jest między innymi, globalna premiera serii Xiaomi 13. Ruch ten z pewnością będzie sprzyjać globalizacji produktów premium, co będzie miało bardzo pozytywny wpływ na zyski Xiaomi w 2023 roku.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner