Xiaomi 12 już niebawem. Zmiany w zarządzie firmy

Xiaomi 12 już niebawem. Zmiany w zarządzie firmy

Założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, za pośrednictwem portalu Weibo poinformował dziś, iż Wei Siqi została mianowana nowym menedżerem ds. produktów cyfrowych Xiaomi.

Nowa menedżer wcześniej kierowała serią Xiaomi Civi sprzedawaną przez firmę w Chinach. Po przejściu do nowego działu zostanie ona przejęta przez Hu Xinxin.

Po otrzymaniu nominacji Wei Siqi przyznała, że jej nowa rola wiąże się z dużą presją i odpowiedzialnością, gdyż pierwszym produktem wprowadzanym na rynek na nowym stanowisku przez nią będzie właśnie Xiaomi 12. Wydarzenie, podczas którego powinna zostać pokazana nowa seria, odbędzie się prawdopodobnie 28 grudnia. Podczas tego wydarzenia zostanie zaprezentowana również najnowsza odsłona nakładki MIUI 13. Przedpremierowe rendery, które mogą ukazywać wygląd nadchodzącego flagowego modelu, zamieściliśmy w tym artykule.

Jak to było w przypadku serii Xiaomi Mi 11, tak i ta seria składać się będzie co najmniej z trzech modeli, a mianowicie Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro i Xiaomi 12 Ultra. Wiadomo również o tym, że pokazany zostanie mniejszy model ze Snapdragonem 870, czyli Xiaomi 12X.

Podczas konferencji Snapdragon Technology Summit 2021 firma  Qualcomm zaprezentowała najnowszą generację flagowego procesora Snapdragon o nazwie Snapdragon 8 Gen 1. W tym samym dniu Lei Jun potwierdził, iż to właśnie ten procesor będzie sercem nowej serii Xiaomi 12.

Czytaj też:  Redmi Note 11 i 11S z MIUI 13 certyfikowane przez FCC

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.