Współpraca Xiaomi z Tianmą pod kątem nowej generacji wyświetlaczy

Współpraca Xiaomi z Tianmą pod kątem nowej generacji wyświetlaczy

W minioną środę w Wuhan doszło do podpisania umowy między Xiaomi a chińskim producentem wyświetlaczy, firmą Tianma, w zakresie współpracy pod kątem budowy wspólnego laboratorium dla nowych technologii wykorzystywanych w panelach Tianmy, które są używane w wielu telefonach Xiaomi.

W opublikowanej przez Tianmę w chińskich kanałach społecznościowych informacji czytamy, iż celem utworzenia wspólnego laboratorium jest skrócenie cyklu rozwoju nowych technologii po to, aby mogły się one szybciej pojawiać na rynku. Umowa ma także na celu zacieśnienie współpracy obu firm pod kątem promocji nowych technologii wyświetlaczy i zwiększenia udziału obu firm w swoich rynkach.

Według komunikatu opracowano już plan rozwoju dla pierwszego wstępnego projektu badawczego w zakresie nowych technologii, który będzie realizowany we wspólnym laboratorium. Dzięki doświadczeniu obu firm ma ono realizować bezpośrednią współpracę między poszczególnymi ogniwami łańcucha przemysłowego w ramach platformy badawczo-rozwojowej po to, aby opracować nowe, bardziej smukłe, lżejsze i energooszczędne technologie wyświetlaczy oraz przyspieszyć ich masową produkcję. 

Czytaj też:  Nowy Redmi Note wkrótce: Lu Weibing mówi o nowym modelu

Tianma Microelectronics oraz Xiaomi od wielu lat utrzymują ze sobą bliskie relacje w dziedzinie dostarczania wyświetlaczy używanych w wielu smartfonach, a także inteligentnych zegarków czy też opasek. Nic więc dziwnego, że w nadchodzącym roku marki dążą do dalszego rozszerzenia współpracy w obszarach takich jak elastyczne panele OLED.

Elastyczne panele OLED coraz częściej są wykorzystywane do tworzenia flagowych smartfonów, takich jak np. Xiaomi MIX Fold. Przejście w przyszłości na własną produkcję pozwoli firmie na zmniejszenie zależności od dostawców zewnętrznych. Oznacza to również obniżenie kosztów produkcji topowych smartfonów Xiaomi, co może przełożyć się na ich cenę.

Jednocześnie segment, dla którego przeznaczone są nowe ekrany Xiaomi, nie ogranicza się tylko do smartfonów. Chiński producent elektroniki, nie wyklucza wdrożenia tych wyświetlaczy do szerokiej gamy urządzeń elektronicznych. Pierwsze wyniki współpracy Xiaomi i Tianmy mają zostać ogłoszone w 2022 roku.

Czytaj też:  Loteria Xiaomi i Visa - do wygrania pieniądze, hulajnogi i inne nagrody!

Źródło: GizmoChina, komunikat Tianmy

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.