Xiaomi 11T certyfikowany w FCC. Zbliża się premiera.

Adam Błażejewski
3 komentarze

Po premierze Xiaomi MIX 4 i Xiaomi Pad 5 firma przygotowuje się do kolejnej premiery. Według doniesień prawdopodobnie już 15 września Xiaomi zaprezentuje globalnie nową serię, którą będą telefony z serii Xiaomi 11T.

Xiaomi 11T znalazł się na stronie certyfikacji amerykańskiej agencji FCC. Potwierdza on kilka kluczowych szczegółów dotyczących tego modelu. Smartfon ten ukrywa się pod numerem 21081111RG. Zgodnie z listą FCC, Xiaomi 11T 5G działa pod kontrolą Androida 11 z autorską nakładką MIUI 12.5. W certyfikacie tym znajdziemy również listę pasm LTE, które urządzenie będzie obsługiwać (zapewne nie są to wszystkie pasma, jakie rzeczywiście w tym modelu znajdziemy — często w certyfikacjach brakuje pasma B20, które ostatecznie w smartfonach zazwyczaj się znajduje).

Urządzenie to posiada wyświetlacz o przekątnej 6,8″. Całkowita wysokość tego modelu to 174 mm. Projekt zamieszczony w dokumentacji ujawnia również kształt aparatu nawiązujący do tegorocznego trendu producenta.

Jak wynika z postu zamieszczonego na portalu GSMArena, Mi 11T ma być wyposażony w procesor Dimensity 1200 firmy MediaTek. Ten chip wykorzystywała w tym roku większość chińskich producentów smartfonów, w tym samo Xiaomi (np. w Redmi K40 Gaming/POCO F3 GT). Procesor ten wykonany jest w technologii 6 nm firmy TSMC. Posiada architekturę 1+3+4 (jeden rdzeń Cortex-A78 o częstotliwości 3 GHz, trzy rdzenie Cortex-A78 o częstotliwości 2,6 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A55 o częstotliwości 2,0 GHz). Informacja dot. procesora nie jest jeszcze potwierdzona, choć z naszych źródeł wynika, że rzeczywiście będzie to układ Mediateka. Informacja o Dimensity 1200 może więc być dość prawdopodobna.

Model ten będzie mieć trzy obiektywy z aparatami z tyłu: główny moduł 64 MP, ultraszeroki 8 MP oraz prawdopodobnie tele-makro z 3-krotnym przybliżeniem. Częstotliwość odświeżania ekranu w tym smartfonie ma wynosić 120 Hz przy proporcjach 20:9. Warto zauważyć, że Xiaomi podobno ma zastąpić wyświetlacz LCD zastosowany w poprzedniej generacji panelem AMOLED. Energię zapewniać będzie akumulator o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem (nie wiadomo na razie, jakim).

Premiera nowych modeli z serii Xiaomi 11T może się odbyć już 15 września. Taką datę podało bowiem dziś samo Xiaomi na Twitterze. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem.

Źródło: gsmarena

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner