Ciao, Mi, witaj Xiaomi: zmiana w nazewnictwie serii Mi

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Xiaomi poinformowało wczoraj, iż w nowych produktach firmy, zaczynając od MIX 4, nie będzie już stosować przedrostka “Mi” w nazwach smartfonów. To symboliczny koniec długiej, 10-letniej historii tej serii telefonów. Nowe modele z tego portfolio będą nazywane po prostu “Xiaomi”.

W ogólnym rozgardiaszu związanym z nazewnictwem smartfonów tej marki jest to niewielka zmiana — raczej nie zmieni ona znacząco polityki “rzucania” na rynek coraz większej ilości telefonów różniących się między sobą jedynie drobnymi detalami. Nie można jednak nie wspomnieć o tym, że to właśnie ta seria, wraz z powstaniem smartfonów takich jak Mi 3, 4 czy 5 oraz Mi Note, pozwoliła marce osiągnąć spory sukces nie tylko w Państwie Środka, czyli w Chinach, lecz także na rynkach globalnych, co w dłuższej perspektywie przyczyniło się np. do prześcignięcia Samsunga pod względem sprzedaży na całym świecie. Sporo miały w tej kwestii do pokazania także modele z serii Mi MIX czy Mi Max.

Podejście Xiaomi do zmian w polityce nazewnictwa modeli potwierdzają certyfikacje modeli Xiaomi 11T, które nie zawierają już w sobie przedrostka “Mi”. Wszystkie następne produkty z tej flagowej serii również nie będą już go mieć. Oczywiście poza nią istnieją również smartfony Redmi oraz POCO, których celem jest walka o klienta w średniej i niższej półce cenowej. Symboliczna zmiana w nazewnictwie “Mi” wiele tu nie zmieni. Póki co nie zmienia się także nazwa nakładki MIUI, od której w zasadzie zaczęło się Xiaomi — była ona tworzona rok przed wydaniem pierwszego smartfona firmy, czyli Mi 1 (w 2011 roku).

źródło: xda

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner