Pogoda BZ – z animacjami MIUI!

Pogoda BZ – z animacjami MIUI!

Aplikacja pogody Weather BZ (Pogoda BZ) od wersji 4.5.0 wprowadza interfejs MIUI v5 i oryginalne animacje z domyślnej, chińskiej pogody! Obecnie jest to najlepsza aplikacja pogody w Google Play przypominająca MIUI wraz z oryginalnymi widżetami.

O aplikacji

Autorem aplikacji Pogoda BZ jest Rosjanin Andrei Zhukouski aka BurgerZ (autor portu MIUI v5 dla GNEXa).
Program przetłumaczony jest obecnie na 10 języków w tym polski (mojego autorstwa). Pogoda BZ to aplikacja naśladująca oryginalną apkę MIUI (Weather.apk), która jak wiadomo działa tylko w Chinach.

Wygląd

Wygląd aplikacji to właśnie to co nas interesuje w MIUI v5 (i v4). Dostępne są 4 widżety, w tym jeden o wyglądzie domyślnego MIUI. Ilość i rodzaj informacji pogodowych możemy bez problemu ustalić w opcjach programu.
Ponadto w spolszczeniach dodawana jest żywa ikona pogody Weather BZ (co widać na zdjęciu). Dodatkowo istnieje możliwość pokazywania pogody w pasku powiadomień, a także ikony na pasku statusu.

Czytaj też:  Pierwsze Xiaomi z aparatem w ekranie. Opinia o MIX 4

Po kliknięciu na widżet przenosimy się do głównego ekranu pogody gdzie wyświetli się animacja i dostępne opcje.Animacje (o czym poniżej) pochodzą z oryginalnej aplikacji MIUI. Są to przeniesione z Weather.apk filmiki mp4. Z menu możemy wybrać dodawanie lokalizacji, trendy pogodowe czy opcje.

Ekran opcji aplikacji (wygląd v5).

W opcjach można włączyć suppport dla MIUI v5, aczkolwiek nie jest to jeszcze sprawne w 100%. Nie działa domyślny widżet pogody MIUI. Co jest niepotrzebne raczej, ponieważ aplikacja posiada taki sam widżet o większej funkcjonalności.

Animacje pogody

Poniżej zdjęcia animacji dostępnych w Pogodzie BZ:

Podsumowując aplikacja Pogoda BZ jest chyba najlepszą alternatywą dla chińskiej wersji, która od dawna nie działa poza Chinami. Aplikacja wspiera MIUI v4 i v5.

Czytaj też:  MIUI 21.10.20

[lista-download]Pogoda BZ
[/lista-download]

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.