Nasze tarcze do zegarków Huami

Moja przygoda ze Stratosem (ten model posiadam) zaczęła się w październiku 2019 roku. Nie było to moje pierwsze urządzenie do pomiaru aktywności fizycznej, bo będąc częścią teamu MIUIPolska używam „zabawek” Xiaomi praktycznie od czasów wydania MiBand 1. Jednak do rzeczy… A1619 jest moim pierwszym zegarkiem opartym na Androidzie. Nie jest to typowy WearOS (co zapewne każdy zainteresowany doskonale wie), a swoista nakładka na AOSP Lollipop 5.1, co jest dla mnie korzystne z dwóch powodów:

1) mogę na to pisać aplikacje, bo to dalej android;
2) nie jest to WearOS, który słynie z co najmniej niezbyt optymalnej pracy na baterii.

Teraz do sedna. Skupię się na trzech modelach: Pace, Stratos i Stratos 3. Owszem, są jeszcze Verge i Nexo, ale mają większą rozdzielczość ekranu, a poza tym nie mam egzemplarzy tych modeli. Trzy wspomniane zegarki posiadają tą samą bazę (Android 5.1) oraz identyczną rozdzielczość ekranu.

Pace oraz Stratos mają pełną kompatybilność z moimi tarczami, natomiast Stratos 3 na ten moment nie wyświetla danych tarczy pogody. Warto tu zaznaczyć, że kod jest cały czas rozwijany. Jeżeli ktokolwiek z Was chce spróbować swoich sił, polecam zapoznać się z GreatFit

Od czasu recenzji T-Rexa miałem chwilę by usiąść i sportować kilka nowych tarcz także na zegarki z ekranami amoled (T-Rex, GTR42-47). Wszystko było możliwe dzięki sklepowi Banggood, link do recenzji znajdziecie tutaj.

Tarcze możecie pobrać stąd:

Podziel się: