Usuwanie kurzu w telefonach Xiaomi. Możliwe…?

Usuwanie kurzu w telefonach Xiaomi. Możliwe…?

Nowe modele, Redmi 8 i Redmi 8A, uzupełniły rodzinę budżetowych urządzeń w portolio Xiaomi. Wraz z modelami Note, mają spore szanse na powtórzenie po raz kolejny sukcesów sprzedażowych tychże serii poprzednich generacji.

Obydwa modele, zarówno Redmi 8, jaki i 8A to wyraźna poprawa w kwestii jakości wykonania i – nieznaczne, bo nieznaczne – odświeżenie wyglądu telefonów z tej serii. To również pojawienie się pewnych elementów dotychczas niespotykanych w budżetowych urządzeniach chińskiego potentata. Mowa tu choćby o pojawieniu się Corning Gorilla Glass 5. generacji na powierzchniach wyświetlaczy modeli Redmi 8 i Redmi Note 8.


Jak się okazuje, nie to jednak jest najbardziej nietypową, i chyba dotąd niespotykaną funkcjonalnością zastosowaną w tych niedrogich telefonach. Tą ciekawostką jest soniczny system usuwania kurzu. Obydwa modele, Redmi 8 i Redmi 8A zostały weń wyposażone. Jego działanie polega na tym, że telefon wytwarza dźwięk o dużej amplitudzie, przez 30 sekund. Ten, w postaci fali powietrznej, wydobywa się z głośnika umieszczonego na dolnej krawędzi, jednocześnie oczyszczając go z zabrudzeń czy wody.

Wprawdzie podobne aplikacje pojawiały się już w sklepie Play, jednak chyba żaden z producentów nie zdecydował się na zaimplementowanie takiej funkcjonalności w swoim urządzeniu. A szkoda, bo to pozwoli oszczędzić nieco nerwów osobie, której telefon został przypadkowo zamoczony czy wpadł w piasek.

Czytaj też:  Lampa doświetlająca Mijia Smart Display Hanging Light 1S

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.