Snapdragon 8 Gen 2 ze wcześniejszą premierą niż poprzednicy

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Qualcomm oficjalnie ogłosił datę tegorocznego Snapdragon Summit. Podczas tego wydarzenia firma ​​wprowadzi na rynek  Snapdragona 8 Gen 2, który zadebiutuje wcześniej niż jego poprzednicy.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, Snapdragon Summit będzie wydarzeniem trzydniowym i odbędzie się na Hawajach. Przeprowadzone zostanie ono w dniach od 15 do 17 listopada. Pokazy nowych flagowych procesorów tej firmy odbywały się zawsze właśnie podczas tego wydarzenia, zatem można stwierdzić, iż właśnie wtedy Qualcomm zaprezentuje jego kolejną generację, Snapdragon 8 Gen 2.

Zwyczajem tej firmy jest premiera najnowszych procesorów z wyższej półki pod koniec roku, zazwyczaj około grudnia. W tym roku premiera odbędzie się szybciej niż zakładano. Oficjalnie Qualcomm nie ujawnił przyczyny zmiany terminu tego wydarzenia.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, o którym pisaliśmy już w tym artykule, będzie się bardzo różnił od swojego poprzednika. Proces technologiczny się nie zmieni – będzie to nadal technologia 4 nm TSMC. Układ ten wykorzystywać będzie natomiast nową architekturę procesora 1+2+2+3, czyli będzie mieć jeden rdzeń Cortex-X3, dwa rdzenie Cortex-A720, dwa rdzenie Cortex-A720 i trzy rdzenie Cortex-A510 cechujące się niskim poborem mocy. Procesorowi towarzyszyć będzie układ graficzny Adreno 740.

W zeszłym roku to Motorola jako pierwsza wprowadziła na rynek flagowy model z układem Snapdragon 8 Gen 1. Może w tym roku wyprzedzi ją Xiaomi? Zobaczymy…

Źródło: GizmoChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner