ROM Xiaomi.eu dla POCO F5 już dostępny!

Kacper Skrzypek
5 komentarzy

Z radością informujemy, iż do wspieranych przez Xiaomi.eu urządzeń dołączył oficjalnie zaprezentowany dzisiaj w Polsce POCO F5 (znany także w Chinach jako Redmi Note 12 Turbo).

Skąd można pobrać ROM?

Wydanie Xiaomi.eu dla POCO F5/Redmi Note 12 Turbo można pobrać z forum MIUI Polska:

Gdy pojawią się nowsze wydania MIUI dla tego modelu, informacje o nich będą udostępniane w odpowiednim dziale, a także na stronie pobierania ROM-u.

Nie mamy w tej chwili żadnych informacji na temat planów publikowania wersji beta dla tego modelu. Zależy to od Xiaomi, a nie od nas.

ROM Xiaomi.eu nie będzie także mieć motywu z wersji Redmi Note 12 Turbo Harry Potter Edition — nie chcemy tworzyć zamieszania wśród osób posiadających model POCO F5. Nie oznacza to jednak, że tego motywu nie można sobie doinstalować — odpowiedni plik, w wersji spolszczonej, znajduje się na naszym forum (i działa na każdym telefonie, nie tylko na POCO F5).

Jak zainstalować ROM?

Wszystkie ROM-y Xiaomi.eu wydane od 19 stycznia 2023 r. można zainstalować na dwa sposoby:

  • przez tryb Recovery (TWRP, o ile istnieje dla danego modelu),
  • przez tryb Fastboot.

Instalacja przez tryb Fastboot jest prostsza, ale bez doinstalowania TWRP już po instalacji ROM-u nie będą działać aktualizacje OTA — wtedy kolejne aktualizacje trzeba będzie instalować z poziomu komputera (w taki sam sposób, jak za pierwszym razem). Instalacja ROM-u przez Recovery pozwala na późniejsze aktualizacje bez konieczności używania do tego celu komputera.

Poradnik dotyczący instalacji, uwzględniający obie metody, znajduje się tutaj.

Co wnosi Xiaomi.eu względem Globala?

Kilka najważniejszych, wyróżniających Xiaomi.eu względem oficjalnych wydań MIUI Global cech to między innymi wbudowane nagrywanie rozmów (dzięki dialerowi od Xiaomi, a nie od Google’a), usunięta większość aplikacji od Google’a, które są domyślnie preinstalowane w wydaniach globalnych (pozostawione są tylko podstawowe aplikacje, niezbędne do działania usług Google’a), a także większy wybór siatek ikon czy odblokowane niektóre funkcje, które są domyślnie zablokowane przez Xiaomi dla wydań globalnych (np. menu Czas przed ekranem, zaprojektowane przez Xiaomi, gdzie w globalnych wydaniach wymuszony jest jego odpowiednik od Google’a, albo wyłączone ograniczenie trybu Always-on display – 10 sekund na wydaniach globalnych dla niektórych telefonów). Więcej informacji można znaleźć na stronie objaśniającej różnice między ROM-ami.

Informacja dot. ROM-u dla Xiaomi 13 Ultra

Obecnie oczekujemy na odblokowanie bootloadera na testowym egzemplarzu Xiaomi 13 Ultra (powinno to nastąpić w czwartek), po czym będziemy mogli sprawdzić, jak działa nasz ROM. Jeśli nie wystąpią nieprzewidziane trudności, wydanie ROM-u Xiaomi.eu dla tego telefonu być może nastąpi w przyszłym tygodniu.

Kup telefon Xiaomi

z funkcją nagrywania rozmów!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner