Redmi Smart Band Pro – premiera 28 pażdziernika

Redmi Smart Band Pro – premiera 28 pażdziernika

Xiaomi już od dawna tworzy swój ekosystem urządzeń, a opaski czy smartwatche są obecnie niemal tak samo popularne, jak ich smartfony.  Producent wprowadza na rynek wysokiej jakości inteligentne urządzenia pod marką Mi, a także budżetowe produkty pod marką Redmi. Submarka ta przygotowuje się do wielkiej premiery w Chinach 28 października, podczas której zaprezentuje serię Redmi Note 11 oraz Redmi Watch 2.

Nie są to jednak jedyne produkty, które zobaczymy podczas tego wydarzenia. Do grona prezentowanych urządzeń dołączy nowa opaska Redmi Smart Band Pro z prostokątnym korpusem i gumowym paskiem.

Urządzenie to będzie bezpośrednim rywalem dla Huawei Watch Fit oraz Samsung Galaxy Fit, które również sprzedawane są w tym samym segmencie. Inteligentna opaska podobno ma oferować funkcje niedostępne w większości urządzeń tego typu ze średniej półki, takie jak pozycjonowanie GPS.

Czytaj też:  Xiaomi 12 Pro - kolejny model?

Większość smartwatchy i inteligentnych opasek dostępnych na rynku, które są dostępne w przystępnej cenie, nie posiadają modułu GPS. Dzięki tej funkcji, użytkownicy mogą korzystać z urządzenia na zewnątrz podczas treningów czy też podczas wycieczek bez konieczności ciągłego noszenia smartfona. Moduł wbudowany w opaskę wystarczy do poprawnego pozycjonowania oraz śledzenia. Inne funkcje, które mogą się znaleźć w tym modelu, to łączność Bluetooth, różne tryby sportowe oraz pomiar tętna.

Być może Redmi Smart Band Pro będzie wyposażony także w czujnik SpO2. Moduł ten pozwala użytkownikowi śledzić i monitorować ilość tlenu we krwi. Ta funkcja stała się dość ważna i przydatna w czasach COVID-19. Możemy spodziewać się też wodoodporności w pewnym zakresie. Bateria zaimplementowana w tej opasce z pewnością wystarczy na kilka dni użytkowania.

Redmi Smart Band Pro trafi do sprzedaży na chińskim rynku w czwartek. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność i zapotrzebowanie na inteligentne urządzenia na całym świecie, być może opaska ta pojawi się również na rynku globalnym.

Czytaj też:  Oficjalne grafiki przedstawiające smartwatch Amazfit T-Rex Pro 2 oraz Amazfit Vienna

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.