Redmi Buds 4 i 4 Pro globalnie. W jakiej cenie?

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Wczoraj Xiaomi oficjalnie ogłosiło wprowadzenie na globalne rynki swoich nowych bezprzewodowych słuchawek Redmi Buds 4 i 4 Pro. Pisaliśmy o nich w maju przy okazji ich chińskiej premiery. Co one oferują i za ile będzie można je kupić?

Oba warianty posiadają dynamiczny przetwornik 10 mm, zaś wersja Pro może się także pochwalić oddzielnym przetwornikiem 6 mm, który służy przede wszystkim do wychwytywania wysokich tonów. Słuchawki wyposażone są w aktywną redukcję szumów, która według Xiaomi wycisza dźwięki z zewnątrz nawet o 43 decybele w przypadku wariantu Pro (35 decybeli w wersji podstawowej). Można wybrać jej 3 tryby w zależności od naszych preferencji albo też zdecydować się na korzystanie z opcji adaptacyjnej redukcji szumów, która ma automatycznie dostosować tłumienie do warunków otoczenia. Każda słuchawka posiada trzy mikrofony w wersji Pro (dwa w wariancie podstawowym), a hałas podczas rozmów ma być również filtrowany przez algorytm sztucznej inteligencji.

Słuchawki Redmi Buds 4 Pro (M2132E1) obsługują Bluetooth 5.3 (wersja podstawowa, M2137E1, tego nie potrafi), umożliwiają jednoczesne parowanie z dwoma różnymi urządzeniami, a oprócz starych, standardowych kodeków audio SBC i AAC obsługiwany jest również kodek LDAC, zapewniający jakość dźwięku Hi-Res. Oba warianty posiadają certyfikat IP54, zapewniający odporność na zachlapania.

Czas pracy na baterii w przypadku wersji Pro wynosi do 5 godzin z aktywną redukcją szumów i 9 godzin bez (w wersji podstawowej te wskaźniki zmniejszają się odpowiednio do czterech i sześciu godzin). W połączeniu z etui do ładowania czas pracy na baterii wynosi do 36 godzin (30 w wersji bez dopisku Pro). 5-minutowe szybkie ładowanie daje nam jeszcze godzinę słuchania w przypadku wersji podstawowej i do dwóch w wariancie Pro (lecz etui musi mieć przynajmniej 30% baterii).

Redmi Buds 4 Pro dostępne są w kolorze czarnym i białym, a Redmi Buds 4 w kolorze białym i jasnoniebieskim. Pojedynczy zestaw słuchawkowy waży 4,5 grama, a etui do ładowania 55 gramów. Działaniem urządzeń można sterować za pomocą nowej aplikacji Xiaomi Earbuds.

Ile kosztują słuchawki?

Według fińskich portali Suomimobiili i Mobiili sugerowana cena detaliczna Redmi Buds 4 w Europie wynosi 59,99 euro (ok. 283 złote), a wersji Pro 79,99 euro (ok. 378 złotych). Nie udało mi się jednak odnaleźć żadnego potwierdzenia tych danych na oficjalnych stronach Xiaomi, a do chwili publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy informacji na temat cen czy dostępności urządzeń w Polsce. Jedynym oddziałem firmy, który według mojej wiedzy oferuje obecnie słuchawki w swojej sprzedaży, jest oddział w Hongkongu, który wycenił wersję podstawową na 319 dolarów Hongkongu (ok. 192 złote), a wariant Pro kosztuje tam 529 HKD (ok. 318 złotych). Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby ostatecznie ceny w Polsce były zbliżone do tych opublikowanych w mediach w Finlandii.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner